Νεο Bartop

Την καμπίνα την θέλω και για τη φάση όλη,έχω μια γωνιά,που θα δείξει όμορφη...δεν την θέλω για να λιώνω στα παιχνίδια,την θέλω κ σαν έπιπλο!
Αν ηταν περισσοτερο για παιχνιδια παρα σαν επιπλο το partop αντι αυτου θα προτεινα ενα καλο arcade stick για τον υπολογιστη.Η ιδια αισθηση θα ειναι με hd οθονη και arcade stick.Aν δεν ειναι και καλη η hd οθονη και την βαλεις πλαγια για arcades π.χ φαινεται χειροτερα η εικονα.Δεν εχει την ιδια φωτεινοτητα.

Δεν ξερω αν υπαρχει αυτο το προβλημα στις πιο καινουργιες φτηνες τηλεορασεις/pc monitors
 
Απογοήτευση λοιπόν... Για να πάρω αντίστοιχη καμπίνα με παραπάνω μνήμη, καλύτερη οθόνη και κάρτα γραφικών, πρέπει να ανέβω πολύ ψηλότερα οικονομικά, από τα 450 που την δίνει ο τύπος.

Πολλά λες ε;
 
Σε φάση "μη μιλάς, πολλά λες"? :p

Δεν ξέρω, έναν πύργο μτχ να πάρεις με αυτά τα χαρακτηριστικά, δεν θα σου κοστίσει πάνω από 100-120 ευρώ από insomnia. Και η οθόνη αποκλείεται να κάνει πάνω από 70 ευρώ καινούρια. Δηλαδή πες 200 το πολύ για αυτά. Οπότε μένουν 250 ευρώ μόνο για την καμπίνα, κουμπιά και μοχλούς, πες και ένα setup των 100GB γιατί δεν χωράει και κανένα μεγαλύτερο (εγώ ένα τέτοιο setup ας πούμε δεν θα το έδινα πάνω από 30 ευρώ).

Τι να πω, μπορεί και να είναι ΟΚ η τιμή αν πεις πως τα μισά λεφτά τα δίνεις μόνο για την καμπίνα. Αλλα δεν είμαι σίγουρος πόσο κοστίζει μία σκέτη ή πόσα σου παίρνουν αν πάρεις μόνο τα ξύλα και στην φτιάξουν. Πάντως εγώ προσωπικά με αυτά τα λεφτά θα έπαιρνα έναν μτχ καλό υπολογιστή που θα έπαιζε και σύγχρονα παιχνίδια και απο emulation θα σήκωνε τα πάντα, ακόμα και PS2 και CEMU. Βεβαια εσύ είπες ότι το θες για διακοσμητικό οπότε δεν μπορώ να πω κάτι.
 
Μου βάζει ο πωλητής αντί για 1 gb ram, 4 gb. Είμαστε καλύτερα τώρα;
 
Σιγουρα ειναι καλύτερα, τουλάχιστον να λειτουργεί το μηχάνημα αεράτα.
 
Σιγουρα ειναι καλύτερα, τουλάχιστον να λειτουργεί το μηχάνημα αεράτα.
Κάνα παιχνίδι του dreamcast, μου είπες μπορεί να το τρέξει σωστά; Επίσης η διαδικασία για να περάσεις καινούργια παιχνίδια είναι δύσκολη;
 
Κάνα παιχνίδι του dreamcast, μου είπες μπορεί να το τρέξει σωστά; Επίσης η διαδικασία για να περάσεις καινούργια παιχνίδια είναι δύσκολη;
Θεωρώ πως θα μπορεί να παίζει τα περισσότερα παιχνίδια του Dreamcast σε full ταχύτητα με αυτόν τον επεξεργαστή και μία μέτρια κάρτα γραφικών 7-8 ετών ή πιο καινούρια.

Δεν ξέρω τι setup έχει μέσα το σύστημα οπότε δεν γνωρίζω πόσο δύσκολο είναι να προσθέσεις παιχνίδια. Επίσης δεν ξέρω από τα 120GB πόσο ελεύθερο χώρο έχει, πρέπει να το δεις και αυτό αν σκοπεύεις να προσθέσεις πολλά παιχνίδια Dreamcast που το καθένα μπορεί να πιάνει μέχρι και 1GB.
 
Πίσω
Μπλουζα