Μνήμη 512ΚΒ για Α500....

A501:

a501_1_sm.jpg


geoanas είπε:
Γιατί χρείαζεται ειδικό pcb ???Εγώ απλά έβαλα την lithium στη θέση της παλιάς και την κόλησα με μονωτική ταινία και σιλικόνη....
Elpizo na ebales diodo outes oste na mhn pairnei reuma fortishs h mpataria lithiou! allios tha skasei!!!!

tora to eida kalytera to post!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To ασχετο ποστ της ημερας

Ρε keropi μιας και βλεπω οτι εισαι Castlevania fan μηπως ξερεις πως στο διαολο κανω save στο DraculaX (Symphony of the Night) στο Saturn?
 
@wally:

nai, prepei na vreis domatio pou exei ena peristrefomeno periergo kybo kai na pathseis to UP h to DOWN , den thymamai, tote kaneis save sto domatio auto... sto xarth auta ta domatia einai kokkina.

sto parakato video, fainetai to load...

 
να σαι καλα,ειναι στα Ιαπωνικα και μου εχει σπασει τα νευρα!!!
 
an kai to exo to Saturn SOTN den to epaiksa... einai sta iaponika kai epishs einai athlia grammeno gia to Saturn... krima...

blepo gia to PSP bgainei to remake to PCE Dracula-X se 2.5D kai tha exei bonus to authentiko SOTN mesa!
 
Το σημερινο βραβειο για το πιο offtopic post , περηφανα απονεμεται στον Wally Segata Sanshiro - ευγε νεε μου :biglaugh:

cup.jpg
 
Νικησα τον Shock!!!! Γιουπιιιιιιιιιιιιιι

Ζητω συγνωμη.Να ανοιξω ενα thread στο Saturn section και να εχεις την ευγενη καλοσυνη να τα μεταφερεις?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν το εγραψα για να ζητησεις συγνωμη αλλα για να γελασεις - εδω ειχαμε χτες βραδυ τα τερατα και τα σημεια - ενα offtopic θα μας χαλασει ? :biglaugh:
 
Oπότε μου δινεται η ευκαιρια να απαντησω στο φιλο Κεροπι οτι απο οτι εχω διαβασει η Saturn version ειναι μεγαλυτερη και απλα λειπουν καποια elementary 3d effects που διαθετε η PS1 version (τα συνεφα στην αρχη ειναι 3d και λιγα spells)

Παντως μου αρεσει παρα πολυ στο Saturn...αλλωστε στα 2D ενα ειναι το αφεντικο...

Sega Saturn Shirooooooooooooooo!!
 
edo tha diafonhso. sto sygkerkimeno game.

DEN ekmetalleuetai to hardware tou saturn distixos... sto psx fainetai 2 fores kalytero, xoris spasimata kai me kanonika transparencies... to SOTN epese thyma ths dyskolhs arxitektonikhs tou saturn...

einai tromero game, alla texnika sto psx einai kalytero :( krima giati tha mporouse na einai sto Satrun POLY kalytero an to ekmetaleuotan...

pantos exei 2 perioxes extra, pou kophkan sto PSX, alla kai pali den einai kati to syntaraktiko. a, exei kai ena extra familiar nomizo
 
21403868xg0.jpg


Κοίτα πώς σε κοιτάει .....
 
3 παιχνιδια θυμαμαι να εχουν transparencies στο Saturn...αχιλειος πτερνα.

Δεν το εχω δει σε PS αλλα στα 2D κομματια και στη ποιοτητα απεικονισης το Saturn version επρεπε να ειναι καλυτερο...

Αλλα ας λαβουμε υποψιν οτι μονο 3-4 παιχνιδια Saturn χρησιμοποιησαν το δευτερο CPU :(
 
Τις έχω ρίξει χύμα (τις μπαταρίες....)

Θυμάμαι έναν τεχνικό SEGA DC που άλλαζε τις εσωτερικές μπαταρίες με λιθίου και μετά τόσα χρόνια ανέφερε ότι ουδέποτε είδε σκασμένη μπαταρία...χμμμ...:whothehell:

...λες να ισχύει κάτι τέτοιο κι στις Amigas ??
 
Μάγκες για ρίξτε μια ματιά εδώ.

Η τύπισσα γράφει ότι είναι Α501, αλλά το έψαξα και είναι ίδια με την Α601. Υπήρχε Α501 σε μεταλικό κουτί; Της έστειλα και εμαιλ και είμαι περίεργος τί θα μου πει. Πάντως έχω βρει και άλλες μνήμες που δεν είναι Buy it now όπως αυτή και το κόστος είναι διπλάσιο και έπονται και άλλα bids επάνω τους καθώς υπάρχει χρόνος μέχρι το τέλος της δημοπρασίας.
 
nai , oi 501 eixan auto to tsigkino perilbima , mhn anisixeis...

den tha eixe nohma na bgalei kapoios foto thn karta me to periblima...

bebaia se megalyteres version endexetai na katargithike entelos...

einai fthnh, tsimpa th!

brhka kai ta parakato sto amiga.org kai oi 2 lene oti anoiksane tis kartes apo to shielding.

Commodore-Amiga A501 Lithium Hack!

A501 lithium hack
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον παιδια,σημερα την ειδα χειρουργος και ανοιξα την 500αρα.

Εβγαλα την επεκταση μνημης και πραγματι ειδα μια κυλινδρικη μπλε 3,6V (σαν μικρο βαρελακι) μπαταρια.

Με εκληξη διαπιστωσα οτι δεν ειχε τη παραμικρη αλλοιωση παρα τα 15+ χρονια που εχει στη πλατη της.Τι να πω ?Τυχη...?

Προσπαθησα να τη βγαλω και ειδα οτι ειναι αδυνατον.Η μπαταρια ειναι κολλημενη με διαφανη κολλα στη πλακετα και εκτος αυτου ειναι και πολυ καλα σφηνωμενη στα ηλεκτροδια.Να την αφησω στην ησυχια της?R.I.P?

Παντως δουλευει βολιδα(φτου φτου)
 
Και οι δικές μου ήταν σε παρόμοια κατάσταση αλλά παρόλα αυτά τις ΞΗΛΩΣΑ ! :diablotin:

Είναι θέμα χρόνου να αρχίσουν... τας διαρροάς εις την πλακέταν !!!
 
Πίσω
Μπλουζα