Μια retro gaming βραδιά στην Αθήνα? [20/2/2016]

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Metal σας ζηλεύω. Κάτι τέτοιο θα ήθελα να φτιάξω χρόνια τώρα.

Για την Αθήνα ναι είμαι μέσα αλλά χρονικά είμαι γενικά αρκετά πιεσμένος, οπότε ότι κανονίσετε θα προπαθησω να βρω χρόνο.

Από μηχανάκια μπόλικα, μου λέτε και φέρνω
 
Οπως ολοι συμφωνουν, το θεμα ειναι ο χωρος σε συναρτηση με τα ατομα. Εαν μιλαμε για 30+ ατομα, δυσκολα θα βρεθει.

Και να μπορουμε να πινουμε, να φωναζουμε και γενικα να μην μας περιοριζει κανενας.

Μηχανηματα ολοι εχουμε, δεν χρειαζεται καν να φερει 1 ο καθενας. Το βασικο ειναι ενα καλοστημενο ΜΑΜΕ.
 
Eγω ειμαι απολυτα αισιοδοξος οτι συντομα θα βρεθει λυση και θα πραγματοποιηθει το εγχείρημα! Btw, metalcandyman περιμενουμε photo απο την αιθουσα που μας περιέγραψες οτι οργανωνεις μαζι με τη παρεα σου τις ρετρο gaming φασεις!
 
Jackie dragon είπε:
Eγω ειμαι απολυτα αισιοδοξος οτι συντομα θα βρεθει λυση και θα πραγματοποιηθει το εγχείρημα! Btw, metalcandyman περιμενουμε photo απο την αιθουσα που μας περιέγραψες οτι οργανωνεις μαζι με τη παρεα σου τις ρετρο gaming φασεις!
Κανενα προβλημα φιλαρακι το απογευμα που θα παμε να βγαλουμε της μαυρες κουρτινες και να βαλουμε κατι κιτρινιαρικες που μας εδωσε μια ξαδερφη μου που της ειχε για πεταμα χαχαχαχαχαχα θα βγαλω μερικες φωτογραφιες και θα της ποσταρω.
 
metalcandyman είπε:
.... θα βγαλω μερικες φωτογραφιες και θα της ποσταρω.
Αν δεν εχει μεσα την αφεντομουτσουναρα σου.....μην ποσταρεις τιποτα!!!!!!! :p

Ευκαιρια να σε δουμε επιτελους νομιζω....και μαλιστα εν δραση!!! :D
 
stayros είπε:
Αν δεν εχει μεσα την αφεντομουτσουναρα σου.....μην ποσταρεις τιποτα!!!!!!! :p

Ευκαιρια να σε δουμε επιτελους νομιζω....και μαλιστα εν δραση!!! :D
Αμα δειξω την μουρη μου θα εχω προβλημα γιατι θα πρεπει να σας σκοτωσω ολους μετα και που να τρεχω να σας βρω ολους για τετοια ημαστε τωρα :p Εξαλου πρεπει να υπαρχει και ενα μυστηριο :cool: :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Αν δεν εχει μεσα την αφεντομουτσουναρα σου.....μην ποσταρεις τιποτα!!!!!!! :p

Ευκαιρια να σε δουμε επιτελους νομιζω....και μαλιστα εν δραση!!! :D

NO metalcandyman NO party!!!!!
 
Τωρα βρηκατε να το κσνετε που ειμαι στη σκωτια; :p υπαρχει οεριπτωση να κανει κατι αντιστοιχο το σκωτσεζικο division;παντως σιγουρα ηθελα να παιξω ενα διπλο νταμπλ ντραγκον με τον γουαλη (οχι με τον metalcandyman γιατι ειμαι απο χερι χαμενος).αν και στη σκωτια σιγουρα θα μας μπουζουριαζαν οι μπασκινες αν καναμε κατι τετοιο.ευχομαι ολοψυχα να το κανετε και να περασετε καλα. #)
 
Κάποτε υπήρχαν χώροι που νοικιάζονταν για κάθε λογής εκδηλώσεις και μαζώξεις.

Αν υπάρχουν ακόμα,ίσως να κλείναμε έναν τέτοιο χώρο.
 
Ναι αλλά εκτός του ότι θα θέλουν και ένα σεβαστό ποσό για το ενοίκιο του χώρου (φαντάζομαι), θα χαθεί έτσι και η αλητεία φάση. Όχι βέβαια πως αν πάμε σε αποθήκη θα γκρεμίσουμε τα ντουβάρια - μην τρομάζει και κανείς που μας διαβάζει - αλλά όπως και να το κάνουμε θα είμαστε πιο ελεύθεροι.
 
telonio είπε:
Ναι αλλά εκτός του ότι θα θέλουν και ένα σεβαστό ποσό για το ενοίκιο του χώρου (φαντάζομαι), θα χαθεί έτσι και η αλητεία φάση. Όχι βέβαια πως αν πάμε σε αποθήκη θα γκρεμίσουμε τα ντουβάρια - μην τρομάζει και κανείς που μας διαβάζει - αλλά όπως και να το κάνουμε θα είμαστε πιο ελεύθεροι.
 
Παιδια συνεχιζω την αναζητηση αιθουσας. Αν καποιος παρ' ελπιδα εντοπισει κατι ή εχει καμια ιδεα...ας το σφυριξει!!

10 νοματεοι θα ειμαστε με τα κονσολικα μας.
 
Same here, αλλά δεν βλέπω φως από κανένα. Βλέπουμε..
 
Λοιπόν! Πρόταση:

Στο παλιό μου σπίτι στον Κορυδαλλό υπάρχει χώρος (με αυλή και κήπο) που μπορώ να φτιάξω με τραπέζια και καρέκλες ως το επόμενο Σάββατο (20/2). Τι σύμπτωση υπάρχουν και μηχανάκια (με γομολάστιχες και χωρίς).

Τι λέτε;
 
Mέσα! Είναι και τα πάτρια ιερά εδάφη.
 
Φυσικα και μεσα!!
 
Αρα μιλαμε για το επομενο Σαββατο; Λογικα θα μπορω.

(θα ξερω σιγουρα μεσα στην αλλη εβδομαδα.)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μεσα το πολυ πολυ διπλα ειναι οι φυλακες θα μας βαλει ο αραβαντινος μεσα χαχαχαχα
 

1@billy[/USER] 1@Leon[/USER] 1@mike[/USER] 1@Rakeesh[/USER] 1@Fred Madison[/USER] 1@Imgema[/USER] 1@johnny19818[/USER] 1@Rygar[/USER] 1@wrathchild_78[/USER] 1@Other_Reality[/USER] 1@vasilas432[/USER] 1@Shinobi[/USER] 1@alkis[/USER] 1@Optimus[/USER] 1@angel_grig[/USER] 1@herco[/USER] 1@arpacolla[/USER] 1@dkssprs[/USER] 1@LIBAVIUS[/USER] 1@portarinos78[/USER] 1@Getta Robo[/USER] 1@gapan[/USER] 1@freaktmp[/USER] 1@Jackie dragon[/USER] 1@aims[/USER] και λοιποι συμμοριτες...για να βλεπω χερακια!!!
 
Πολύ θα το ήθελα αλλά απο Κρήτη είναι πιο δύσκολο να έρθω. Θα κάνω προσπάθεια όμως μήπως και μπορέσω!

Αν υπάρχουν πολλά συστήματα θα πρέπει να υπάρχουν και μερικές CRT έστω και 14" που είναι ελαφριές στη μεταφορά, ώστε να είναι συνδεδεμένα αρκετά συστήματά ταυτόχρονα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα