Με το σαγόνι στο πάτωμα!!!!!!!

stayros είπε:
Πρωτα τα επιτραπεζια....που ειναι και ο κυριος ογκος της συλλογης του Φιλιππου. :)

Τα οποια εχουν φωτογραφηθει και αναλυτικοτερα και θα παρουσιαστουν καποια στιγμη

στο μελλον,απο εκεινον. ;)

Ωπου βλεπετε...κουβαδες,πλαστικα κουτια,χαρτοκουτα,σακουλες κλπ....περιεχουν μεσα

φιγουρες,στρατιωτακια,κομιξ,playmobil,κλπ....

Με λιγα λογια....πολυ πραγμα δεν φωτογραφηθηκε!!!! :eek:

Πιστευω θα ηταν αγενεια εκ μερους μου να μην απαντησω σε κατι που με αφορα! :)

Καταρχας θα ηθελα να ευχαριστησω ολους οσους απαντησαν σε αυτο το θεμα!

Η αληθεια ειναι οτι εδω και αρκετο καιρο ηθελα να καταγραψω φωτογραφικα την συλλογη μου,

ωστε να την εχω αρχειοθετημενη.

Την αφορμη για αυτο μου την εδωσε ο Σταυρος,οταν και ηρθε για πρωτη φορα και τα ειδε ακαταστατα

μεσα σε χαρτοκιβωτια.

Ολα οσα ειδατε και θα δειτε ειναι συλλογη 8 ετων απο παζαρια,e-bay και παλια καταστηματα που εκλεισαν

και σε καμια περιπτωση δεν τα εμπορευομαι!!!!

Μεχρι στιγμης εχω καταφερει να φωτογραφισω οτι εχετε στα ραφια,μιλαμε για πανω απο 800 φωτογραφιες!

Τα επιτραπεζια ξεπερνουν τα 400,τα κουτατα Playmobil πανω απο 150,τα συναρμολογουμενα πανω απο 200.

Μεσα στα κιβωτια που ειδατε στις φωτογραφιες,βρισκονται πανω απο 6.000 στρατιωτακια κλιμακας 1/35 (Matchbox,Airfix κλπ....),

τουλαχιστον 4.000 στρατιωτακια κλιμακας 1/72,περιπου 1.000 κομματια (καουμποηδες,ινδιανους,αλογα,αμαξες...) στρατιωτακια κλιμακας 1/35 κατασκευης

HONG-KONG τυπουTimpo,500 και πλεον στατιωτακια Britains και αλλα τοσα original Timpo,

καθως επισης και αρκετα στρατιωτακια απο τις ελληνικες εταιριες ΑΘΗΝΑ και ΕΠΑ.

Επισης μεσα σε κιβωτια,χυμα,υπαρχουν τα εξης....

Πανω απο 50 φιγουρες WWF,πανω απο 30 φιγουρες MOTU,φιγουρες GI JOE,STAR WARS,Mighty-Max,

Skate Board Mania,Eξωγηινοι/Τερατομαχοι,ομαδες Subbuteo,

αυτοκινητακια Joy-Toy,Matchbox (αυτα ειναι πανω απο 600),Hot Wheels,Majorette,Polfi Toys,

παιχνιδια τσιγκινα (ελληνικα και ξενα),παιχνιδια κατασκευων απο την ΕΠΑ αλλα και απο αλλες εταιριες.

Επισης,χυμα,μεσα σε κιβωτια,κουβαδες και σακουλες βρισκονται πανω απο 6.000 φιγουρες Playmobil χωρις να υπολογιζω οχηματα (καραβια,αυτοκινητα,αεροπλανα,διαστημοπλοια κλπ...), κτηρια (Μεσαιωνικα καστρα και σπιτια,κτηρια Αγριας Δυσης κλπ...) και τα αξεσουαρ που τα συνοδευουν.

Οπως ηδη εχετε καταλαβει απο τις φωτο του Σταυρου,ο ογκος της συλλογης ειναι πραγματικα τεραστιος,

η φωτογραφησηκαι η αρχειοθετηση μου παιρνει αρκετο καιρο,αλλα ειμαι σιγουρος οτι η υπομονη σας

θα ανταμειφθει με το παραπανω οταν δειτε το τελικο αποτελεσμα! :)

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Με εκτιμηση

Φιλιππος

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ! :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλιππε συγχαρητηρια για την συλλογη σου.Είναι πραγματικα υπέροχη. :bow:
 
.....8 χρόνια σε παζάρια, ebay κτλ.... Χμμμμ, μάλιστα...

Είσαι το είδωλο μου, χαχαχα!!!

Keep going!! ;)
 
Συγχαρητήρια για την συλλογή.Πόσα χρόνια σας πήρε για να τα μαζέψετε όλα αυτά?
 

spirtoulis είπε:
Συγχαρητήρια για την συλλογή.Πόσα χρόνια σας πήρε για να τα μαζέψετε όλα αυτά?
1@spirtoulis[/USER]

Το εχει αναφερει ηδη ο Φιλιππος πιο πανω.... :)

filfil1 είπε:
Ολα οσα ειδατε και θα δειτε ειναι συλλογη 8 ετων απο παζαρια,e-bay και παλια καταστηματα που εκλεισαν...
 
Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Εγώ πάντως το μικρόβιο της συλλογής αντικειμένων μου φούντωσε όταν έγινε μέλος του ρετρομάνιαξ. Οπότε για την οικονομική μου καταστροφή ευθύνεται το ρετρομάνιαξ. :p :p:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα