Νεο παιχνιδι για το Jaguar

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Ολιγον τι ακριβο αλλα η υποστηριξη εινα καλο πραγμα.

090505-madbodies.gif


Force Design announced that it is taking preorders for Mad Bodies, its Atari Jaguar game featuring Breakout-style gameplay with shoot'em up mechanics. The team spent six years on the title in their spare time, which is impressive if you consider that the hardware was already discontinued for eight years when Force Design began working on it.

The game features 10 stages, multiple power-ups and weapons, digital speech samples, and a humorous, self-aware plot:

Force Design priced the game at $80, which might seem ridiculous, but what other Jaguar game are you expecting to buy this year? Each copy comes with an "oversized plastic clamshell case with full color cover and cartridge label, and a semi-gloss, black and white instruction manual."

[Via Digital Press]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο τους ανθρώπους που διακυρήττουν το πόσο κακό κάνουν στην Jaguar όσοι δεν χρησιμοποιούν την δύναμη των RISC, ένα παιχνίδι που αξιοποιεί πλήρως των 68000!
 
Ο Gorf εγραψε παιχνιδι πανω στον 68000????
 
Wally είπε:
Ο Gorf εγραψε παιχνιδι πανω στον 68000????

Δες το video. Ο κώδικας είναι 100% 68000. Το παιχνίδι αν μετατρέψεις τα γραφικά σε 16 χρώματα είναι εύκολο να γίνει στον STE με GFA basic.

BTW: Και ο Orion έκανε μια release ένα cdaki με διάφορα καλούδια. Full version of tiles osmosys, seaplane preview etc...

http://onorisoft.info/

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=P45A83cA-ZY]YouTube - Orion_'s Jaguar Collection Beta Preview !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChrisTOS είπε:
Δες το video. Ο κώδικας είναι 100% 68000. Το παιχνίδι αν μετατρέψεις τα γραφικά σε 16 χρώματα είναι εύκολο να γίνει στον STE με GFA basic.
Περιμένουμε λοιπόν το port σου για να μας αποδείξεις ότι γίνεται! (γιατί εγώ λεώ ότι με GFA δεν γίνεται, εκτός αν χρησιμοποιείσεις καμια 100αρια MB ram :Ρ)

 


Για να πώ την αλήθεια πάντως, και έχοντας δει το gameplay video 3-4 φορές ακόμα δεν έχω καταλάβει πως παίζεται....
 
:D :D:D:DΚαι rofl rofl rofl rofl rofl

Καλα μιλαμε οτι το ροφλοπτερο σου, ειναι ολα τα λεφτα. Ζητω η LMAONADE:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
santosp είπε:
:D :D:D:DΚαι rofl rofl rofl rofl roflΚαλα μιλαμε οτι το ροφλοπτερο σου, ειναι ολα τα λεφτα. Ζητω η LMAONADE:p
Να σε κεράσω όποτε θές παλληκάρι μου!
 
ggn είπε:
Περιμένουμε λοιπόν το port σου για να μας αποδείξεις ότι γίνεται! (γιατί εγώ λεώ ότι με GFA δεν γίνεται, εκτός αν χρησιμοποιείσεις καμια 100αρια MB ram :Ρ) 


Για να πώ την αλήθεια πάντως, και έχοντας δει το gameplay video 3-4 φορές ακόμα δεν έχω καταλάβει πως παίζεται....
 


Αφού ξέρεις ότι με τη gfa δεν τα πάω καλά. Είμαι STOS maniac! :p
 
ggn είπε:
Εμένα ρωτάς; Εσύ θα μου πείς :)
Λες να κάνω μεταφορά του παιχνιδιού για το STOT compo se STOS? Δεν είναι κακή ιδέα.. το αποτέλεσμα δεν ξέρω :D

Αν και γιατί STOS? SEUCK κάνει μάλλον...
 
ChrisTOS είπε:
Λες να κάνω μεταφορά του παιχνιδιού για το STOT compo se STOS? Δεν είναι κακή ιδέα.. το αποτέλεσμα δεν ξέρω :D
Αν και γιατί STOS? SEUCK κάνει μάλλον...
Θα είναι σαν να βάζεις στο babelfish να κάνει μετάφραση από τα Ουγκρικά στα Αγγλικά!
 
ggn είπε:
Θα είναι σαν να βάζεις στο babelfish να κάνει μετάφραση από τα Ουγκρικά στα Αγγλικά!
Τότε θα πρέπει να το μετονομάσω απο mad bodies se Arkanoid Yoda, the empires back strikes.
 
ChrisTOS είπε:
Τότε θα πρέπει να το μετονομάσω απο mad bodies se Arkanoid Yoda, the empires back strikes.
Καμιά τελευταία επιθυμία πριν οι admins ψαλιδίσουν αυτά τα ποστς;
 
Κι εγώ ειρήνη σε όλο τον κόσμο.
 
Πίσω
Μπλουζα