Μαρία Αλιφέρη

Άτιμε χρόνε,δε σέβεσαι κανέναν και καμία...... :( :(

(κι η συγκεκριμμένη ομολογουμένως κρατιέται αρκετά καλά....)
 
Μου έχει κάνει εντύπωση πως δεν βρέθηκε κάποιος μέχρι στιγμής να ποστάρει....ΑΥΤΟ

(δεν νομίζω να μην το έχει κανένας, τουλάχιστον οι λοιποί κύριοι της tv-team)

picture.php


Soyndtrack Η Κραυγή των λύκων

picture.php


Από την άλλη μεριά
 
Τραγουδούσε η Μαρία Αλιφέρη δηλαδή?Τι διάρκειας είναι αυτός ο δίσκος?
 
Τραγουδούσε βεβαίως σε 6 τραγούδια. Άλλα 4 είναι ορχηστικα και συνολικά όπως φαίνεται και στην φωτογραφία είναι 10.

Η διάρκεια είναι περίπου 20 λεπτά (ανα πλευρά), γύρω στα 40 με 45 λεπτά το σύνολο.
 
tsalk είπε:
Μου έχει κάνει εντύπωση πως δεν βρέθηκε κάποιος μέχρι στιγμής να ποστάρει....ΑΥΤΟ

Το εξώφυλλο το εχω ποσταρει κι εγω παλιοτερα στο Κουιζ
 
μαρια αλιφερη

ψαχνω να βρω ταινιες με την μαρια αλιφερη..υπηρχε καποια που εκανε την ναρκομανη αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν ταινια η σειρα στην τηλεοραση...αν μπορειτε βοηθηστε με!!! ευχαριατω!!!
 
Κατ αρχήν καλώς ήρθες στην παρέα μας και καλά πόστ να έχεις.

Πληροφορίες για την Μαρία Αλιφέρη μπορείς να πάρεις από την retrodb και από εδώ

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=77
 
λοιπον να δωσω και εγω ενα κουιζ για την μαρια αλιφερη :( οποιος το βρει ειναι πολυ φαν της)-ποιος πολυ γνωστος τραγουδιστης ηταν παραφορα ερωτευμενος μαζι της και την επισκεπτοταν συνεχεια στο θεατρο και της πηγαινε λουλουδια?για να βοηθησω λιγο:δυστηχως δεν ζει πλεον και πανε πολλα χρονια που μας αφησε(ειναι ο αγαπημενος μου ελληνας τραγουδιστης-μουσικος για αυτο το γνωριζω)...
 
mesologitisa είπε:
ψαχνω να βρω ταινιες με την μαρια αλιφερη..υπηρχε καποια που εκανε την ναρκομανη αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν ταινια η σειρα στην τηλεοραση...αν μπορειτε βοηθηστε με!!! ευχαριατω!!!
Ειναι το "Εκεινη η γυναικα", με μια πραγματικα συγκλονιστικη ερμηνεια.

gomfaios είπε:
λοιπον να δωσω και εγω ενα κουιζ για την μαρια αλιφερη :( οποιος το βρει ειναι πολυ φαν της)-ποιος πολυ γνωστος τραγουδιστης ηταν παραφορα ερωτευμενος μαζι της και την επισκεπτοταν συνεχεια στο θεατρο και της πηγαινε λουλουδια?για να βοηθησω λιγο:δυστηχως δεν ζει πλεον και πανε πολλα χρονια που μας αφησε(ειναι ο αγαπημενος μου ελληνας τραγουδιστης-μουσικος για αυτο το γνωριζω)...
Ηταν ο Παυλος Σιδηροπουλος, ενα πολυ καλο και ευαισθητο παιδι που χαθηκε πολυ νωρις.
 
οντως ηταν ο παυλος σιδηροπουλος...μπραβο φιλε χρηστοΜ(απλα δεν μπορω να θυμηθω αν το ειχε πει η αλιφερη σε συνεντευξη η αν το διαβασα σε καποιο βιβλιο για τον παυλο)?

...μαλλον το πρωτο...
 
gomfaios είπε:
οντως ηταν ο παυλος σιδηροπουλος...μπραβο φιλε χρηστοΜ(απλα δεν μπορω να θυμηθω αν το ειχε πει η αλιφερη σε συνεντευξη η αν το διαβασα σε καποιο βιβλιο για τον παυλο)?...μαλλον το πρωτο...
Ναι το ειχε πει σε μια τηλεοπτικη συνεντευξη.
 
Άσχετο,αλλά το τραγούδι στους τίτλους της σειράς "Επικίνδυνες σχέσεις" το τραγουδούσε η Μπέσσυ Αργυράκη?Αυτή την εντύπωση έχω!Είχα δει κάποια επεισόδια της σειράς γύρω στο 95 (με ένα παιδάκι που είχαν και πέθανε,και μεταμόσχευσαν τα μάτια του σε κάποιο άλλο τυφλό παιδάκι,και βρήκε το φως του,τελικά το υιοθέτησαν).Τα τελευταία τα είχαν γράψει σε βιντεοκασέτα οι δικοί μου,από εκεί τα είχα δει,δυστυχώς δεν σώζεται πλέον!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολύ καλή η Αλιφέρη στό η μαρκησία τού λιμανιού.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
picture.php


Αλιφέρη - Χρυσικάκος

picture.php


Αλιφέρη - Πάρλας

Από το σήριαλ Η κραυγή των λύκων
 
Αυτή την διαφήμηση την θυμάτε άραγε κανείς.........

picture.php
 
Φλερταρει με την τελειοτητα...
 
Ισχύει ότι το πραγματικό της όνομα είναι Αλιφεροπούλου και το έκανε Αλιφέρη?
 
tsalk είπε:
Αυτή την διαφήμηση την θυμάτε άραγε κανείς.........


picture.php
Βεβαια, ηταν και τηλεοπτικη και παιζοταν συνεχεια απο την ΕΡΤ και την ΥΕΝΕΔ.

thebest20 είπε:
Ισχύει ότι το πραγματικό της όνομα είναι Αλιφεροπούλου και το έκανε Αλιφέρη?
Ναι.
 
Προσφάτως η Μαρία Αλιφέρη έκανε μια εμφάνιση στην εκπομπή "Το ταξίδι της ζωής",στο Extra 3.

Η εκπομπή ασχολείται με....παρελθούσες ζωές των ανθρώπων,εξωσωματικές εμπειρίες,οράματα κτλ κτλ κτλ.
 
Πίσω
Μπλουζα