Μια βοηθεια για αγορα τηλεορασης

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.883
Οπως λεει και ο τιτλος θελω μια βοηθεια παιδια.Στο σπιτι μου εχω συνολικα 6 τηλεορασης αλλα χρειαζομαι να παρω ακομα μια για να την βαλω σε ενα δωματιο που θα εχω αποκλειστικα καποιες συγκεκριμενες κονσολες και πιστευω οτι μια 23 ιντσων θα ειναι μια χαρα.Ουτε πολυ μεγαλη ουτε πολυ μικρη.Επειδη ομως τον τελευταιο καιρο ειχα πολλα εξοδα και για το μαγαζι και για διαφορα αλλα πραγματα δεν εχω σκοπο να ξοδεψω πολλα(ασε που ερχεται και το 3DS XL:D).

Επειδη το ιντερνετ ειναι τεραστιο και εχει πολλα ελληνικα online μαγαζια που μπορεις να παραγγηλης πραγματα αλλα δεν ειναι δυνατων να τα ξερω ολα θα ηθελα οποιος ξερει να πει κανενα online shop η καποιο μοντελο τηλεορασης 23 ιντσων με 200 ευρω που να μην ειναι για τα μπαζα ασχετα το μικρο ποσο των 200 ευρω.Δεν εχω πολλες απαιτησης για θυρες κτλ τα απαραιτητα να εχει θελω μονο.Ευχαριστω προκαταβολικα για της απαντησης σας.
 
Θα σου προτεινω μια TV που δεν θα χρειαστεις να βαλεις αλλες κονσολες στο δωματιο. ;) TV.jpg
 
Βασιλη θα προτεινα να κοιταξεις στο skroutz.gr και στο bestprice.gr,οπου με ενα απλο search βλεπεις τις τιμες σε πολλα ηλεκτρονικα καταστηματα (επιπλεον στο skroutz μπορεις να δεις και τις αξιολογησεις των πελατων για καθε καταστημα)
 
αφου μιλάς για δωμάτιο πάρε κάτι μεγαλύτερο...μια 32αάρα για μένα θα σου έκανε καλύτερα
 
Τελικα αλανια τσιμπησα αυτην και δεν γεινοταν να χασω την ευκαιρια με 250 ευρω να παρω την συγκεκριμενη 27αρα τηλεοραση.Οποιος εχει αποψει η εμπειρια γιαυτη την τηλεοραση ας την πει για να ακουσω και γω αν υπαρχει κατιωπου πρεπει να προσεξω κτλ.

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-M2762DP-PZ-LCD-TV-Monitor-27-M2762DP-PZ.htm
 
Kαλοριζικη Βασιλη!Πιστευω οτι αξιζε να δωσεις κατι παραπανω για μια μεγαλυτερη τηλεοραση!
 
angel_grig είπε:
Kαλοριζικη Βασιλη!Πιστευω οτι αξιζε να δωσεις κατι παραπανω για μια μεγαλυτερη τηλεοραση!
Eυχαριστω Doc.Eχω και μεγαλητερες στο σπιτι αλλα σαυτη θελω να βαλω αποκλειστικα καποιες κονσολες και πραγματικα με το που ειδα αυτη την 27αρα και μονο με 50 ευρω παραπανω απο τα 200 την παρηγγηλα στο δευτερολεπτο :D
 
Εχω την ιδια πολυ καλη επιλογη!!
 
Ωραίος! Βασίλη καλόπαιχτη! :)
 
Με εχει βολεψει αρκαιτα χρωματα κτλ δεν κουραζει καθολου full αναλυση την εχω σαν monitor υπολογιστη κ εχω κ xbox360 επανω.
 
Βασιλη και εγω εχω την ιδια στο δωματιο μου περιπου 1 χρονο, δεν εχω εντοπισει καποιο προβλημα. .. εχει σχετικα καλο usb media player για ταινιες υποστηριζει αρκετα αρχεια.. Εχω συνδεσει κατα καιρους snes (rf), psone(rgb scart), laptop(hdmi) , wii (component / scart) , επισης βλεπω και τηλεοραση. Ισως να ηθελα ενα 2ο hdmi αλλα δεν πιραζει..Νομιζω καλη επιλογη. Καλοριζικη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος φιλε ευχαριστω για τα καλοριζικα.Και γω πιστευω οτι εκανα καλη επιλογη και την ειδα τυχαια να φανταστεις.Αν δεν την εβλεπα θα επερνα την 23αρα και μετα θα χτυπουσα το κεφαλι μου στον τοιχο.Σημερα μαλον θα την εχω θα φτιαξω μετα ;) το παλιο μου Wii και θελω να ξεκινησω το Twilight princess ξανα την Game cube εκδοση να το απολαυσω με το κανονικο gamepad και οχι με το σπαστικο Wiimote:D
 
Μια χαρα λοιπον, εγω δεν στην προτεινα γιατι ηθελες μονο 23αρα νομιζα.. τελος παντον αφου τελικα πηρες αυτην καλυτερα!
 
Βασιλη εαν θελεις tv για να παιζεις τις παλιες κονσολες προσωπικα για μενα καλυτερα να επαιρνες 32' Plasma.H Plasma βοηθανε ωστε να μην φαινονται τοσο χαλια τα παιχνιδια οσο οι LCD οθονες.Κρατανε κατι απο CRT και δεν χανεις τοσο.
 
DarkSynbios είπε:
Βασιλη εαν θελεις tv για να παιζεις τις παλιες κονσολες προσωπικα για μενα καλυτερα να επαιρνες 32' Plasma.H Plasma βοηθανε ωστε να μην φαινονται τοσο χαλια τα παιχνιδια οσο οι LCD οθονες.Κρατανε κατι απο CRT και δεν χανεις τοσο.
Φιλε συμφωνουμε απολυτα αλλα αν μπορουσα να βρω 32αρα πλασμα με 250 ευρω το πολυ γιατι μεχρι τοσα ειχα σκοπο να δωσω τοτε να εισαι σιγουρος οτι θα την επαιρνα.Εξαλου εχω και αλλες τηλεορασεις οποτε no problem.
 
Ναι και αν έπαιρνες plasma θα κατανάλωνε όσο ένα θερμοσίφωνο. Τουλάχιστον 400+ watts ανά ώρα. Το προβολικό μου (που σπάνια χρησιμοποιώ) καταναλώνει 220 σε echo mode, 270 σε full. Δεν συμφέρει με τίποτε από πλευράς κατανάλωσης.
 
pooky(1) είπε:
Ναι και αν έπαιρνες plasma θα κατανάλωνε όσο ένα θερμοσίφωνο. Τουλάχιστον 400+ watts ανά ώρα. Το προβολικό μου (που σπάνια χρησιμοποιώ) καταναλώνει 220 σε echo mode, 270 σε full. Δεν συμφέρει με τίποτε από πλευράς κατανάλωσης.
Με 400 watt οπως λες κερδιζεις σε μαυρο και σε ποιοτητα εικονας ;) Αυτες οι καινουργιες οι πλασμα που βγηκανε ειναι τοσο οικολογικες που δειχνουν λες και ειναι LCD..

Αχ να ειχα μια Pionner Kuro Plasma και ας καταναλωνε 1000 watt!
 
Πίσω
Μπλουζα