Μικρός θησαυρός γλίτωσε από ανακύκλωση....

Imgema

Alien RetroDatabase
Joined
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.326
Αντιδράσεις
1.341
Η ιστορία έχει ως εξής: Ένας φίλος μου δουλεύει στον δήμο στο Παλαιό Φάληρο και η δουλειά του είναι να μαζεύει μπάζα, σκουπίδια κλπ. Είναι το ίδιο παλικάρι που πριν από λίγο καιρό μου χάρισε ένα λειτουργικό Saturn που βρήκε πεταμένο στην ανακύκλωση. Πρόσφατα λοιπόν εκεί που πήγαινε να μαζέψει την ανακύκλωση, ένας τύπος τον φωνάζει για να του δώσει μία μεγάλη σακούλα την οποία δεν ήθελε να την πετάξει στον κάδο γιατί είχε ηλεκτρονικές συσκευές. Ιδού το περιεχόμενο της εν λόγω σακούλας:

attachment.php


Στην φωτογραφία διακρίνουμε:

-2 Game Gear, δυστυχώς και τα δύο έχουν πρόβλημα με την οθόνη.

-2 Game Boy και τα δύο είναι λειτουργικά, το ένα έχει τις γνωστές κάθετες γραμμές οι οποίες καλύπτουν αρκετά μεγάλο μέρος της οθόνης αλλά το άλλο είναι σχεδόν άψογο.

-TV Tuner για Game Gear.

-Games για GameBoy:

Best of the Best

Simpsons Escape From Camp Deadly

Kung Fu Master

Home Alone

Home Alone 2

Probotector

Bart VS Jaggernauts

Metroid 2 (oh, yeah!)

5 on 5 Basket

Nintendo World Cup

Super Mario Land

Tetris

-Games για Game Gear:

Ninja Gaiden

Columns (δύο φορές)

Halley Wars

Space Harrier

Taz-mania

Castle of Illusion

Shinobi

Super Monaco GP

Outrun

Chessmaster

Sonic 1

Wonderboy

G-Lock

Olympic Gold

Alien 3

-LCD handhelds (2-3 από αυτά που δοκιμάσαμε δουλεύουν, τα υπόλοιπα θέλουν στρογγυλές μπαταρίες που δεν είχαμε εκείνη την ώρα):

Snoopy Panorama

Western Bar (Casio)

Galactic Security Force

Space Centurion Gundam

Oil Panic (Nintendo)

Mario Bros (Nintendo)

Fire (Nintendo)

Grandstand (Δεν ξέρω αν είναι ο τίτλος ή η εταιρία)

Ενα μικρό soccer game

Υπήρχαν και άλλα πράγματα στην σακούλα τα οποία τα πήρε ο συνάδελφός του, κάτι κομπιουτεράκια, ένα παλιό laptop (δεν ξέρω αν ήταν ρετρο φορητό home) και PC parts. Ευτυχώς, λίγα ακόμα όμορφα πράγματα που γλίτωσαν την καταστροφή...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To κοιτάζω... το ξανακοιτάζω..... ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ..... Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα!!!!!
 
wat.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αλλοι θα τα πλήρωναν "χρυσά" σήμερα, και άλλοι τα πετάνε στα σκουπίδια !!

Αardvaaaaaaaark !! Ελα να τσεκάρεις το Western Bar !! :D
 
billy είπε:
Αardvaaaaaaaark !! Ελα να τσεκάρεις το Western Bar !! :D
Αυτό το πήρα τώρα εγώ και ασχολούμαι... δουλεύει μια χαρά και τι φασαρία που κάνει το άτιμο!
 
Πολύ καλά έκανες και το "υιοθέτησες", Imgema !! Tέτοια διαμαντάκια δεν είναι για να μένουν παραμελημένα. :)
 
Αμααααααααααααααααααααν !
 
Αν δεν ελεγες οτι ειναι απο τα σκουπιδια θα πιστευα οτι ειναι η συλλογη σου!
 
Μα! Ειναι στη συλλογή του! :D :D:D
 
To ειδα και προτιμησα να μην γραψω απο την ζηλεια μου.

Btw χτες το βραδυ που περπαταγα σε μια τρυπα ηταν δυο σακουλες με τα παρακατω.

main.php
 
Απίστευτα διαμαντάκια βρήκες. Καλοδούλευτα. Όπως φαίνεται για κάποιους δεν έχουν καμία αξία τα παλιά!!
 
Πλακα κανεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ρε σεις μας δουλεύετε πρωι πρωι ακόμα δεν ήπιαμε γκαϊφε; :Ρ
 
Τα σκουπιδια σου - Ο θυσαυρος μου.. Εχει και το probotector μεσα!
 
Ελα πες την αληθεια.Πλακα κανεις ε???
 
Αυτός όχι , αυτοί που τα πέταξαν μάλλον κάνουν!
 
Είδατε όμως πόσο ωραία δείχνουν όλα όταν είναι έτσι τακτοποιημένα? Αναρωτιέμαι, αν την έβλεπε την φωτογραφία ο κύριος που τα πέταξε, θα το μετάνιωνε άραγε? :p

Πάντως ευτυχώς που δεν τα πέταξε σε κάδο, μέσα σε καμιά κλειστή σακούλα. Ότι έχει σώσει μέχρι στιγμής ο φίλος μου ήταν πράγματα που φαίνονται (πχ το Saturn που είχε βρει παλιότερα ήταν σε μία ανοιχτή κούτα δίπλα από τον κάδο).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Imgema είπε:
Η ιστορία έχει ως εξής: Ένας φίλος μου δουλεύει στον δήμο στο Παλαιό Φάληρο και η δουλειά του είναι να μαζεύει μπάζα, σκουπίδια κλπ. Είναι το ίδιο παλικάρι που πριν από λίγο καιρό μου χάρισε ένα λειτουργικό Saturn που βρήκε πεταμένο στην ανακύκλωση. Πρόσφατα λοιπόν εκεί που πήγαινε να μαζέψει την ανακύκλωση, ένας τύπος τον φωνάζει για να του δώσει μία μεγάλη σακούλα την οποία δεν ήθελε να την πετάξει στον κάδο γιατί είχε ηλεκτρονικές συσκευές. Ιδού το περιεχόμενο της εν λόγω σακούλας:
attachment.php


Στην φωτογραφία διακρίνουμε:

-2 Game Gear, δυστυχώς και τα δύο έχουν πρόβλημα με την οθόνη.

-2 Game Boy και τα δύο είναι λειτουργικά, το ένα έχει τις γνωστές κάθετες γραμμές οι οποίες καλύπτουν αρκετά μεγάλο μέρος της οθόνης αλλά το άλλο είναι σχεδόν άψογο.

-TV Tuner για Game Gear.

-Games για GameBoy:

Best of the Best

Simpsons Escape From Camp Deadly

Kung Fu Master

Home Alone

Home Alone 2

Probotector

Bart VS Jaggernauts

Metroid 2 (oh, yeah!)

5 on 5 Basket

Nintendo World Cup

Super Mario Land

Tetris

-Games για Game Gear:

Ninja Gaiden

Columns (δύο φορές)

Halley Wars

Space Harrier

Taz-mania

Castle of Illusion

Shinobi

Super Monaco GP

Outrun

Chessmaster

Sonic 1

Wonderboy

G-Lock

Olympic Gold

Alien 3

-LCD handhelds (2-3 από αυτά που δοκιμάσαμε δουλεύουν, τα υπόλοιπα θέλουν στρογγυλές μπαταρίες που δεν είχαμε εκείνη την ώρα):

Snoopy Panorama

Western Bar (Casio)

Galactic Security Force

Space Centurion Gundam

Oil Panic (Nintendo)

Mario Bros (Nintendo)

Fire (Nintendo)

Grandstand (Δεν ξέρω αν είναι ο τίτλος ή η εταιρία)

Ενα μικρό soccer game

Υπήρχαν και άλλα πράγματα στην σακούλα τα οποία τα πήρε ο συνάδελφός του, κάτι κομπιουτεράκια, ένα παλιό laptop (δεν ξέρω αν ήταν ρετρο φορητό home) και PC parts. Ευτυχώς, λίγα ακόμα όμορφα πράγματα που γλίτωσαν την καταστροφή...
Τα δύο GAMEBOY και το GAME GEAR μου θυμίζουν πολλά...όπως τα βλέπω με τις κασέτες τους σε θήκες...!!!!Δεν ήξερα ότι για το Gameboy είχε κυκλοφορήσει το Ηome alone 1 και 2...
 
Το ωραίο είναι ότι άμα σε αυτόν τον άνθρωπο που τα πέταξε, του έλεγες να στα δώσει και να μην τα πετάξει, αμέσως θα σου έβγαζε μια super τιμή πώλησης για την πραμάτεια του...

Καλορίζικα Ingema :D
 
Haros είπε:
Το ωραίο είναι ότι άμα σε αυτόν τον άνθρωπο που τα πέταξε, του έλεγες να στα δώσει και να μην τα πετάξει, αμέσως θα σου έβγαζε μια super τιμή πώλησης για την πραμάτεια του...
Τώρα που το λες, έριξα μία ματιά στο ebay και αν έβλεπε κάποιες τιμές που είδα ίσως να μην πέταγε κάποια από τα LCD handhelds τόσο εύκολα...
 
Πίσω
Μπλουζα