Μουσικόραμα

vosporos είπε:
τωρα νομιζω θα πρεπει να παιζει κανονικα.
Ακόμα δεν παίζει - για δες το άλλη μια φορά κι εσύ αν μπορείς! Σε σένα παίζει κανονικά?

vosporos είπε:
επισης ανεβαζω και ενα κομματι ακομη απο αλλη εκπομπη του 83.θα δειτε και το πολυσυζητημενο σημα της ερτ με τις τελιτσες.ελπιζω να μην σας κουρασα.
Μας ξέρεις εμάς να "κουραζόμαστε" ή να είμαστε "ακούραστοι"? Μάλλον το δεύτερο! ;)

Τέλειο κι αυτό! Δεν έχω λόγια! Μας έχεις φτιάξει με το αγαπημένο μας Μουσικόραμα!!

ΥΓ Ξέρεις ποια video clips θα παίξει ο Γκούτης την επόμενη Παρασκευή? ;)
 
σε μενα παιζουν κανονικα,ισως το προτελευταιο επειδη ειναι σχετικα μεγαλο,λογω ογκου μηπως υπαρχει κατι..θα αφησω λιγο χρονο και θα δοκιμασω ξανα..χαιρομαι που δεν κουρασα γιατι υπαρχουν πολλα τετοια και οχι μονο απο μουσικοραμα
 
vosporos είπε:
σε μενα παιζουν κανονικα,ισως το προτελευταιο επειδη ειναι σχετικα μεγαλο,λογω ογκου μηπως υπαρχει κατι..θα αφησω λιγο χρονο και θα δοκιμασω ξανα..χαιρομαι που δεν κουρασα γιατι υπαρχουν πολλα τετοια...
Κι εμείς χαιρόμαστε που δεν έχεις κουραστεί εσύ να ανεβάζεις...

vosporos είπε:
...και οχι μονο απο μουσικοραμα
Ώπα! Δηλαδή τι άλλο μας ετοιμάζετε κύριε vospore? 'Η είναι έκπληξη? ;)
 
ειναι εκπληξη και το ψαχνω καιρο..παντως εχεις δικιο με το προηγουμενο βιντεο,και μαλλον δεν θα παιξει ποτε οποτε οποιος ενδιαφερεται το παραθετω εδωhttp://rapidshare.com/files/371341373/moysikorama_83_no_2.avi
 
Νομίζω ότι ξέρεις τουλάχιστον έναν που ενδιαφέρεται και πήγε αμέσως στο link σου! (ξέρω κι άλλους πολλούς βεβαίως)

"Θυμάστε τον Elvis?" ;)

vosporos είπε:
για να σχολιασω και λιγο χιουμοριστικα οπως στην ταινια "λουφα και παραλλαγη"στο σημειο που γινεται το εφε με την εικονα του robert palmer και την μπλε καρτα με τις πληροφοριες,θα δειτε οτι η καρτα κουνιεται η μαλλον,,,καποιος εχασε το νετο χιχι
Καλά, όχι απλώς έχασε το νέτο, είναι σαν να πηγαίνει να φύγει τελείως η κάρτα από την οθόνη..! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
vosporos είπε:
το σημα απο το μουσικοραμα το εχω απλα ανατρεχοντας στο αρχειο προχειρα διαπιστωσα οτι ηταν ειτε κομμενο ειτε η εκπομπη ξεκινουσε και με βιντεοκλιπ καποιου τραγουδιου...
vosporos, όλα τέλεια με το "Μουσικόραμα" και σε ευχαριστούμε πολύ για όλα τα βιντεάκια, αλλά το σήμα έναρξης της εκπομπής (έστω και κομμένο) με τις συνεχείς εναλλαγές τραγουδιστών και συγκροτημάτων (τουλάχιστον εγώ αυτό θυμάμαι από τα μέσα/τέλη των '80s) θα θέλαμε πάρα πολύ να το ξαναδούμε... :please:
 
Πραγματικά φέρνει φοβερές αναμνήσεις το συγκεκριμένο topic και μπράβο στα παιδιά που στέλνουν downloads από το Μουσικόραμα. Συνεχίστε να στέλνετε βιντεάκια από το Μουσικόραμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Many thanx Για την κομματάρα αρχής (μακάρι να είχαμε και την φοβιστική αρχή με εικόνες - αυτή με ένα μοικάνο με μούσια ήτανε η πιο χαρακτηριστική)
 
Ποιο ειναι το κομματι πανω στο οποιο πεφτουν οι τιτλοι αρχης?
 
Ford 231 ευχαριστούμε πολύ για το βίντεο.Καταπληκτικό.Αν έχεις ή οποιοσδήποτε άλλος έχει και άλλο υλικό ανεβάστε το.Thanks!
 
ChristosM είπε:
Ποιο ειναι το κομματι πανω στο οποιο πεφτουν οι τιτλοι αρχης?

Dominion είπε:
τσεκαρε στην 2η σελίδα του παρόντος thread το ποστ 18 του χρήστη Vosporos
Έχω την εντύπωση ότι ο ChristosM διερωτάται για το τραγούδι που συνοδεύει τους τίτλους αρχής στη συγκεκριμένη εκπομπή του 1988 που ανέβασε ο ford231 και όχι για το μουσικό θέμα που συνήθως συνόδευε τους τίτλους έναρξης της εκπομπής...

Δυστυχώς εγώ δεν γνωρίζω για να σας πληροροφήσω... Κανένας άλλος?
 
bernard.c είπε:
Έχω την εντύπωση ότι ο ChristosM διερωτάται για το τραγούδι που συνοδεύει τους τίτλους αρχής στη συγκεκριμένη εκπομπή του 1988 που ανέβασε ο ford231 και όχι για το μουσικό θέμα που συνήθως συνόδευε τους τίτλους έναρξης της εκπομπής...
Δυστυχώς εγώ δεν γνωρίζω για να σας πληροροφήσω... Κανένας άλλος?
Ακριβως οπως το εγραψε ο φιλος bernard.c. Το γνωριζω, απο παλια, αλλα δεν μπορω με τιποτα να το θυμηθω....
 
Το κομμάτι αυτή τη στιγμή δεν θυμάμαι πως λέγεται. Είναι Σταύρος Λογαρίδης. Σίγουρα σε κάποιον από τους 2 πρώτους δίσκους του...
 
FORD231 είπε:
Ένα μικρο απόσπασμα από την μουσική εκπομπή Μουσικοραμα
με τον Γιώργο Γκουτη


που μεταδόθηκε από την ΕΡΤ το 1984
Πάρα πάρα πολύ ωραίο - thanks FORD231!

Συγκρίνοντας μάλιστα το απόσπασμα αυτό με άλλα αποσπάσματα από κατοπινά χρόνια, έχω την εντύπωση ότι εδώ (τέλη 1984) ο Γκούτης παρουσιάζει με περισσότερο κέφι, με περισσότερη όρεξη. Βρισκόμαστε ήδη 2 χρόνια από τότε που ξεκίνησε η εκπομπή και θα έλεγα ότι η περίοδος αυτή μέχρι το 1987 ήταν η καλύτερη περίοδος του Μουσικοράματος...
 
Πίσω
Μπλουζα