Νέο χειριστήριο για το Atari Jaguar / 5200

Getta Robo

RetroNuts!
Joined
27 Οκτ 2007
Μηνύματα
2.280
Αντιδράσεις
398
Αφου το Pro Controller, οπως και το κλασικο χειρηστηριο για το Jaguar ειναι σε ελειψη, ο 10p6 παιρνει την κατασταση στα χερια του, και εχει ηδη σχεδιασει ενα νεο χειρηστηριο με πολλες λειτουργιες, και για τα δυο μηχανηματα.

Η φιλοσοφια του χειρηστηριου ειναι στα πλαισια των συγχρονων χειρηστηριων, σε σχεση με το οβαλ σχημα του κλασικου χειρηστηριου για το Jaguar. Περιλαμβανει και τα εξι κοκκινα κουμπια της ειδικης μετεπειτα εκδοσης, L/R φτερακια, το spinner οπου εχει εφαρμογη σε παιχνιδια τυπου Tempest 2000, αλλα και δυο αναλογικους μοχλους. Φυσικα, παρων θα ειναι και ολα τα "τηλεφωνικα" πληκτρα.

Τιμη και ημερομηνια κυκλοφοριας δεν εχουν ανακοινωθει. Για περισσοτερες πληροφοριες, δειτε εδω:

http://www.retrocollect.com/News/new...velopment.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φήμες λένε ότι το χειριστήριο του 5200 ήταν από τα χειρότερα χειριστήρια όσον αφορά την αντοχή, την ανθεκτικότητα αλλά και την απόκριση και αυτό επηρέασε τις πωλήσεις της κονσόλς. Τώρα για του Jaguar τι να πούμε; Μακράν από τα ασχημότερα και πιο άβολα χειριστήρια.
 
Αφού πήρε την κατάσταση στα χέρια του ο 10p6.. δεν έχω να δηλώσω τίποτα άλλο πέραν από το ότι μου φτιαξες τη μέρα ρίχνοντας με στο πάτωμα από τα γέλια.

Είχα δει το βιντεάκι, αλλά δεν ήξερα για το site και ότι είχε διαφημιστεί τόσο. Σ' ευχαριστώ!

Μια πρόβλεψη, αν δούμε κάτι παραπάνω από ένα blender object θα αγοράσω amiga.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChrisTOS είπε:
Αφού πήρε την κατάσταση στα χέρια του ο 10p6.. δεν έχω να δηλώσω τίποτα άλλο πέραν από το ότι μου φτιαξες τη μέρα ρίχνοντας με στο πάτωμα από τα γέλια.
Είχα δει το βιντεάκι, αλλά δεν ήξερα για το site και ότι είχε διαφημιστεί τόσο. Σ' ευχαριστώ!

Μια πρόβλεψη, αν δούμε κάτι παραπάνω από ένα blender object θα αγοράσω amiga.
Υπαρχει προβλημα με τον συγκεκριμενο στην ευρυτερη κοινοτητα της Atari; Εχω δει το Jaguar CD combo που ειχε φτιαξει και ειναι πολυ καλο.
 
Αν εξαιρέσεις οτι έχει γίνει ban απο όλα τα fora εκτός απο το atariPage.com που έφτιαξε ο ίδιος και οτι έχει μαλώσει με ολους κανένα απολύτως :D . Κοιτά ο τύπος πιστεύει οτι θα βγάλει τα προς το ζην απο τη jaguar αλλά φαντάζομαι οτι θα καταλήξει σαν τα αλλά πρότζεκτ του, όπως το masturbationcallories.com
 
Πίσω
Μπλουζα