Μαρία Αλιφέρη

Χρήστο, ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία σχετικά με τη Μαρία Αλιφέρη.
 
Ευχαριστούμε Χρήστο για την πληροφορία.

Πρέπει να προγραμματίσω το βίνδεο να το γράψω (μην ξεχαστώ και χάσω την εκπομπή)
 
tsalk είπε:
Ευχαριστούμε Χρήστο για την πληροφορία.
Πρέπει να προγραμματίσω το βίνδεο να το γράψω (μην ξεχαστώ και χάσω την εκπομπή)
DVD recorder δεν εχεις;
 
Για να δούμε θα έχει εκτός από Τετράγωνα και Κραυγή;
 
Σε λίγες μέρες η αγαπημένη μας θα είναι καλεσμένη στο καινούργιο ΑΡΓΑ του Μαστοράκη στο Action24.
 
Την είδα σε μια εκπομπή της Ναταλίας Γερμανού πριν λίγες ημέρες. Ωραία γυναίκα.
 
Ειδα και εγω την εκπομπη με παλη για το τηλεκοντρολ διοτι δεν την αντεχει να την βλεπει η γυναικα μου και προτιμουσε το show του Παπαδοπουλου που βρισκω βαρετο.

Παντα εχω ενστασεις για το τι κανει με τα μαλλια της.

Παντως της βγαζω το καπελο που δεν εχει τραβηχτει-παραμορφωθει κτλ

Σου βγαζει μια ηρεμια και μια λαμψη.

Κριμα που στη συνεντευξη που της καναμε δεν ημουν παρων...

Ασχετο:Θα προτιμουσα ενα αργα με τον Μαστορακη μπροστα απο την καμερα...
 
Wally είπε:
Ειδα και εγω την εκπομπη με παλη για το τηλεκοντρολ διοτι δεν την αντεχει να την βλεπει η γυναικα μου και προτιμουσε το show του Παπαδοπουλου που βρισκω βαρετο.
Αναμεταδόθηκε ΚΑΙ το βράδι της Κυριακής, αργά, αλλά πού να το ξέρεις...Εγώ άνοιξα κι έπεσα πάνω στον Σαλαμπάση, που ήταν στο τρίτο μέρος (στο δεύτερο ο Εσκενάζι).
 
Α ναι! Τον είδα και αυτόν. Ωραίος τύπος και ο χρόνος του έχει φερθεί άψογα.
 
Νομίζω ότι η εκπομπή της Γερμανού θα έχει γενικώς ρετρο-ενδιαφέροντες "εξαφανισμένους" γνωστούς ανθρώπους, όπως άλλωστε λέει και ο τίτλος της ("Μη χανόμαστε").
 
Θεωρώ την Αλιφέρη από τις πιο όμορφες ηθοποιούς της εποχή της. Δεν είδα την εκπομπή που αναφέρατε αλλά δε νομίζω να έχει γεράσει άσχημα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eγώ πάλι,την εκτιμώ για τη σεμνότητά της και για τον τρόπο που λειτουργεί μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας, αλλά και για τις πολύ καλές θεατρικές παραστάσεις που έκανε. Π.χ. θυμάμαι το "Μια Κυριακή στη Νέα Υόρκη", Θέατρο Καλουτά, κάπου στις αρχές δεκαετίας '90. Στο "γυαλί" δε μου είχε φανεί για κάτι το ιδιαίτερο, το θέατρο όμως είναι άλλο κεφάλαιο, όπως συμβαίνει και με πολλούς άλλους...
 
Η Μαρία Αλιφέρη -την οποία ως μικρό παιδί είχα λατρέψει στις σειρές "Στησιχόρου 73", "Εν τούτω νίκα", "Τελευταία άνοιξη", "Ο βασιλιάς και το άγαλμα", "Οι θεοί στον Όλυμπο", πριν τον θρίαμβό της στα "Τετράγωνα των αστέρων" και στην "Κραυγή των λύκων"- παραμένει μια πολύ γοητευτική και αξιοπρεπής κυρία, με φυσική ευγένεια και σπάνια ηρεμία.
 
Από αυτό το Σάββατο ξεκινούν για τρίτη χρονιά οι παραστάσεις του έργου "Βρώμικα Κόλπα" με την αγαπημέμη μας, τον Χρήστο Λιακόπουλο και τον Απόστολο Κρίτσα. Παράλληλα έχουμε να περιμένουμε την εμφάνισή της στο νέο ΑΡΓΑ που θα προβληθεί την ερχόμενη εβδομάδα αλλά και την επίσημη σελίδα της στο Facebook που θα αναρτηθεί αυτές τις μέρες και που μέσα από αυτήν θα ξετιλυχθεί σιγά σιγά όλη η καριέρα της μέσα από σπάνιο φωτογραφικό και οπτικοακουστικό υλικό.
 
ChristosM είπε:
Από αυτό το Σάββατο ξεκινούν για τρίτη χρονιά οι παραστάσεις του έργου "Βρώμικα Κόλπα" με την αγαπημέμη μας, τον Χρήστο Λιακόπουλο και τον Απόστολο Κρίτσα. Παράλληλα έχουμε να περιμένουμε την εμφάνισή της στο νέο ΑΡΓΑ που θα προβληθεί την ερχόμενη εβδομάδα αλλά και την επίσημη σελίδα της στο Facebook που θα αναρτηθεί αυτές τις μέρες και που μέσα από αυτήν θα ξετιλυχθεί σιγά σιγά όλη η καριέρα της μέσα από σπάνιο φωτογραφικό και οπτικοακουστικό υλικό.
Ευχαριστούμε Χρήστο. Όταν δημιουργηθεί η σελίδα της στο facebook κάντην αν θες και ένα copy paste εδώ για να μη τη ψάχνουμε.
 
Η λατρεμενη απο πολλους Μαρια Αλιφερη σε Φωτοσηριαλ και οχι Φωτορομαντζο οπως συνηθιζοτανε να το λενε τοτε σε συνεργασια με τον Φωσκολο και αλλα ονοματα της εποχης.


Ετος 1986.



Βαζω ενα μικρο δειγμα απο μια εποχη που τα φωτορομαντζα ητανε τα κομικς για μεγαλους.


 


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Απο το Ρομαντσο πρεπει να ειναι το Τρεις φορες γυναικα.

Θυμαμαι που την εποχη εκεινη το εν λογω περιοδικο εβαζε καθε εβδομαδα κι απο ενα σινερομαντσο του Φωσκολου. Σε πολλα απο αυτα συμμετειχε και η μετεπειτα συζυγος του, Τονια, που προτου παντρευτει το Νικο ηταν ηθοποιος.
 
Υποθέτω ότι η Δήμητρα Παπα Χρήστου στη λίστα των πρωταγωνιστών ήταν η Δήμητρα Σερεμέτη? Βλέπω ότι έπαιζε και ο Κ. Παπαχρήστος
 
Kρατησα στην τελευταια τηλεοπτικη της εμφανιση και συμφωνα με δηλωση της οτι εχει πολυ μεγαλο αρχειο!
 
Η Αλιφέρη έπαιξε και στους Συμμαθητές του ΑΝΤ1, την είδατε; :)
 
Πίσω
Μπλουζα