Μερικά βίντεο που μου άρεσαν... Atari ST

ChrisTOS

RetroJunkie™
Joined
5 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.213
Αντιδράσεις
66
1. Atari St vidéos jeux St-fanémule. Πολύ καλή γρήγορη παρουσίαση μερικών παιχνιδιών.

 
A, το τρίτο είναι μια χαρά!!!!!!!!
 
ωραία retro-video :)
 
Απο το 1ο video, το Nebulus μου θύμησε το C64 μου.

hehe
 
κάτι δεν πάει καλά στα λεγόμενα του τύπου στο δεύτερο βίντεο. Το παιχνίδι το έχω στην αμίγκα και τρέχει κανονικά...τα ίδια γραφικά έχουν...γιατί να κάνει καρε καρε στο στ;

δεν απέχουν σε ταχύτητα τα 2 μηχανήματα!

Βλέποντας το τρίτο βίντεο σκέφτηκα να γράψω ένα περιπαικτικό σχόλιο για τις επιδόσεις του στ, για το γεγονός ότι κόλλησε και ότι στραβό υπήρχε στο βίντεο έχοντας στο μυαλό μου την amiga!

Στην συνέχεια όμως μετέφερα νοητά τον εαυτό μου στο 1985 και στην αντίδραση μου όταν θα έβλεπα όσα μας έδειξε στο βίντεο! Ψηφιοποιημένη ομιλία; Τόσα χρώματα στην οθόνη; Τόσο μεγάλη παλέτα χρωμάτων; Τέτοιο ήχο;Τέτοιο λειτουργικό περιβάλλον;

Για εμάς ήταν όνειρο τότε ο 6128 πόσο το πατάρι που μας φάνταζε εξωτικό και φυσικά εξωπραγματικό μηχάνημα!

Η αμίγκα δεν χωράει εδώ αφού η χιλιάρα ουσιαστικά παρουσιάστηκε λίγους μήνες αργότερα!

Μέχρι τότε αυτό ήταν ότι καλύτερο μπορούσε να ονειρευτεί ο home micro user!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και ένα ακόμα:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το τελευταίο βιντεάκι μου δημιούργησε μια απορια...πιο ήταν εκείνο το γρηγορο παιχνίδι με το παιδί και το πατίνι στο 1:25-1:28; Μου θύμισε ένα γνωστό τότε τίτλο στο cpc που όμως πλέον δεν θυμάμαι...
 
το βρήκα μόνος μου...μακαρι να το βρω και σε αμιγκα αυτο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλά τα βιντεάκια με τα games.

To Karting Grand Prix θυμάμαι είχε παρουσιαστεί στο Pixel και το Computer Show, αλλά δεν με είχε εντυπωσιάσει (τέτοιου είδους παιχνίδια είχαμε δεί αρκετά).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα