Νέα κατασκευή Bartop καμπίνας

Τί ασφάλεια έχει? Δεν είναι αυτή σαν μισοφέγγαρο? Αν ναι, με ένα λεπτο κατσαβιδάκι την σπρώχνεις προς τα έξω. Πρόσεχε μόνο μη σου πεταχτεί πουθενά και την χάσεις.
 
ναι το εκανα , με τα χιλια ζορια , μου στραβωσε και λιγο αλλα τελικα βγηκε!
 
εγω εβγαλα αυτες τις ασφαλειες με ενα τσιμπιδακι. Ανοιξα τις 2 πλευρες της τσιμπιδας και τις ακουμπησα στις ακρες της ασφαλειας απο την ανοιχτη μερια τους. Μετα απλα εσπρωξα λιγο αποτομα και ξεκουμπωσε.
 
μην παιδεύεστε βρε 2-3 ευρώ έχει..και θα το έχετε μόνιμα για να βγάλετε και να βάλετε όσες ασφάλειες θέλετε! Εγώ παίρνω τέτοια παράξενα εργαλεία ακόμη κι αν τα χρειαστώ μια φορά το χρόνο...

Καλή συνέχεια στην κατασκευή!!!

4821j214k.jpg

4911A2H02D0.jpg
 
σημερα εβαψα και τοποθετησα για τεστ το πλεξι γκλας, οπως θα δειτε μου εγινε χαλια και θελει και αλλο χερι βαψιμο γιατι μου εχει αφησει καποια κενα...

εχω και ετοιμο σεταρισμενο το hyperspin με 2ΤΒ γεματα παιχνιδια απο 50 πλατφορμες, και ειναι σαν θηρίο στο κλουβι να μην εχω ετοιμα τους μοχλους και τα buttons για να μπορει να παιξει...

1.jpg

2.jpg
 
ωραιο ειναι. το Hyperspin ειναι front end ; Ειναι δυσκολο στη ρυθμιση;
 
ναι ειναι ακριβος αυτο που φαινεται στο βιντεακι....

[edit] το βίντεο αφαιρέθηκε γιατί έχει link σε torrents με copyrighted υλικό. Αν μπορείς να βρεις κάποιο άλλο, χωρίς "επίμαχα" links, pm me να το αντικαταστήσω! :)

η ρυθμιση εχω ακουσει ειναι αρκετα πιο δυσκολη απο τα αλλα αλλα και το οπτικο αποτελεσμα ειναι πολυ ανωτερο.

Αλλα εγω τον δισκο τον αγορασα ετοιμο σεταρισμενο με ολα τα παιχνιδια . οπως φαινεται στο βιντεακι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mala, maximus κλπ είναι σαφώς πιο εύκολα στις ρυθμίσεις από το Hyperspin. Απο την άλλη πλευρά, ποτέ δεν βρήκα τον λόγο γιατί να έχω 1 εκατομμύριο+ παιχνίδια στην καμπίνα, αφού πρακτικά παίζω 5-6 συγκεκριμένα μια ζωή.
 
οχι εγω μονο για 5-6 παιχνιδια δεν θα εμπαινα στον κοπο να φτιαξω ολοκληρη καμπινα, ο σκοπος ηταν να γινει ενα παιχνιδοκουτι που να περιεχει οσο γινεται ολη την ιστορια των videogames
 
Καλησπέρα σας ,έχω ένα πρόβλημα σχετικά με το hyper spin, ένω γενικά το hyperspin λειτουργεί σωστά , έχω πρόβλημα με 4-5 συγκεκριμένους emulators, οι οποίοι δεν μου τρέχουν, και βγάζουν κάποια σφάλμα

συγκεκριμενα δεν μου τρέχουν του sega dreamcast, saga Saturn , ps1 και laserdisc

Επισυνάπτω και τις φωτογραφίες απο τα σφάλματα που μου δίνει αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

ευχαριστω πολυ

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg
 
ειναι λιγο βαβουρα ο δαφνης αλλα για το ps1 πρεπει μεσα απο τις ρυθμισεις και του εμουλατορ και του χαιπερσπιν να ορισεις π ειναι το μπαιος

για να παιξει το σατουρν πρεπει να εχεις τα daemon tools lite και να το ρυθμισεις να κανει μουντ τα ιματζες

το ντριμκαστ πρεπει να ρυθμισεισ ta ahk
 
subzero79 είπε:
ειναι λιγο βαβουρα ο δαφνης αλλα για το ps1 πρεπει μεσα απο τις ρυθμισεις και του εμουλατορ και του χαιπερσπιν να ορισεις π ειναι το μπαιοςγια να παιξει το σατουρν πρεπει να εχεις τα daemon tools lite και να το ρυθμισεις να κανει μουντ τα ιματζες

το ντριμκαστ πρεπει να ρυθμισεισ ta ahk
Σε ευχαριστω για την απαντηση. προσπαθησα και κατεβασα για το ps1 το PSX_Bios_SCPH1001.zip αλλα τωρα παλι μου βγαζει σφαλμα οτι το epsxe σταματησε να λειτουργει και απο κατω στην περιγραφη ολα αυτα!

Υπογραφή προβλήματος:

Όνομα συμβάντος προβλήματος: APPCRASH

Όνομα εφαρμογής: ePSXe.exe

Έκδοση εφαρμογής: 0.0.0.0

Χρονική σήμανση εφαρμογής: 483816fa

Όνομα ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: StackHash_a265

Έκδοση ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: 0.0.0.0

Χρονική σήμανση ελαττωματικής λειτουργικής μονάδας: 00000000

Κωδικός εξαίρεσης: c000041d

Μετατόπιση εξαίρεσης: 74284cad

Έκδοση λειτουργικού συστήματος: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Αναγνωριστικό τοπικών ρυθμίσεων: 1032

 


για το saturn κατεβασα το daemon tools pro το καινουριο παλι δεν παιζει



και για το dreamcast τα ahk τι ειναι ακριβος?
 
δεν προκειτε να σ δουλεψει με το προ θελει υποχρεωτικα το λαιτ

διαβασε στην σελιδα του χαιπερσπιν να δεις

run as administrator on propreties for psx

http://forum.arcadecontrols.com/index.php?topic=118267.0
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλησπερα σας, ακομα δυστηχως εξακολουθει το προβλημα μου , γιατι τα εχω βρει λιγο σκουρα με καποιους emulators που δεν μου ανοιγουν και δεν ξερω τι να κανω για να τους ρυθμισω με αποτελεσμα να εχω κωλησει...

Αν καποιος εχει την καλοσυνη και λιγο χρονο θα του ημουν υποχρεος αν μπορουσε να μπει λιγο στον υπολογιστη μου μεσω του team viewer και να δει τι παιζει και καποιοι απο τους emulators δεν μου τρεχουν...

σας ευχαριστω προκαταβολικα, ελπιζω να βρεθει καποιος
 
περιμενοντας να μου ερθει το ipac , αλλα και να βρεθει καποιος να βοηθησει με τους emullators , ειπα να βαλω και δυο τρεις νεες φωτογραφιες της καμπινας με το πως ειναι αυτην την στιγμη εχοντας μπει και η βαση και η μπροστινη λεζαντα...

4.jpg

3.jpg

2.jpg
 
Τελικά την οθόνη πως την στήριξες? Έχεις να βάλεις και άλλα αυτοκόλλητα?

Μια χαρά είναι πάντως.
 
Κανονικα πρεπει να μπουν και αλλα αυτοκολητα , απλα εχω κολλησει λιγο γιατι μου ζηταν εξοφρενικες τιμες για να την ντυσω ολοκληρη. Εκτος και αν φτιαξω μικρα αυτοκολητακια μεμονομενα , ετσι θα βγει πιο φθηνα...

Οσο για την οθονη τελικα βρηκα μια αλλη και εβαλα στην θεση της που ειχε στηριγματα για να βιδωθει στην πλατη.
 
ωραια ειναι. Δε χρειαζεται να την ντυσεις ολοκληρη κατ'εμε. Ακομα και απο ενα αυτοκολλητο 20χ20 να βαλεις σε καθε πλευρα, αρκει για να σπασει το μπλε.
 
Συγχαρητήρια ababapanos. Καταπληκτική η καμπίνα! Και σε χρόνο ρεκόρ η κατασκευή της! :award:
 
εφτασε και το ipac 2 και ξεκινησα τις συνδεσεις...

και εχω δυο ερωτησουλες:

το καλωδιο που ενώνονται ολα τα κουμπια μεταξυ τους και καταληγουν στο GND ειναι η γειωση σωστα?

εκει πρεπει να ειναι μονο με την σειρα? επειδη ξεχασα να βαλω τα 2 πλαινα κουμπια που ειναι για τα φλιπερακια ,αν τα συνδεσω τωρα και σε καποιο σημειο στην γειωση ειναι συνδεμενα 3 κουμπια θα υπαρχει προβλημα?

Τελος ξερει κανεις πως λειτουργει ο συνδιασμος κουμπιων? εχω ακουσει οτι γινεται να ορίσω ενα κουμπι σαν shift και οταν το παταω μαζι με καποιο ακομα να δινει διαφορετικη εντολη, αυτο πως το ρυθμιζω?

ευχαριστω!
 
Πίσω
Μπλουζα