Μόλις απέκτησα ένα New Nintendo 3DS.

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.960
Από τον καιρό που είχε βγει το Nintendo DS Lite μέχρι χθες βγήκαν πολλές και διάφορες παραλλαγές της κονσόλας. DSi, XL, 3D, 3D XL και δε συμμαζεύεται. Από το 2006 λοιπόν που αγόρασα το Lite μέχρι σήμερα περίμενα και περίμενα καθώς αυτές οι παραλλαγές και τα διάφορα μοντέλα δεν μου έκαναν κλικ που λένε. Είδα όμως χθες το launch του New Nintendo 3DS (NN3DS) και σήμερα το πρωί πάνω στην τρέλα μου πήγα και το αγόρασα μαζί με μερικά αξεσουάρ και παιχνίδια.

Καλώς εχόντων των πραγμάτων, αύριο θα κάνω το unboxing της κονσόλας. Προς το παρών ας αρκεστούμε σε μερικές φώτο.

Η μπροστινή όψη του κουτιού.

Προβολή συνημμένου 126825

Η πίσω όψη του κουτιού.

Προβολή συνημμένου 126826

Ο απαραίτητος φορτιστής για κάποιον που δεν είχε ήδη DSi,DS XL,3DS.

Προβολή συνημμένου 126827

Ένα Starter kit με θήκη, stylus, προστατευτικά οθόνης κ.α.

Προβολή συνημμένου 126828

Και για αρχή 2 πολλά υποσχόμενα (και μόνο από τον τίτλο) παιχνίδια.

Προβολή συνημμένου 126829

Στο σημείο αυτό να αναφέρω την απουσία φορτιστή στο βασικό πακέτο και την ανάγκη αγοράς του εφόσον δεν υπάρχει από προηγούμενη κονσόλα. Το γράφει και πάνω στο κουτί βέβαια. AC adapter is NOT included.
 
Καλοπαικτο johnny...αν και απο συγχρονες φορητες κονσολες εγω θα επαιρνα ps vita...
 
Με γεια σου φιλε Johnny! :D Ευχομαι να το χαρεις!

Σημ. Αυτο περι απουσιας του φορτιστη ειναι πολυ μεγαλη γυφτια!Τουλαχιστον ας βαζανε ενα καλωδιο USB ωστε να φορτιζει με αυτο.

Αχχ.. Αυτη η "ΜΕΓΑΛΗ" εταιρεια!

angel_grig είπε:
Καλοπαικτο johnny...αν και απο συγχρονες φορητες κονσολες εγω θα επαιρνα ps vita...

Θα συμφωνησω με τον Γρηγορη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με γεια !!!! :D
 
Jhonny καλοπαικτο φιλε δεκαδες παιχνιδαρες εχει το 3DS για να παιξεις.Εχω ολα τα μοντελα 3DS και αγορασα και το majora's mask new 3DS XL αλλα με το καβαντζωσε ο αδερφος μου οποτε παρηγγηλα αλλο για μενα αν και με βλεπω να πουλαω το προηγουμενο μοντελο.Οσο για το psvita αμα θελει να εχει καποιος ενα ισχυρο gadget τοτε καλα θα κανει να το παρει αλλα αν θελει να παιζει παιχνιδια και να εχει απιστευτη υποστηριξη απο third party και first party τοτε το 3DS ειναι μονοδρομος και το psvita ενα ανεκδοτο που δεν το υποστηριζει ουτε καν η sony.
 
Ευχαριστώ πολύ παλικάρια! Να'στε καλά. Το Vita να είμαι ειλικρινής δεν το έχω πολυψάξει αλλά δεν αποκλείεται να αγορασθεί και αυτό στο μέλλον, καλά να είμαστε :) . Δε σας κρύβω ότι ανυπομονώ να κάνω το unboxing (το οποίο θα αναρτήσω εδώ). Από το τόσο απλοϊκό Lite μέχρι το φρέσκο NN3DS έχω χάσει επεισόδια και πιστεύω έχει πολλές δυνατότητες που θέλουν εξερεύνηση.

Σε αυτό που λέει ο Λεωνίδας με το φορτιστή έχει δίκιο. Είναι σαν να παίρνεις κινητό χωρίς φορτιστή :p . Αφού να φανταστείτε μόλις αγόρασα την κονσόλα τα παιχνίδια και το κιτ, έφυγα και μετά από 5 λεπτά θυμήθηκα ότι δεν περιέχει φορτιστή και ξαναγύρισα να τον πάρω :p .
 
Καλο παιχτο και καλοριζικο Johnny!! και τα 2 παιχνιδια που πηρες θα τα ευχαρηστηθεις πολυ! Ειδικα το Donkey Kong Country Returns ειναι τρομερο ;) .

Πως αντεχεις και δεν το εχεις ανοιξει ακομα;;; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Καλο παιχτο και καλοριζικο Johnny!! και τα 2 παιχνιδια που πηρες θα τα ευχαρηστηθεις πολυ! Ειδικα το Donkey Kong Country Returns ειναι τρομερο ;) .
Πως αντεχεις και δεν το εχεις ανοιξει ακομα;;; :D
Σ'ευχαριστώ φίλε! Το Donkey Kong Country το χαλβάδιαζα καιρό. Χθες ούτε που το σκέφτηκα, το άρπαξα μαζί με ένα Mario και νομίζω ότι ξεκινάω δυνατά :) .

Έκανα λοιπόν και το unboxing σήμερα. Δεν ήθελα να κάνω κανένα τεράστιο βίντεο γι'αυτό εστίασα στα περιεχόμενα του κουτιού και στα προφανή χαρακτηριστικά της κονσόλα όπως κουμπιά κ.α. Προτίμησα στο βίντεο να μην ανοίξω την κονσόλα για τα μενού και εξάλλου την 1η φορά έπρεπε να τη σετάρω το οποίο πήρε λίγη ώρα.

Όποιοι έχουν ήδη το 3DS μπορούν να μας πουν διαφορές τις νέας από την παλιά κονσόλα. Αν και η εμπειρία μου από το προηγούμενο μοντέλο είναι λίγα λεπτά παιχνιδιού στα καταστήματα, νομίζω ότι το 3D εδώ δείχνει όντως καλύτερο.


Ok, στο βίντεο λέω το Donkey Kong Country, Donkey Kong Land επηρεασμένος από το Game Boy :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν εχω 3DS αλλα μπορω να απαντησω στα ερωτηματα σου :p

Λοιπον το νεο 3DS σχεση με το απλο: εχει λιγο μεγαλυτερη οθονη , λιγο μεγαλυτερη μπαταρια, το 3D δουλευει και υπο γωνια ενω στο απλο οχι ,εχει πιο γρηγορο επεξεργαστη (αυτο βοηθαει στο να τρεχει πιο καλα το συστημα και επισης θα υπαρχουν και παιχνιδια μονο για το NEW 3ds) και τελος εχει το c-stick που δουλευει ως δευτερος αναλογικος μοχλος (οπως υπηρχαν καποια παλια λαπτοπ πριν βγουνε τα touchpad που ειχανε ενα κουμπακι με στην μεση στο πληκτρολογιο και κουνιοταν ο κερσορας;; Θυμασε; :p ). Αυτα θυμαμαι ως κυριες αλλαγες!

Ωραιο το unboxing! Αναμαινουμε και τις εντυπωσεις οταν θα το εχεις δουλεψει λιγο.
 
Ajax87 είπε:
Δεν εχω 3DS αλλα μπορω να απαντησω στα ερωτηματα σου :p
Λοιπον το νεο 3DS σχεση με το απλο: εχει λιγο μεγαλυτερη οθονη , λιγο μεγαλυτερη μπαταρια, το 3D δουλευει και υπο γωνια ενω στο απλο οχι ,εχει πιο γρηγορο επεξεργαστη (αυτο βοηθαει στο να τρεχει πιο καλα το συστημα και επισης θα υπαρχουν και παιχνιδια μονο για το NEW 3ds) και τελος εχει το c-stick που δουλευει ως δευτερος αναλογικος μοχλος (οπως υπηρχαν καποια παλια λαπτοπ πριν βγουνε τα touchpad που ειχανε ενα κουμπακι με στην μεση στο πληκτρολογιο και κουνιοταν ο κερσορας;; Θυμασε; :p ). Αυτα θυμαμαι ως κυριες αλλαγες!

Ωραιο το unboxing! Αναμαινουμε και τις εντυπωσεις οταν θα το εχεις δουλεψει λιγο.
Thanks man! Αυτό με το C-Stick το υποψιάστηκα καθώς δεν κουνάει ρούπι ούτε πατιέται οπότε λέω θα είναι σαν αυτό που είχαν τα λάπτοπ και το οποίο απεχθάνομαι τρελά. Όπως βλέπω επιβεβαιώθηκα πανηγυρικά :p . Δυστυχώς θα έχω τρεξίματα τις επόμενες μέρες και θα αργήσω λίγο να ασχοληθώ σοβαρά. Πάντως έχει πολύ πράμα (φαίνεται από τα μενού του) πέραν του να παίξεις παιχνίδια σε κάρτες μνήμης.
 
Johnny Καλορίζικο και καλόπαιχτο :thumbup: :thumbup: :thumbup: κ απ' ότι βλέπω πήρες super παιχνιδάρες. Το donkey kong εάν δεν κάνω λάθος είναι το ίδιο με την έκδοση του wii. Να ξες οτι σε κάποιες πίστες εεεε θα σπάσουν λίγο τα νεύρα σου... :p :p:p Ωραία κ η παρουσίαση που έκανες ;) Να σε δω τώρα που θα πρέπει να παίρνεις κ κουτάτα games για το 3ds :tease: :tease: :tease:
 
and1 είπε:
Johnny Καλορίζικο και καλόπαιχτο :thumbup: :thumbup: :thumbup: κ απ' ότι βλέπω πήρες super παιχνιδάρες.Ωραία κ η παρουσίαση που έκανες ;)
Να'σαι καλά Ανδρέα, σ'ευχαριστώ πολύ! :thanx2:

and1 είπε:
Το donkey kong εάν δεν κάνω λάθος είναι το ίδιο με την έκδοση του wii. Να ξες οτι σε κάποιες πίστες εεεε θα σπάσουν λίγο τα νεύρα σου... :p :p:p
Ναι, έτσι ακούγεται ότι είναι κομματάκι ζόρικο. Για να δούμε.

and1 είπε:
Να σε δω τώρα που θα πρέπει να παίρνεις κ κουτάτα games για το 3ds :tease: :tease: :tease:
Άλλη μια (δαπανηρή) συλλογή ξεκινάει :D .
 
Καλόπαιχτό να είναι φιλαράκο. Εγώ είμαι κάτοχος του 3DS εδώ και 1 χρόνο τώρα, ευχαριστημένος αρκετά και ο μόνος λόγος που σκέφτομαι ΚΑΠΟΤΕ να πάρω το NEW NINTENDO 3DS είναι να το πάρω σε Ιαπωνική έκδωση για να απολαμβάνω και τα παιχνίδια τα Ιαπωνικά που δεν βγαίνουν ΠΟΤΕ Αμερική ή Ευρώπη. Άντε καλό κάψιμο!!
 
Diogr είπε:
Καλόπαιχτό να είναι φιλαράκο. Εγώ είμαι κάτοχος του 3DS εδώ και 1 χρόνο τώρα, ευχαριστημένος αρκετά και ο μόνος λόγος που σκέφτομαι ΚΑΠΟΤΕ να πάρω το NEW NINTENDO 3DS είναι να το πάρω σε Ιαπωνική έκδωση για να απολαμβάνω και τα παιχνίδια τα Ιαπωνικά που δεν βγαίνουν ΠΟΤΕ Αμερική ή Ευρώπη. Άντε καλό κάψιμο!!
Σ'ευχαριστώ πολύ να'σαι καλά. Δηλαδή η κονσόλα έχει region lock;
 
johnny19818 είπε:
Σ'ευχαριστώ πολύ να'σαι καλά. Δηλαδή η κονσόλα έχει region lock;
Δυστηχώς ναι. Έτσι ήταν και είναι πάντα η Nintendo. Δεν είναι σαν το PS3 & PSVITA που τα λατρεύω γιατί μπορώ να αγοράζω ότι Region παιχνίδι θέλω και να το απαλαμβάνω χωρίς να πρέπει να αγοράσω άλλη κονσόλα.
 
Diogr είπε:
Δυστηχώς ναι. Έτσι ήταν και είναι πάντα η Nintendo.
Απίστευτο, θα "υποστηρίξω" την Nintendo γιατί διαφωνώ με αυτό το "πάντα". :eek:

Η αηδία με το region lock είναι νέο φρούτο στα φορητά της Nintendo και ξεκίνησε με το 3DS (ΟΚ, είχε και το DSi περιορισμούς στα downloads του αν θυμάμαι καλά, αλλά όχι στα carts). Το GB, GBA, DS είναι region free, μια χαρά έχω παίξει Αμερικάνικα παιχνίδια στο DS και το GBA.
 
Maddog είπε:
Το GB, GBA, DS είναι region free, μια χαρά έχω παίξει Αμερικάνικα παιχνίδια στο DS και το GBA.
Φυσικά! Αφού το Mario Kart που αγόρασα καινούριο από ελληνικό μαγαζί ήταν Αμερικάνικο.
 
Maddog είπε:
Απίστευτο, θα "υποστηρίξω" την Nintendo γιατί διαφωνώ με αυτό το "πάντα". :eek: Η αηδία με το region lock είναι νέο φρούτο στα φορητά της Nintendo και ξεκίνησε με το 3DS (ΟΚ, είχε και το DSi περιορισμούς στα downloads του αν θυμάμαι καλά, αλλά όχι στα carts). Το GB, GBA, DS είναι region free, μια χαρά έχω παίξει Αμερικάνικα παιχνίδια στο DS και το GBA.
Δυστηχός δεν πήρα ποτέ GB ή DS για να ξέρω, ξέρω ότι το GBA & NES & SNES που έχω είναι Region Locked.
 
@Diogr Το gba δεν μπορει να ειναι region locked...
 
Πίσω
Μπλουζα