[Μattel] Twinkles

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
409
Ευτυχώς που δεν πάθαμε καμιά ηλεκτροπληξία με τόσα κουκλάκια που άναβαν, μιλούσαν, περπατούσαν κλπ κλπ. :) :) :)

Τα βλέπαμε τόσο μαγικά όλα. :eek:

Αυτό το κουκλάκι το είχατε; ;)

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
!!! μια τετοια νομιζω ειχε η αδερφη μου! νομιζω αν της σηκωνες το χερι, χασμουριοταν ή ηταν αλλη; αλλα για κακη της τυχη επεσε στα χερια της ξαδερφης μας και της εσπασε το χερι! απο τοτε την μισω... εκλαιγε 1 βδομαδα η αδερφη μου :(
 
Αυτή ήταν μία από τις υπέροχες κούκλες, που κυκλοφόρησε η Mattel. Η σειρά λεγόταν Twinkles ή Sparkles.

Ο σύνδεσμός όδηγεί σε διαφημιστικό τους.

Αν δεν κάνω λάθος, στην Ελλάδα κυκλοφορούσαν στις αρχές της δεκαετίας '90.

Δυστυχώς ποτέ δε την απέκτησα, στην εποχή της ήταν πολύ ακριβή (περίπου 15.000 δρχ, αν δε με απατά η μνήμη μου). :(

Αν κάποιος τη βρει τυχαία παρακαλείται να με ενημερώσει!

Δίδεται αμοιβή!!!! :D :D:D
 
Αυτή είναι η δικιά μου twinkle, νομίζω κυκλοφόρησε στην Ελλάδα αρχές δεκαετίας του 90. Κάτω στο ποδαράκι της γράφει twinkle, δεν φαίνεται καλά στη φωτογραφία. Το σώμα της είναι πάνινο και το κεφάλι πλαστικό. Εγώ την βρήκα πέρυσι σε ένα μαγαζί . Αν και μπήκε σε νερό, ο μηχανισμός δουλεύει ακόμα.

IMG_0046.jpg

IMG_0045.jpg

IMG_0044.jpg
 
Τυχερό spirtoulaki! Πολύ ωραία η κουκλίτσα σου!!! :)

Στην τελευταία φωτογραφία που την έχεις βάλει στο πάτωμα φαίνεται πολύ μικρή σε σχέση με το σοβατεπί!!!! Τί ύψος έχει? Δεν την έχω δει ποτέ από κοντά...

Αν ξαναπεράσεις από το μαγαζί, που την πήρες, ρίξε μια ματιά μήπως έχει ξεμείνει καμιά και για μένα! :please:
 
Aggalitsa, είναι γύρω στα 33 εκατοστά. Είναι και οι δικές μου φωτογραφίες χάλια. Στο μαγαζί είχε μόνο δύο δυστυχώς.
 
Και τις πήρες και τις δύο αχόρταγο spirtoulaki???8)
 
'Οχι το άλλο το πήρε η αδερφή μου και μάλιστα το δικό μου ήταν πανβρώμικο και πλύθηκε στο πλυντήριο στους 90 και ο μηχανισμός δουλεύει ακόμα. Πάντως επειδή είναι παιχνίδι της δεκαετίας του 90 κάπου θα το βρεις.
 
Ε, αν είναι έτσι, εντάξει! ;)

Να τα χαίρεστε τα κουκλάκια σας και που ξέρεις μπορεί να βρω κι εγώ κανένα...

Ανθεκτικά πάντως τα κουκλιά κι εσύ όλο τόλμη.... εγώ θα φοβόμουν να το βάλω στο πλυντήριο μήπως και διαλυθεί και μου μείνει η χαρά!!
 
Ετσι όπως ήταν χρειαζόταν κλίβανο . Η εξυπνάδα δεν ήταν εκεί :points: φαντάσου να μου χαλούσε το πλυντήριο και να έμενα χωρίς. Κούκλα κάπου θα έβρισκα και φαντάζομαι δεν θα κόστιζε όσο ένα νέο πλυντήριο . #)
 
:D :D:D

Δίκιο έχεις spirtouli!!!!

Εγώ πάντως, σε περίπτωση που χάλαγε και κούκλα και πλυντήριο, για το πλυντήριο θα ζοριζόμουν, αλλά την κούκλα θα έκλαιγα...
 
:D :D Πάντως Aggalitsa, άμα βρω θα σου πω.
 
Σ' ευχαριστώ spirtoulaki!! ;)

Μακάρι...
 
ωραία η κουκλίτσα!

Εβλεπα εντυπη διαφήμιση σε παιδικά περιοδικά...

Δεν τη ειχα αγοράσει όμως...

μια εικονα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα