ΝΑΑΙΙΙΙΙ!! (ΑΚΑ πήρα κι εγώ 360)

Ειχα διαβάσει πριν κανά χρόνο, παράπονα ότι δεν είχαμε servers στην Ελλάδα που να υποστηρίζουν XBOX live. Αυτά τα 54? πού πάνε; Σε κάποιον provider εντός Ελλάδας ή στην ίδια τη MS;
 
Στην M$ πάνε τα φράγκα για να έχεις δικαίωμα να παίξεις δικτυακά οποιοδήποτε παιχνίδι.

π.χ Αγοράζεις το COD4 στο PC πας σπίτι σου το εγκαθιστάς και αρχίζεις και παίζεις με τους φίλους σου.

Ε αυτό ΔΕΝ γίνεται στο 360. Προσθέτεις και ένα στάδιο που λέγεται πληρωμή 55? στην M$ για να αποκτήσεις το δικαίωμα να παίξεις με τους φίλους σου το παιχνίδι που μόλις αγόρασες.

Cool ha?
 
Μεχρι να ερθει το Live εδω,δηλωνεις κατοικος Ιρλανδιας (για να μην μπλεκεις με Τ.Κ-η Ιρλανδια δεν εχει :D )...

Τα λεφτα πανε στην MS.Αυτη και μονο εχει τους servers του Live.Αρα οποιο παιχνιδι και να παρεις θα εχει online.

Στο σωστο παραδειγμα που ειπε ο Αντωνης,αντιπαραθετω και το αντιστροφο...το Gears στο PC που δεν εχει dedicated servers!

@theoritikos

Δικαιουσαι ενα μηνα δωρεαν Live.

Κανε τα απαραιτητα και στειλε με ΡΜ το gamertag σου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
theoritikos είπε:
Ναι παιδιά δεν σας κάνω πλάκα! 199 ? το πήρα απο τα carefur! Δεν είναι όμως η έκδοση με την hdmi θύρα.Keeper, το cod4 το έχω για pc αυθεντικό, δεν παίζει να το ξαναγοράσω..

Κάρτες για το Live μπορώ να βρω ή θέλω αποκλειστικά πιστωτική κάρτα?

Η κωλοφαρδία όμως συνεχίζεται παρόλο που είναι Τρίτη και 13.

Βρήκα στο γνωστό και μη εξαιρετέο (κυριολεκτικά! :D ) elx, το Halo 3 σφραγισμένο 43?! Το βούτηξα αμέσως χωρίς δεύτερη σκέψη μαζί με το gears και το pgr 3.

Wally, αξίζει να αγοράσω το κιτ με τις επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ή να πάρω τυπικές επαναφορτιζόμενες AA? Έχω ήδη έναν φορτιστή.

Επίσης, δεν σκέφτομαι το hackαρώ (ακόμα).

EDIT

Ξέχασα να πώ πως επειδή δεν έχω αρκετό χώρο, αναγκαστικά έβαλα το 360 πάνω απο το παλιό μου xbox ( το πρώτο...). Υπάρχει περίπτωση να μου πετάξει rrod νωρίτερα? Το παλιό θα το χρησιμοποιώ πολύ λίγο πιά.

Επίσης, υπάρχει καμία πατέντα να μεταφέρω τα saves του 1 στον σκληρό του 360?

Καλορίζικο. Από εχτές έχει κυκλοφορήσει διαφημιστικό. Πρόκειται για ξεστοκάρισμα του παλιού μοντέλου εν'όψει εοτρών, Δυστυχώς αν δεν έχει HDMI πρόκειται για το παλιό επίφοβο μοντέλο. Οπότε δεν με ενδιαφέρει και τόσο.

Μια συμβουλή. Πήγαινε σε ένα κατάστημα και αγόρασε ένα καλό USB laptop cooler και κότσαρέ το στο 360 σου. Μάλλον θα λύσεις το πρόβλημα της υπερθέρμανσης για κάποιο καιρό.
 
pooky είπε:
Καλορίζικο. Από εχτές έχει κυκλοφορήσει διαφημιστικό. Πρόκειται για ξεστοκάρισμα του παλιού μοντέλου εν'όψει εοτρών, Δυστυχώς αν δεν έχει HDMI πρόκειται για το παλιό επίφοβο μοντέλο. Οπότε δεν με ενδιαφέρει και τόσο.
Μια συμβουλή. Πήγαινε σε ένα κατάστημα και αγόρασε ένα καλό USB laptop cooler και κότσαρέ το στο 360 σου. Μάλλον θα λύσεις το πρόβλημα της υπερθέρμανσης για κάποιο καιρό.
Ενημερωτικα, αν καει καποιο χκουτι360 (γνωστοποιημενο καθημερινο γεγονος) η

m$ αλλαζει το παλιο με το νεο μοντελο hdmi.

Οποτε σκας 200?, το αφηνεις να παιζει 3 μερες συνεχομενα πχ, καιγεται και σου δινουν ενα ολοφρεσκο χκουτι360 =)

Επισης, καλο cooler εχει βγαλει η nyko (οπως και πολλα αλλα πραγματα).
 
μμ δεν ειναι κακή ιδέα...
 
Σκέφτομαι να πάρω το vga cable, γιατί η τηλεόραση μου δεν βλέπω να τα πάει και τόσο καλά με την απεικόνιση των γραφικών..

Επίσης λέω να σουτάρω το φτηνιάρικο joypad που έχω στο pc και να πάρω τον adaptor του χειριστηρίου για τα windows. Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Επίσης, θα συμφωνήσω πως το drive είναι αρκετά θορυβώδες, αλλά το ίδιο έλεγα και το xbox 1. Σε καμιά βδομάδα θα το έχω συνηθίσει και αυτό..

BTW ποια είναι τα gamertags σας αν έχετε?
 
Αν εχεις HD τηλεοραση πρεπει να παρεις ενα απο τα HD καλωδια (Component,VGA)

Για το PC δεν θες adaptor.Υπαρχουν "ανεξαρτητοι" drivers για να παιζει με τη μια στο PC.

Θορυβωδες αλλα με ταχυτητα που σου επιτρεπει να μην εξαρτασαι απο caching στο σκληρο και GBs installation ;)
 
Wally είπε:
Αν εχεις HD τηλεοραση πρεπει να παρεις ενα απο τα HD καλωδια (Component,VGA)
Δεν έχω HD τηλεόραση, μόνο το monitor του pc.

Αν συνδέσω το 360 με την οθόνη με αυτό το καλώδιο, θα δω βελτίωση στα γραφικά, ή θα είναι το ίδιο (το monitor είναι 17", tft Philips)?

Wally είπε:
Για το PC δεν θες adaptor.Υπαρχουν "ανεξαρτητοι" drivers για να παιζει με τη μια στο PC.
Και πάλι όμως δεν χρειάζομαι κάποιον adaptor αφού είναι ασύρματο? Που θα βρω τους drivers?
 
Το 360 σε κανονικη τηλεοραση ειναι απαλευτη λυση.

Μολις το ριξεις πανω στο monitor θα δεις αλλα πραγματα :D

Σορρυ,νομιζα οτι μιλαγες για ενσυρματο
 
Εγω αγόρασα ένα καλώδιο vga με 16 ευρώ και το έβαλα στην οθόνη του pc μου 17" philips crt. Μια χαρά μου φένονται τα γραφικά.
 
Mα ολα τα monitor ειναι HD αφου υποστηριζουν αναλυσεις 720 και πανω...

Οι τηλεορασεις δεν "τραβανε"
 
Δηλαδή ρε Πάνο, εάν(όταν, θέλω να πιστεύω) πάρω 360, σε μια Sony 32" Wide (οχι LCD) κατασκευής 2004, δε θα έχω ικανοποιητικά αποτελέσματα; Αυτό που λετε ισχύει για παιχνίδια, ή ταινίες;,... γιατί έχω χάσει λίγο τη μπάλλα! Πιο πάνω γράφεις ότι σε κανονική TV, το 360 δεν παλεύεται.
 
Ναι θα είναι χάλια. Αν δεν είναι κανονικά HD τηλεόραση θα ψιλοαπογοητευτείς.
 
Θα εχεις downscaling...απο 720/1080 (αναλογα το παιχνιδι) σε 480 γραμμες.

Δηλαδη χανεις πληροφορια

Το ιδιο και με τα νεα formats (HDDVD,BR)

Δυστυχως η αγορα προβολικου ή TFT/PlasmaTV ειναι μονοδρομος... :(

Και το αστειο ειναι οτι στα παραπανω δεν μπορεις να παρακολουθησεις αξιοπρεπως τηλεοπτικο προγραμμα (στις Plasma καπως καλυτερα απο οτι λενε)
 
Πάλι σε βάζει σε έξοδα ο Wally. Εγώ λέω μια χαρά είσαι με το 7800, δεν κάνει και θόρυβο, δεν χρειάζεται να αγοράσεις άλλη τηλεόραση, μπαταρίες για το joystick, 35άρες για τα παιχνίδια, καλώδια για καλύτερη εικόνα, live για να παίζεις multiplayer, points για κάνα arcade, τηλεκοντρόλ και χίλια δυο άλλα πράγματα.

Ου μπλέξεις :)
 
shock είπε:
Πάλι σε βάζει σε έξοδα ο Wally. Εγώ λέω μια χαρά είσαι με το 7800, δεν κάνει και θόρυβο, δεν χρειάζεται να αγοράσεις άλλη τηλεόραση, μπαταρίες για το joystick, 35άρες για τα παιχνίδια, καλώδια για καλύτερη εικόνα, live για να παίζεις multiplayer, points για κάνα arcade, τηλεκοντρόλ και χίλια δυο άλλα πράγματα.Ου μπλέξεις :)
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑ !!!!!!!! Σωστόοοοοοος !!!!!! :D
 
Εάν έρθετε στο Amigathering, θα το δείτε εν δράσει το 7800. Σε LCD 21".

Στο θέμα μας. Πώς γίνεται να παίζει σε TFT το 360;;;;; :animeek: :animeek:

Εχει ανταπτοράκι για κάτι τέτοιο; Απαιτεί κάποια "περίεργη" μόντα;

Το 7800 και πολύ μου είναι!!!
 
Καμια μοντα! :D

Αν θες συνδεση με Monitor αγοραζεις VGA cable (ή HDMI αν εχεις φρεσκο 360)

Εκτος αν εχεις ακριβο monitor οποτε σου κανουν τα component που εχει μεσα το premium
 
Wally είπε:
Mα ολα τα monitor ειναι HD αφου υποστηριζουν αναλυσεις 720 και πανω...Οι τηλεορασεις δεν "τραβανε"
Είναι σίγουρο αυτό? Λίγο που το έχω ψάξει, monitor που κατασκευάστηκαν πριν απο δυο χρόνια (όπως το δικό μου), παίζει δεν παίζει να είναι ΗD, και στο site της Philips δεν λέει κάτι σχετικό.

Επίσης διάβασα κάπου αλλού πως το vga cable σε monitor παίζει να μην δείχνει σωστά τα χρώματα.

Για το joystick, φαντάζομαι δεν υπάρχει άλλη λύση απο το να αγοράσω τον adaptor.
 
Πίσω
Μπλουζα