Ντόλτσε Βίτα (1995)

Απο τις τρεις αγαπημενες μου κωμικες σειρες!!!!!!!!!!!!! :D

Ειδικα οταν βλεπω αυτο το σκετς με ακουνε μεχρι απεναντι απο τα γελια!!!!!!

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

- Γιατι δεν μου πανε???

- Σαν ανωμαλος μπανιστιρτζης εισαιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
argy είπε:
Απο τις τρεις αγαπημενες μου κωμικες σειρες!!!!!!!!!!!!! :D Ειδικα οταν βλεπω αυτο το σκετς με ακουνε μεχρι απεναντι απο τα γελια!!!!!!

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

- Δεν ταιριάζουν αυτά τα γυαλιά σε οβάλ πρόσωπο;;;

λατρεμένη σκηνή, λατρεμένη σειρά....
 
Η κορυφαια σκηνη ηταν οταν τους επιασαν να την κρατα στα χερια ο Αντωνης, στο παρτι γενεθλιων της. Το τραγουδι που εβαλε : βαστατε τουρκοι τα αρματα, ακομη γελαω..
 
Λορένα είπε:
Η κορυφαια σκηνη ηταν οταν τους επιασαν να την κρατα στα χερια ο Αντωνης, στο παρτι γενεθλιων της. Το τραγουδι που εβαλε : βαστατε τουρκοι τα αρματα, ακομη γελαω..
Λορένα, μάλλον αναφέρεσαι σ'αυτήν τη σκηνή:

-Σας παρακαλώ δεν θά'θελα. :rofl:
 
Αγαπημενο μου επεισοδιο - για μενα το καλυτερο της σειρας - εκεινο οπου η Σασα βαζει στο ματι τον Θωμα Κινδυνη, και προσποιειται την ποιητρια και διανοουμενη. Ειδικα εκει που διοργανωνεται ποιητικη βραδια στο σπιτι της Χριστινας και τη μια ατακα ακολουθει αλλη!!!....... :) :) :) :) :) :) :) :)

Ο,τι και να πω ειναι λιγο!
 
bambinella 100 είπε:
Αγαπημενο μου επεισοδιο - για μενα το καλυτερο της σειρας - εκεινο οπου η Σασα βαζει στο ματι τον Θωμα Κινδυνη, και προσποιειται την ποιητρια και διανοουμενη. Ειδικα εκει που διοργανωνεται ποιητικη βραδια στο σπιτι της Χριστινας και τη μια ατακα ακολουθει αλλη!!!....... :) :) :) :) :) :) :) :)Ο,τι και να πω ειναι λιγο!
- Χθες πέρασα όλη τη νύχτα αγκαλιά με την Κική Δημουλά..

- Α, ώστε έτσι την Κικίτσα!!!!

- Ε, δεν είμαι και εντελώς άσχετη έχω διαβάσει μερικά βιβλία.... Ερωτική αρμονία. Τρίτομη ελληνική κουζίνα της Βέφας. Ωραιό το φουστάνι σου Γιώργο μου. Τετράτομος ονειροκρίτης του Λεφάκη. Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά του Νταλάρα. Τα τεκνά του πλοιάρχου Γκραντ..

- Τέκνα, μωρή, ποια τεκνά;

- Τόσα χρόνια νόμιζα ότι ο Γκραντ ήταν μια ξεφωνημένη....!!!

- Έβραζε το κύμα της Γαρμπή.

- Ποιανής Γαρμπή μωρή, του ανέμου του Γαρμπή έβραζε το κύμα...

Η αγαπημένη μου ιστορία από τη σειρά είναι αυτή Σάσας-Στέφανου! Λύνομαι στα γέλια κάθε φορά.....
 
sunset89 είπε:
- Ε, δεν είμαι και εντελώς άσχετη έχω διαβάσει μερικά βιβλία.... Ερωτική αρμονία. Τρίτομη ελληνική κουζίνα της Βέφας. Ωραιό το φουστάνι σου Γιώργο μου. Τετράτομος ονειροκρίτης του Λεφάκη. Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά του Νταλάρα. Τα τεκνά του πλοιάρχου Γκραντ..
Στο ιδιο σημειο νομιζω, εκει που ηθελε να αποδειξει ποσο αγαπαει τα βιβλια, ανεφερε οτι εχει ολοκληρη την εγκυκλοπαιδεια Λαρούς. Για να τονίσει πόσο πολύ τα αγαπάει, επισήμανε οτι εχει ολους τους τομους στις κούτες, άπιαστους (τόσο πολύ τους προσέχει δηλαδη) :D
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Zc76IrNIj2w]www.youtube.com/watch?v=Zc76IrNIj2w

υπέροχο!!! μόλις το ανακάλυψα και στο youtube
 
Σε ευχαριστω πολυ sunset, που μου θυμισες αυτες τις μοναδικες ατακες του συγκεκριμενου επεισοδιου! :thanx2:

Η αληθεια ειναι οτι αρκετα πραγματα εχω ξεχασει απο τη σειρα αφου εχω να τη δω χρονια. Τις επαναληψεις τις αποφευγω γιατι τα επεισοδια δεν ειναι αυτουσια και αυτο με κακοκαρδιζει...

Χαιρομαι παντως που εχουμε την ιδια γνωμη για την ιστορια Σασας - Στεφανου. Πραγματικα, η καλυτερη ολης της σειρας!
 
bambinella 100 είπε:
Σε ευχαριστω πολυ sunset, που μου θυμισες αυτες τις μοναδικες ατακες του συγκεκριμενου επεισοδιου! :thanx2: Η αληθεια ειναι οτι αρκετα πραγματα εχω ξεχασει απο τη σειρα αφου εχω να τη δω χρονια. Τις επαναληψεις τις αποφευγω γιατι τα επεισοδια δεν ειναι αυτουσια και αυτο με κακοκαρδιζει...

Χαιρομαι παντως που εχουμε την ιδια γνωμη για την ιστορια Σασας - Στεφανου. Πραγματικα, η καλυτερη ολης της σειρας!
Μόλις βρήκα αυτές τις καταπληκτικές σκηνές ολόκληρες!!! Τις ξέρω απ' έξω φυσικά, αλλά πάντα τις απολαμβάνω!

Εντωμεταξύ τα ποιήματα είναι πολύ όμορφα, απλά προς χάριν της σειράς και των χαρακτήρων, έπρεπε να γελοιοποιηθούν!!! Αν τα έγραψε ο Πετρόπουλος κι αυτά, να εκδώσει καμια συλλογή γτ αξίζει!

[video=youtube;7Nu-2lN9sbk]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμένα πάλι μου άρεσε η Σοφία Φιλιππίδου ως λοχαγός Αμαλία Πισπιρίγγου. Η ατάκα της "Αντώνη είμαι τουρκάλα και διεκδικώ τα εδάφη σου" όλα τα λεφτα.

πάρτε ένα μικρό απόσπασμα από Πισπιρίγγου




και δύο ατάκες

ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Εσύ έχεις πάει με όλη την Αθήνα

ΣΑΣΑ : Σιγά την μεγαλούπολη

(όταν πάει φαντάρος ο Αντώνης)

ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Σάσα μου μου τον πέρνει η Μαμά Ελλάς

ΣΑΣΑ : Σιγά μωρή θα σου τον ξαναφέρει πίσω
 
Ειχα καιρο να γελασω τοσο!

Ειδικα το πρωτο βιντεο στο ποστ 31 ηταν αριστουργημα! Κι αφου ειχα να το δω καμποσα χρονια, μου φανηκε ακομα καλυτερο. Η κορυφαια στιγμη του σηριαλ!!!

Δεν εχω λογια sunset....εισαι καταπληκτικη! :award:
 

Χωρις σχολια........................... :rofl: :rofl: :rofl: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
kalimera paidia!eimai kainourios edw kai eipa na kanw tin arxi me tin agapimeni mou seira ever!!!
 
Kαλημέρα και καλώς ήλθες :flower:

Μιάς και είναι η πρώτη σου βόλτα, πέρασε και από τους κανονισμούς... Τα γκρήκλις :p απαγορεύονται...
 
Ατάκα που μου ήρθε τώρα :

ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Είμαι τσούλα

ΣΑΣΑ : Είσαι η Χριστίνα Μαρκάτου

ΧΡΙΣΤΙΝΑ : Είμαι μια τσούλα με ονοματεπώνυμο
 
Η αγαπημένη μου σειρά ever!!!

Ξέρει άραγε κανείς αν ευσταθούν οι φήμες που ήθελαν την Άννα Παναγιωτοπούλου και τον Θανάση Ευθυμιάδη να μισιούνται θανάσιμα εκτός κάμερας;;;

;)
 
emkriti είπε:
Ξέρει άραγε κανείς αν ευσταθούν οι φήμες που ήθελαν την Άννα Παναγιωτοπούλου και τον Θανάση Ευθυμιάδη να μισιούνται θανάσιμα εκτός κάμερας;;;
Κ εγω ειχα ακουσει κατι τετοιο!!Τι να πω αν ειναι αληθεια τοτε ειναι φανταστικοι ηθοποιοι γιατι δεν τους φαινοταν καθολου!!!! ;)

Οχι σε ενα δοκαρι κρεμαστηκαμε σαν τις νυχτεριδες........ :rofl: :rofl:
 
Πίσω
Μπλουζα