Μωρουδιακά παιχνίδια

Artemis

Banned
Joined
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
191
Αντιδράσεις
22
Το θυμαμαι ελαχιστα αλλα με αγαπη. Βρισκονταν στην κουνια μου και μου κρατουσε συντροφια με την γελαστη φατσουλα του και την μουσικη του.

2010091457903.jpg
Προβολή συνημμένου 132754
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τότε πρέπει να μας φαινόταν χαριτωμένο αλλά τώρα είναι κάπως τρομακτικό δεν νομιζεις 8)
 
Οχι καθολου τρομαχτικο γλυκουλι το βρισκω.
 
Νομίζω οτι κουνούσε τα μάτια δεξιά αριστερά. Σωστά? Πρέπει να είχε η αδερφή μου μια
 
Ναι κουνιουνται τα ματια οπως λες οταν παιζει μουσικη
 
Γλυκουλη το βρισκω και εγω! Σε αντιθεση με τωρα που τα πιο πολλα παιχνιδια ειναι τρομακτικα στο προσωπο τους αυτο εδω ειναι πολυ ομορφο.

Kambia νομιζω και εγω οτι κουνουσε τα ματια του αριστερα και δεξια.
 
Artemis, πολύ γλυκό πραγματικά. :) Και εγώ το θυμάμαι αυτό, και όντως τα μάτια του κοινούντε. ;) Τράβαγες ένα κορδόνι που είχε απο κάτω, νομίζω, και αυτό κουνούσε τα μάτια του δεξιά και αριστερά! Είχε ο αδερφός μου ένα γαλάζιο γατάκι σαν αυτό, αλλα το φοβότανε, και του ειχε χαλάσει τα μάτια, γιατι εβαζε τα δάχτυλα του για να τα σταματήσει απο το να πηγαίνουν δεξιά και αριστερά. χεχε :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγώ είχα κάτι αρκουδάκια και κάτι κουδουνίστρες όταν ήμουνα μωράκι.
 
bibi-bo είπε:
Artemis, πολύ γλυκό πραγματικά. :) Και εγώ το θυμάμαι αυτό, και όντως τα μάτια του κοινούντε. ;) Τράβαγες ένα κορδόνι που είχε απο κάτω, νομίζω, και αυτό κουνούσε τα μάτια του δεξιά και αριστερά! Είχε ο αδερφός μου ένα γαλάζιο γατάκι σαν αυτό, αλλα το φοβότανε, και του ειχε χαλάσει τα μάτια, γιατι εβαζε τα δάχτυλα του για να τα σταματήσει απο το να πηγαίνουν δεξιά και αριστερά. χεχε :p
Σας επισυνάπτω φωτογραφία με το γαλάζιο γατάκι, παλιό και αγαπημένο παιχνίδι-πάνω από 30 ετών. Πράγματι κουνάει τα ματάκια του δεξιά-αριστερά και παίζει μουσικούλα όταν τραβήξεις το κορδονάκι.

DSCN3108.jpg
 
bibi-bo είπε:
Artemis, πολύ γλυκό πραγματικά.
tinysmile_grin_t.png
Και εγώ το θυμάμαι αυτό, και όντως τα μάτια του κοινούντε.
tinysmile_twink_t.png
Τράβαγες ένα κορδόνι που είχε απο κάτω, νομίζω, και αυτό κουνούσε τα μάτια του δεξιά και αριστερά! Είχε ο αδερφός μου ένα γαλάζιο γατάκι σαν αυτό, αλλα το φοβότανε, και του ειχε χαλάσει τα μάτια, γιατι εβαζε τα δάχτυλα του για να τα σταματήσει απο το να πηγαίνουν δεξιά και αριστερά. χεχε
tinysmile_tongue_t.png
Σας επισυνάπτω φωτογραφία με το γαλάζιο γατάκι, παλιό και αγαπημένο παιχνίδι-πάνω από 30 ετών. Πράγματι, κουνάει τα ματάκια του δεξιά-αριστερά και παίζει μουσικούλα όταν τραβήξεις το κορδονάκι. Το κρεμούσαν, συνήθως, πάνω από την κούνια του μωρού.

Προβολή συνημμένου 35068

DSCN3108.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα θυμάμαι και εγώ αυτά τα παιχνίδια που έβγαζαν μουσική όταν τραβούσες το κορδόνι. Θυμάστε και κάτι κουδουνίστρες με τρία καμπανάκια που κυκλοφορούσαν πολύ την δεκαετία του 80.
 
Πολύ όμορφα τα παιχνιδάκια!

ένα από τα παιχνίδια μου ήταν ενα παιχνιδι με πεταλούδες επάνω στην κούνια, προφανώς έπαιζε και μουσική...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα