Με ποια μοιαζει;

Bambinella

Extra Galactic RetroEntity!
Joined
18 Mαϊ 2010
Μηνύματα
16.550
Αντιδράσεις
28.252
Η γυναικα της παρακατω φωτογραφιας ειναι η Ριτα Χεϊγουορθ, απο τη δεκαετια του '40.

Θα ηθελα να μου πειτε με ποια Ελληνιδα ηθοποιο πιστευετε οτι μοιαζει. Για να βοηθησω, η ηθοποιος αυτη δεν ειναι ιδιαιτερα γνωστη και εχει αποσυρθει απο τα καλλιτεχνικα δρωμενα εδω και πολυ καιρο. Η πιο γνωστη της εμφανιση εγινε σε μια ταινια της δεκαετιας του '70 πλαϊ στο Νικο Γαλανο.

 
Καλα κουκλα εδω! η χειγουορθ ειχε το τέλειο στυλ του πιν απ κοριτσιου του 50' και με πολλές έμοιαζε ..τωρα Μπετυ Λιβανου σιγουρα όχι..

πολυ ευφηματικό κουιζ ! Μπάμπι πάντα τέτοια.
 
Σ' ευχαριστω, αριαδνη.

Οχι, δεν εννοω τη Μπετυ Λιβανου. Αλλη ηθοποιο εχω στο μυαλο μου, λιγοτερο γνωστη, αλλα ασχετως απο το τι σκεφτομαι εγω θα ηθελα να ακουσω τη δικη σας γνωμη σχετικα με το ποια θα θεωρουσατε Ελληνιδα Ριτα Χεϊγουορθ, οσον αφορα την εμφανιση.

Αν πιστευετε πως υπαρχει καμια, φυσικα.....
 
Την Ιλια Λυβικού! αυτη, ειδικά σαν σωματότυπο και σαν αεράτη φιγούρα!
 
Ενδιαφερουσα η σκεψη σου για Ιλια Λιβυκου, αλλα κι εγω τη Μαρινα Χαριτου ειχα στο νου μου. Η ηθοποιος εκανε την πιο γνωστη εμφανιση της στην ταινια Τελευταια Πτηση, πλαϊ στο Νικο Γαλανο το 1978.

Μπραβο, georgeikos! Εισαι ο νικητης του κουιζ!

Η Μαρινα Χαριτου σε ενα στιγμιοτυπο του εργου Η κυρια εχει νευρα, που μεταδοθηκε απο το Θεατρο της Δευτερας τον Οκτωβριο του 1977.

Τι λετε; Μοιαζει η δε μοιαζει στη Ριτα;



Rita.jpg

marina.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ευχαριστω!!! :D νομιζω οτι αν βρισκαμε φωτο απο τελευταια πτηση εμοιαζε πολυ περισσοτερο εκει ....

[video=youtube_share;mtDQH7Q3sN4]

εδω φαινεται η μαρινα χαριτου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστω για το βιντεο απο τη Τελευταια Πτηση, georgeikos!

Ετσι βλεπουμε τη Μαρινα Χαριτου και εν κινησει, βγαζοντας ακομα ευκολοτερα τα συμπερασματα μας.
 
Συμφωνα με τη Wikipedia, στην ενοτητα Beauty, η Ριτα ηταν 1,68 υψος και 55 κιλα βαρος.

Δε θα την ελεγα και ιδιαιτερα πληθωρικη. Μαλλον ψηλη και λεπτη οπως η Μαρινα.
 
Να σου πως ξαφνιάζομαι! ναι την είχα ψηλή αλλά και πληθωρική συνάμα, για 1,68 ήταν αρκετά λεπτή...
 
Εντάξει, υπάρχει μία σημαντική ομοιότητα μεταξύ των 2 γυναικών βέβαια δεν είμαι σίγουρος αν η Χαρίτου προσεγγίζει τα επίπεδα γοητείας της Ρίτα αλλά οπωσδήποτε για τα ελληνικά δεδομένα είναι μια αξιοπρόσεκτη γυναίκα, σαφώς πάνω από το μέσο όρο. Για σύγκριση θα παραθέσω και τη φωτογραφία της Λιλής Ντερτίμα από τη Μεγάλη Απόφαση (1977), όπου υποτίθεται η Λιλή ήταν πιο όμορφη, κάτι που στην πράξη μάλλον αναιρείται (εντάξει, γούστα είναι αυτά ;) ).

1. marina_rita.jpg

2.Προβολή συνημμένου 55254

derti.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα