"Μαγική σφραγίδα"

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.853
Τα παρακατω σφραγιδακια τα θυμαμαι μιαν εποχη πανω σε ολα τα τετραδια, σχολικα βιβλια καθως και λευκωματα. :icon_cry:

attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε Aardvark που τα ξετρυπωνεις?

Με τις σφραγιδες και το στυλο Replay(κρεμ με μπλε γομα) με εστειλες...
 
Ο AARDVARK ξαναχτυπά!!!Νομίζω είχαμε μια με ένα στρουμφάκι.Τελικά οι διαφημίσεις εκείνης της εποχής προκαλούν πολλές φορές μεγαλύτερη συγκίνηση και από τα ίδια τα αντικείμενα,αφού τα περισσότερα από αυτά δεν μπορούσαμε να τα αποκτήσουμε και μας έχει μείνει απλά η εικόνα τους...:rolleyes:
 
Εγώ είχα το Love και ένα στρουμφάκι και είχα σφραγίσει όλο τον κόσμο!
 
To "LOVE" έπαιζε κατά κόρον στο Λύκειο και Γυμνάσιο.

Μας είχαν τρελάνει στα σφραγιδάκια τα κορίτσια!!!!!!!!!!!!
 
Εγώ είχα κλέψει μια σφραγίδα κάποτε που έλεγε i love you..Ευτυχώς κατάλαβα την μπούρδα μου και από τότε δεν ξαναάγγιξα ξένο πράγμα!

Μπράβο AARDVARK τις είχαμε ξεχάσει εντελώς!!
 
akmakas είπε:
Εγώ είχα κλέψει μια σφραγίδα κάποτε που έλεγε i love you..Ευτυχώς κατάλαβα την μπούρδα μου και από τότε δεν ξαναάγγιξα ξένο πράγμα!
makia::loveyou: :acoustic: :smile2:o_Oo::oops::king::inlove::blush::anim-cheers::
 
άραγε υπήρχε και σφραγιδα με το σημα της C= ;
 
και εγω την I love you ειχα ρε παιδια,χχμμ μου την ειχαν κανει δωρο τελος παντων,και καποια στιγμη μαλιστα το ειχαν προχωρησει και ειχαν τετοιες σφραγιδες και στους σχολικους χορους στη εισοδο που σου σφραγιζαν το χερι οτι και καλα πληρωσες,αλλα και σε ορισμενα club.Σαν τα αλογα LOL.Τι κιτς.
 
Εγώ είχα την σφραγίδα ΠΑΟ δεν θέλω σχόλια. :)

Κάπου στο 86 είχαμε πάει Σπάρτη με τους δικούς μου, και λέει ο πατέρας μου σε ένα μπάρμπα μου φανατίλα Παναθηναϊκό, κοίτα μια σφραγίδα που έχει ο Χρήστος (εγώ). Και μου την πήρε. Το κλάμα που έριξα δεν λέγεται.:biglaugh:
 
"Μαγικη σφραγίδα"

Ποιος δεν θυμαται τα παρακατω σφραγιδακια που μια εποχη τα βλεπαμε κολλημενα παντου απο θρανια,βιβλια,τετραδια,κομιξ,λευκωματα μεχρι και στο ψυγειο ειχα κολλησει. ;D

Παροτι η διαφημιση μιλαει για 10.000 σφραγισματα εγω θυμαμαι την τσαντιλα μου οταν σωνονταν ,οποτε μιλαμε για παραπλανηση σε βαθμο κακουργηματος.

Επισης η διαφημιση γραφει χαρακτηριστικα "θα γινει πολυ<<φαση>>"

Ηοw retro is that?

[edit] dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


Η μόδα με τις σφραγίδες επέζησε και στα 90s. Θυμάμαι χαρακτηριστικά το τζιγκλάκι της διαφήμισης:

Πες το με μια στάμπα


Στα γράμματά σου



στο λεύκωμά σου



Και ΈΓΡΑΨΕΣ!


Ορίστε και μερικές από τη συλλογή μου

image_131407.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οριστε και η δικη μου μικρη συλλογουλα απο σφραγιδες...http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=1919&attachmentid=45651... :)
 
τις μαγικες σφραγιδες του Aardvark εσεις τις βλεπετε;
 
katerinak είπε:
τις μαγικες σφραγιδες του Aardvark εσεις τις βλεπετε;
Ήταν ανεβασμένες στο webshots και χάθηκαν. Θα δούμε αν μπορεί να τις αντικαταστήσει ο Aard :)
 
σ ευχαριστω για την ενημερωση Καμπια!μακαρι να τις ξαναανεβασει ο Aardvark,πρεπει να ηταν ωραιες
 
Εγινε μια ανανεωση στο πρωτο ποστ,μου λειπει μια φωτο αυτη που λεει θα γινει φαση παραπανω αλλα καποτε θα την πετυχω που θα μου παει.
 
Eίχα κι εγώ συλλογή από σφραγίδες! Θυμάμαι κάποιες που είχαν τρύπα στο πίσω μέρος και έμπαιναν σε μολύβια. Επίσης σφραγίδες έδιναν δώρο τα κρουασάν. Τρελή φάση! Τα βιβλία και τα τετράδια (των κοριτσιών) είχαν σφραγίδες. Όταν ξεθώριαζε το χρώμα, τις πίεζα σε μελάνι (ταμπόν) και ήταν πάλι σαν καινούριες. Θυμάμαι που και στα χέρια μας βάζαμε σφραγιδάκια.
 
Aardvark ευχαριστουμε που ξαναανεβασες τις μαγικες σφραγιδες :)
 
Πίσω
Μπλουζα