Νύφες και Γαμπροί Κουίζ

Μπραβο Rapide για τις σωστες απαντησεις σου!

Αναπαντητες παραμενουν μεχρι στιγμης, οι ερωτησεις 1, 3, 6, 7.
 
1. Οι γαμπροί της Ευτυχίας (κι ο Αυλωνίτης βαράει τα κανόνια :) )

3. Παρ' ολίγον, καθώς η ανηψιά Παρθενόπη κλέβεται μ' έναν τσιγγάνο (όπως λέει κι η rapide στη 2), μιας και "του ψόφησε η μαϊμού":D, κατά το σχόλιο του ανακουφισμένου γαμπρού Βουτσά. Πάντως γαμπρός υπάρχει, στα σκαλιά της εκκλησίας στέκεται :)

7. Μια φορά την έχω δει αλλά νομίζω στο "Μια του κλέφτη"

Στην 6 bambi μ' έχεις ιντριγκάρει ;)
 
Σωστες η 1 και η 7!

Προσεξε λιγο την 3 ομως. ;) Οσο για την 6, οντως υπαρχει πασιγνωστη εγχρωμη ταινια οπου στον αρραβωνα η νεα γυναικα που μνηστευεται φοραει νυφικο!!
 
9. Και στο "Σχολή για σωφερίνες" ο Βέγγος παντρεύεται με λευκό γάμο την Τριάντη.
 
Το έγχρωμη μ' άναψε λαμπάκι :)

Στο "Μερικοί το προτιμούν κρύο" η Καραγιάννη, όταν ο Ηλιόπουλος δεν έρχεται στην εκκλησία, κουβαλάει όλους τους καλεσμένους στο σπίτι του. Κι όταν όλα λύνονται κι ο Ηλιόπουλος της λέει να πάνε να παντρευτούν, ο πατέρας Δούκας επεμβαίνει λέγοντας ότι εκείνο το απόγευμα θα γίνει ο αρραβώνας και μετά ο γάμος. "Βέβαια να μου πεις αρραβώνας με νυφικό;"

Μπράβο bambi, πολύ έξυπνη ερώτηση!!
 
Μπραβο στις κοπελες! Τιποτα δε σας ξεφευγει!

Λοιπον, Rapide, πολυ σωστη η επισημανση σου. Προσθεσες αλλη μια αγαπημενη ταινια που εχει λευκο γαμο στο σεναριο της!!

Retrofan, ημουν σιγουρη οτι δε θα αφηνες ετσι την 9. Εχω δει οτι εισαι επιμονη και δεν τα παρατας ευκολα. Μπραβο!

Οταν απαντηθει και η 3, θα κλεισει κι αυτο το κουιζ.....
 
3. Βλέπουμε το γάμο του Αυλωνίτη με τη Σκιαδά
 
Αυτη ακριβως ειναι η απαντηση που ζητουσαμε στην 3. Μπραβο σου, caprice!

Μπορει να μη βλεπουμε τον γαμο του Βουτσα με την....ομορφη ανηψια της δεσποινιδος Αμαλιας, βλεπουμε ομως πρωτυτερα το ζευγος Αυλωνιτη - Σκιαδα, να βγαινει νεονυμφο απο την εκκλησια, γιατι οπως λεει και η Αμαλια, "σειρα εχει πρωτα η θεια!".

Και κλεινει κι αυτο το κουιζ με την Rapide νικητρια. Συγχαρητηρια, Rapide! :clap:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα