Νέες Κυκλοφορίες Παιχνιδιών για C64

metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Αντιδράσεις
2.988
Ωραια ολα τα παιχνιδια που παρουσιαζονται στο βιντεο αλλα αυτο που εκανε τα ματια μου να γυρνανε σαν φρουτακια ειναι το Pig Quest.Απιστευτο παιχνιδι φαινεται και με θυμιζει παρα πολυ τα αγαπημενα μου Ghosts n' Goblins.Δεν ξερω ποτε θα κυκλοφορησει και ποσο θα κοστιζει η αν θα ειναι δωρεαν αλλα οτι και να ειναι θα το παρω οπωσδηποτε :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:

Ace

RetroAdept
Αντιδράσεις
287
@metalcandyman εγώ αυτό έπαιζα προχθές και σε σκέφτηκα, αλλά λέω μπα... αυτός δεν παίζει computer games.

Πολύ καλός χειρισμός -jump με το fire- και πολύ μεγάλος βαθμός δυσκολίας, αλλά με πολλές ζωές ευτυχώς.

Παρακάτω και ένα gameplay video με το κανονικό soundtrack, που μου θύμισε κάποιο απροσδιόριστο ριφ από Iron Maiden.

metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Αντιδράσεις
2.988
@metalcandyman εγώ αυτό έπαιζα προχθές και σε σκέφτηκα, αλλά λέω μπα... αυτός δεν παίζει computer games.

Πολύ καλός χειρισμός -jump με το fire- και πολύ μεγάλος βαθμός δυσκολίας, αλλά με πολλές ζωές ευτυχώς.

Παρακάτω και ένα gameplay video με το κανονικό soundtrack, που μου θύμισε κάποιο απροσδιόριστο ριφ από Iron Maiden.

Α φιλαρακι μου επρεπε να με στειλεις ενα pm γιατι τα γουσταρω τρελα κατι τετοια παιχνιδια και δεν με νοιαζει σε τι πλατφορμα θα ειναι αρκει να υπαρχει emulator να το παιξω.Θα το παιξω οπωσδηποτε αυτο και θα ανεβασω και Longplay κιολας και αν εχεις και αλλα τετοια παιχνιδια στο μυαλο σου στειλε με pm.

• Like
Reactions: Ace

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Αντιδράσεις
673
Juanje Juega in Silverland. Έξυπνο tribute release. Οι παλιοί αρκεί να χαζέψουν το βίντεο και θα ...καταλάβουν:

• Like
Reactions: Ace

Shinobi

RetroMasteR
Αντιδράσεις
304
Α φιλαρακι μου επρεπε να με στειλεις ενα pm γιατι τα γουσταρω τρελα κατι τετοια παιχνιδια και δεν με νοιαζει σε τι πλατφορμα θα ειναι αρκει να υπαρχει emulator να το παιξω.Θα το παιξω οπωσδηποτε αυτο και θα ανεβασω και Longplay κιολας και αν εχεις και αλλα τετοια παιχνιδια στο μυαλο σου στειλε με pm.
Δες και αυτό

Ace

RetroAdept
Αντιδράσεις
287
Soul Force - επερχόμενο shoot em up για τον Commodore 64 από την Sarah Jane Avory, που πρόσφατα μας έδωσε και το υπέροχο Zeta Wing

...και μία γεύση από το αριστοτεχνικό Zeta Wing:

ΥΓ: Κανένα από τα δύο δεν είναι δωρεάν. :(

Ace

RetroAdept
Αντιδράσεις
287
BoxyMoxy

Puzzle Game του 2020 και αν και έχει κυκλοφορήσει εδώ και κάποιους μήνες, σκέφτηκα να το αναφέρω, διότι προσωπικά δεν το είχα πάρει είδηση... (και μιας και έχω χρόνο τώρα...)

Αν και στην περιγραφή αναφέρει ότι η ιδέα είναι εντελώς πρωτότυπη, εμένα μου θυμίζει πολύ το Tiny Skweeks (aka The Brainies), που κυκλοφόρησε για Amstrad, Amiga, Atari ST, PC, Macintosh και Snes.

Download

metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Αντιδράσεις
2.988
Soul Force - επερχόμενο shoot em up για τον Commodore 64 από την Sarah Jane Avory, που πρόσφατα μας έδωσε και το υπέροχο Zeta Wing

...και μία γεύση από το αριστοτεχνικό Zeta Wing:

ΥΓ: Κανένα από τα δύο δεν είναι δωρεάν. :(
To Zeta Wings το εχω τσιμπησει εδω και καιρο και το εχω τερματισει.Παιχνιδαρα που αξιζει για μενα τα σχεδον 4 ευρουλακια.

Μπλουζα