Μουσική με λογότυπα της ΕΡΤ πριν από την έναρξη εκπομπών

Βρήκα και ένα ακόμα σήμα. Είμαι 150% βέβαιος :) ότι έπαιζε με λογότυπα της ΕΡΤ ή ΕΡΤ-2 και με ρολόι (και μάλιστα ηλεκτρονικό). Είναι Χατζηνάσιος; Πώς λέγεται το κομμάτι; Γιατί ο σκοπός του μου θυμίζει το κομμάτι που ακόμα δεν έχω βρει (με τα ντιν νταν νταν), αν και τη μελωδία του την θυμάμαι καλύτερα και από το Password μου! Ακούγεται ελάχιστα στα τρία πρώτα δευτερόλεπτα του βίντεο.

www.youtube.com/watch?v=I6A58lxGCCk&feature=related
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φυσικά και έπαιζε και αυτό στο λογότυπο της ΕΡΤ νομίζω.

Βεβαίως και είναι Χατζηνάσιος.

http://www.youtube.com/watch?v=u8MVWXbKonc&feature=search

εδώ μαζί με λόγια. Ακου φίλε ο τίτλος του κομματιού
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]

Από το αρχείο του Chris DRI, ένα αυθεντικό λογότυπο της ΕΡΤ (1987) με μουσική που ταιριάζει σε πολεμική ταινία. Ποια είναι όμως?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τωρα νομιζω οτι βλεπω πρωτη φορα αυτο το θρεντακι :) με τα σημερινα δεδομενα αυτα τα διαλειμματα μου φαινονται πολυ εκτός τόπου και χρόνου, και δειγμα του οτι εκεινη την εποχη τα πραγματα ηταν χυμα.

"Τι; Περισσέυει χρόνος; Χωσε ενα "Δρομοι της Φωτιάς" μεχρι τις 13:00" και οταν εφτανε η σωστη ωρα, η μουσικη εξαφανιζοταν το ιδιο αποτομα που εμφανίστηκε, χωρις καποιο σημα αρχη η τελους, χωρις να προλαβει καν να ολοκληρωθει η μουσικη. :)

Φυσικα εκεινη την εποχη μου φαινοταν πολυ φυσιολογικο αφου αυτο το συστημα ηταν το μονο που γνωρισαμε

Για καποιο παραξενο λογο μου ειχε κανει εντυπωση το "Θαλασσακι μου" χωρις λογια, με αντρικα φωνητικά
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τραγούδια της συμφωνικής ορχήστρας της ΕΡΤ. Κάποια από αυτά (για να μην πω όλα) έπαιζαν στην ΕΡΤ. Στο σημείο αυτό να ευχαριστήσω την Juanita, την mytinyworld και την Δωροθέα για την έρευνα.

1. Dolannes Melodie

2. Reomeo and Julia

3. Bridge over Troubled Water

4. Barcarolle

5. Love Story

6. Moon River

7. Sonnate au Clair de Lune

8. La Mer

1. Elisabethan Serenade

2. Yesterday

3. Lieberstraum

4. Don't cry for me Argentina

5. La Vie en Rose

6. Hymne a la Joie

7. Pour Elise

8. Exodus

9. Ballade pour Adeline
 
Ο αεικίνητος (από άποψη κίνησης-ανεβάσματος βίντεο από το αρχείο του) Φορντ231 ανέβασε ένα λογότυπο της ΕΡΤ με το μουσικό σήμα που κατά τη γνώμη μου ταιριάζει σε επική υπερπαραγωγή ή χολυγουντιανή ταινία. Ποιο είναι;

http://www.youtube.com/watch?v=HP3R3nf1Y_0
 
Άλλο ένα μουσικό θέμα της ΕΡΤ, και στην συνέχεια το σήμα της ΕΤ-1 (χωρίς μουσική) μετά το 1987. Τα σηματάκια ''έπεσαν'' στα χέρια μου προ ολίγου καιρού.

 
tsalk είπε:
Άλλο ένα μουσικό θέμα της ΕΡΤ, και στην συνέχεια το σήμα της ΕΤ-1 (χωρίς μουσική) μετά το 1987. Τα σηματάκια ''έπεσαν'' στα χέρια μου προ ολίγου καιρού.


Υπέροχο! Το πρώτο είναι Πάριος;
 
Ναι ειναι το "Θα με θυμηθεις" σε μουσικη Γιαννη Σπανου
 
μουσικο διαλειμμα ΕΡΤ2 (1986) :


uploader o pandimitriou19821982
 

Ηλεκτρονική μουσική και λογότυπο της ΕΡΤ (1986). Καμία ιδέα για το κομμάτι;

Επιφορτωτής ο nick24994.
 
Μουσικό Διάλειμμα της ΕΡΤ2 με την Σούλα Μπισκίνη. Μεταδόθηκε το 1985.
 
Απόσπασμα από το Μουσικό Διάλειμμα που μεταδόθηκε την Μεγάλη Παρασκευή 02 Μαΐου 1986 στην ΕΡΤ.
 
Μουσικό Διάλειμμα στην ΕΡΤ-1...με κλασική μουσική. Μεταδόθηκε την Μεγάλη Παρασκευή 02 Μαΐου 1986.
 
Πίσω
Μπλουζα