Μόλις απέκτησα ένα New Nintendo 3DS.

Diogr είπε:
ξέρω ότι το GBA & NES & SNES που έχω είναι Region Locked.
Εχω διαβασει πως υπαρχουν παιχνιδια με ασυμβατοτητες μεταξυ Ευρωπαικου και Αμερικανικου, αλλα οχι να ειναι κλειδωμενα για να παιζουν σε καποια περιοχη. Ποια παιχνιδια του GBA σου ειναι region locked και σε ποιο συστημα;
 
Παιδιά συγγνώμη, αλλά το αν το GBA έχει region lock ή όχι, τι σχέση έχει με το ότι εγώ πήρα το νέο DS?
 
Ε ανοιξε λιγο η κουβεντα johnny δεν χαλασε και ο κοσμος.Στην τελικη εσυ ρωτησες για το region Lock οποτε επομενο ηταν να γινει αυτο.
 
Ε ναι, ρώτησα και μου απάντησαν. Καλύφθηκα. Δε χρειάζεται να αρχίσουμε τα off topic.
 
Ενταξει ρε τζοννυ cool! Δεν καναμε και κανα εγκλημα :p
 
Αξιώθηκα και άνοιξα τα παιχνίδια σήμερα. Το New Super Mario Bros 2 είχε σύντομο οδηγό στα ελληνικά καθώς για πιο προχωρημένο η εταιρία σε παραπέμπει στο manual που μπορείς να το διαβάσεις μέσα από την κονσόλα (οικολογική καινοτομία)

Και πάνω που ήμουν χαρούμενος για τη δουλειά της αντιπροσωπείας ξενέρωσα με το που άνοιξα το Donkey Kong Country καθώς αντίκρισα την γνωστή φωτοτυπία της Nortec :( .

H απογοήτευση συνεχίστηκε με το starting kit καθώς το NN3DS δε χωράει στη θήκη ούτε τα stylus. Ευτυχώς χωράει το παλιό DS οπότε έκανα τράμπα τις θήκες.
 
johnny19818 είπε:
Και πάνω που ήμουν χαρούμενος για τη δουλειά της αντιπροσωπείας ξενέρωσα με το που άνοιξα το Donkey Kong Country καθώς αντίκρισα την γνωστή φωτοτυπία της Nortec :( .
Και 20 χρονια περιπου πριν, ειχε κατακριθει απο την ιδια την Nortec οτι η Itochu εβαζε φωτοτυπιες αντι κανονικες οδηγιες.

Τι αλλαξε αραγε εικοσι σχεδον χρονια μετα στο σκεπτικο τους; Ειδαν πως η φωτοτυπια αρεσει περισσοτερο η το γυρισανε στο ρετρο;
 
Getta Robo είπε:
Και 20 χρονια περιπου πριν, ειχε κατακριθει απο την ιδια την Nortec οτι η Itochu εβαζε φωτοτυπιες αντι κανονικες οδηγιες.Τι αλλαξε αραγε εικοσι σχεδον χρονια μετα στο σκεπτικο τους; Ειδαν πως η φωτοτυπια αρεσει περισσοτερο η το γυρισανε στο ρετρο;
Ειναι οτι εχουνε μεινει τα ιδια ατομα εκει... μαλλον! ;)
 
Χθες το απόγευμα έπιασα να παίξω λίγο το 3DS και είχε μισή μπαταρία. Μετά από 1,5 2 ώρες η μπαταρία έφτασε να αναβοσβήνει που σημαίνει ότι είναι στα τελευταία της και θέλει φόρτιση. Μου φάνηκε πολύ μικρή διάρκεια. Και να πεις ότι έπαιζα με φουλ 3D. Το New Super Mario Bros 2 έπαιζα και στα μισά συνειδητοποίησα ότι έπαιζα χωρίς 3D (και καλύτερα τελικά). Δεν ήταν καλό σημάδι αυτό πάντως...
 
Σπασιμο μεν,θετικο δε οτι μπορεις να την αλλαξεις κατι κοντρολια της σονυ να δεις που δεν παιρνουν καινουργιες.
 
Α, δηλαδή ζεις με αυτό μέχρι να τα φτύσουν τελείως και μετά αγοράσεις άλλο χειριστήριο.
 
Eτσι ακριβως,το θετικο ειναι οτι ενα μου κρατησε 8 χρονια πριν μειωθει η μπαταρια.
 
Γενικα Τζοννυ 3.5-5 ωρες κραταει απο φουλ!

Να σε ρωτησω παρατηρησες αν ξεφωρτηζει σιγα σιγα οταν δεν το χρησιμοποιεις;; (οπως κανει το psp,το χειρηστηριου του U κτλ κτλ )
 
Ajax87 είπε:
Να σε ρωτησω παρατηρησες αν ξεφωρτηζει σιγα σιγα οταν δεν το χρησιμοποιεις;; (οπως κανει το psp,το χειρηστηριου του U κτλ κτλ )
Μέχρις ώρας δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

EDIT: Το αναψα πριν λιγο και η μπαταρια δειχνει παλι να ειναι στο μισο. Βαλθηκε να μας τρελανει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σήμερα τσίμπησα, Super Mario Land 3D και Fifa 14 σε καλή τιμή.
 
Καλοριζικα! :D
 
Ηρθε η ωρα για λιγο πιο σοβαρο gaming.

IMG_20150307_123001.jpg

IMG_20150307_123040.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:thumbup: καλοπαιχτα Τζοννυ!
 
Ajax87 είπε:
:thumbup: καλοπαιχτα Τζοννυ!
Να'σαι καλά φίλε!

Επανέρχομαι λίγο στο θέμα της μπαταρίας που έθιξα παραπάνω. Η δεύτερη φόρτιση μπορώ να πω ότι πήγε πολύ καλύτερα από την πρώτη. Μερικές αλλαγές που έκανα ήταν να μειώσω τη φωτεινότητα στην κλίμακα 2 (από 5), το 3D στα 3/4 της διαδρομής του slide και χρησιμοποίησα πολύ λιγότερο το WiFi. Είδα μεγάλη διαφορά. Έχω ήδη παίξει 4 διαφορετικά παιχνίδια σχεδόν κάθε μέρα από 45 λεπτά κατά μέσο όρο την ημέρα εδώ και μια εβδομάδα και η μπαταρία δείχνει στη μέση.

Υ.Γ. Το NSMB2 το παίζω πλέον χωρίς 3D. Δείχνει πολύ καλύτερο αφού στο 3D θολώνει το background (!!). Το συγκεκριμένο παιχνίδι άνετα έβγαινε στο πρώτο DS.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα