Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο Άνθρωπος - Il Εtait une fois... l'Homme (1978)

dadmin

Banned
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.698
Αντιδράσεις
118
Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο Άνθρωπος (Il était une fois... l'Homme, 1978, Γαλλικής παραγωγής, 26 επεισόδια), ΕΡΤ


Πρεμιέρα: ??


Τα 26 επεισοδια της σειρας - στα Γαλλικα

Il%20etait%20une%20fois%20l%27homme%201.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στο sine plus τις ερτ δείχνει όλη τι σειρά στα ελληνικά όπως παλιά μήπως την έγραψε κανεις???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να ένα κίνητρο να πάρω μία ώρα νωρίτερα ψηφιακό δέκτη...
 
Το σπαστικο ειναι οτι ακομα και τωρα να κατσεις και να γραψεις καποια επεισοδια,

ειναι δωρο αδωρο αφου παλι θα σου λειπουν καποια!!!

Μου την σπαει αυτη η κατασταση!

Τα θελω ολα!!!!! :D
 
παιδιά η ερτ τα δείχνει και τα ξαναδείχνει από την αρχή πρέπει να συντονιστούμε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωωωπ εδω ειμαστε!

Ισως το καλυτερο κινουμενο σχεδιο των 80s.

Iστορικο, γλαφυρο, ευχαριστο

Vaszio, η ΕΡΤ εχει να το δειξει παααρα πολλα χρονια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το δείχνει το ψηφιακό... cine+ όπως πολύ σωστά αναφέρει ο vaszio, κοίτα το πρόγραμμα είτε σε κάποιο σχετικό περιοδικό είτε στο teletext των κρατικών...
 
[EDIT: αναφορα σε τορρεντ]

Tελικα(2) βλεπεται ακομα κι αν δε ξερεις γαλλικα...Αλλωστε κατι ψιλα τα ξερουμε: Ουϊ σεμπον, τρεμπιέν μοναμί...

Γιατι πρεπει οπωσδηποτε να σου λειψουν καποια, οπως ειπες, ρε Ακμακα??
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eγώ έχω ψηφιακή, αλλά ακόμα να πάρω DVD-Recorder για τις εκπομπές. Μάλλον προς Xριστούγεννα την βλέπω τη δουλειά.
 
Ήδη έχουμε τα πρώτα recorders που έσπασαν το φράγμα των 100 euros!!!! :D

Αλλά η καλύτερη λύση για μένα είναι τα μηχανήματα με ενσωματωμένο σκληρό δίσκο. Αυτά, φυσικά, είναι κατά πολύ ακριβότερα των απλών, αλλά αξίζουν τα λεφτά τους.
 
Έχω εδώ και δύο χρόνια το κορυφαίο Sony RDR-HX1000 με 250GB σκληρό και είναι ακόμα και σήμερα αιώνες μπροστά. Τσουχτερή αγορά (όσα γράφει και το όνομα του +70 για επίχρυσα καλώδια με μαγνητική θωράκιση και οπτικές ίνες), αλλά ήταν το τελευταίο δωράκι στον εαυτό μου πριν την γέννηση της κόρης μου οπότε μετά κοπήκαν όλα (ή σχεδόν όλα... :D ).

Βεβαίως ήδη κυκλοφορούν τα νέα και αναβαθμισμένα μοντέλα με 400GB και επιπλέον λειτουργίες (DL) αλλά αυτό σαν πρώτο μοντέλο είχε κάσα αλουμινίου με μεταλλική τριμένη πρόσοψη ενώ τα καινούργια είναι όλα πλαστικούρες.

Pooky, η Toshiba έβγαλε HD-DVD Recorder με σκληρό δίσκο στο 1TB στο "εξευτελιστικό" ποσό των 2.750 ευρώ - ψήνεσαι ;) .
 
Όχι. Καίγομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Άρχισε ξανά από το σινε+ σήμερα... άρχισα δουλειά...
 
vaszio είπε:
Άρχισε ξανά από το σινε+ σήμερα... άρχισα δουλειά...
εαν ξεκινας copy για το cartoon....καλη επιτυχια(μακαρι να γραψεις και τις 3 κατηγοριες.....η ιστορια,το διαστημα,το σωμα)
 
Παιδιά μου λείπουν πέντε επεισόδια από το σινέ + και το μια φορά και έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πήρε το μάτι μου (τέτοια ώρα μπορεί να είναι και παραίσθηση) διαφήμηση της DeAgostini που δίνει περιοδικό και DVD με το πρώτο επεισόδιο από 'Μια Φορά κι έναν Καιρό ήταν η Ζωή' ....Το είδε κανείς άλλος?
 
Χθες που κοίταξα το site της DeAgostini δεν είχε κάτι, όμως σήμερα ενημερώθηκε και το αναφέρει:

DeAgostini

Πάντως, γεγονός είναι ότι από αυτά που διάβασα θα το τραβήξει από τα αυτιά (όπως κάνει συνήθως) και το 1 DVD θα το κάνει φέτες σε πολλά τεύχη (δύο επεισόδια ανα κυκλοφορία;;;...) Αναρωτιέμαι πόσο μπορεί να τα χρεώνει.

logo.gif


katwAristera.jpg


Η ιστορία του ανθρώπινου είδους σε 26 βιβλία και 26 DVD. Μια συναρπαστική διήγηση, που ακολουθεί βήμα προς βήμα τις στιγμές της εξέλιξης από τη γέννηση του πλανήτη Γη: η εμφάνιση των πρώτων μονοκύτταρων οργανισμών, η μετάβαση από το υδρόβιο στο χερσαίο περιβάλλον, τα πρώτα θηλαστικά και μετά… ο άνθρωπος και η ιστορία του.
Η ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ

Ακολούθησε τα πρώτα βήματα των προγόνων μας, από τον πρωτεύοντα ως το Λογικό Άνθρωπο (Ηomo Sapiens).

ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΕΣ

Ζήσε ξανά την καθημερινή ζωή των αρχαίων Αιγυπτίων, των Ελλήνων και των Ρωμαίων.

Ο ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ

Διάσχισε κι εσύ καλπάζοντας μια Ευρώπη ταραγμένη από τους βαρβάρους και το Ισλάμ.

Η ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΠΟΧΗ

Εξερεύνησε τον κόσμο ταξιδεύοντας με τα μεγάλα ιστιοφόρα. Ανακάλυψε τη ζωή στη νέα κοινωνία.

ΗΝΩΜΕΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ

Το Μεϊφλάουερ, ο Ουάσινγκτον, οι ερυθρόδερμοι… Δες τη γέννηση ενός έθνους που καθόρισε τις τύχες του κόσμου.

Ο ΕΙΚΟΣΤΟΣ ΑΙΩΝΑΣ

Εφευρέσεις, τεχνολογική πρόοδος και πόλεμοι: ζήσε τις σημαντικές στιγμές του περασμένου αιώνα.

ΑΠΟ ΤΗ ΓΗ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ

Ο άνθρωπος πορεύεται ασταμάτητα προς νέες προκλήσεις. Η Ιστορία συνεχίζεται!
Γενικά όμως ακούγεται ενδιαφέρον...
 
Δυστυχώς η Deagostini είναι απατεώνες....Δυο πράγματα πήρα από αυτούς και με γδύσανε..Σίγουρα αυτοί οι τόμοι θα βγουν πανάκριβα...Π.χ Στο τεύχος με το τηλεκατευθυνόμενο αυτοκίνητο το ποσό που έδινες μέχρι το τέλος ήταν 700Ε ακριβώς!!!Σε ένα μαγαζί με τηλεκατευθυνόμενα βρήκα το ποιο καινούριο μοντέλο στα 300Ε Απάτη 400Ε ποιο ακριβά!Κάτι τέτοιο γίνεται για όλα τα προϊόντα της!!!!Γιαυτό κοιτάξτε το κόστος πρώτα και μετά την αγορά!
 
Παιζει και η περιπτωση αν δεν εχει πωλησεις να μην το ολοκληρωσει ποτε :animangry: .Σαν ιδεα πολυ καλη.
 
Πίσω
Μπλουζα