Ν64 Top Παιχνίδια?

metalcandyman είπε:
Το N64 εχει δυο NBA JAM το 99 και το 2000 και απο τα κορυφαια παιχνιδια του N64 δεν θα τα χαρακτηριζα με τιποτα.Καλα ειναι σαν παιχνιδια δεν μπορω να πω οτι δεν ειναι αλλα μεχρι εκει.Τα γραφικα ειναι χοντροκομενα ενω σε αλλα μπασκετακια του Ν64 ειναι πολυ καλητερα και την κατασταση σωζει ο χειρισμος που ειναι πολυ καλος.Προσωπικα μαρεσει πιο πολυ το NBA JAM 99.
Μάλλον καλύτερα από το Hangtime όμως,ε? Ποιο είναι το καλύτερο μπασκετάκι αλήθεια στην κονσόλα?
 
Tα καλητερα για μενα που τα εχω παιξει ολα ειναι τα NBA Courtside 2: Featuring kobe bryant και NBA Hangtime.
 
johnny19818 είπε:
Μάλλον καλύτερα από το Hangtime όμως,ε? Ποιο είναι το καλύτερο μπασκετάκι αλήθεια στην κονσόλα?
Αυτή είναι μια καλή και δύσκολη ερώτηση..

Θα έλεγα πως το Ν64 δεν έχει κάποιο ΝΒΑ game που να είναι κορυφαίο.. είναι απλά καλά παιχνίδια.. Δεν έχει μείνει στην ιστορία κάποιος τίτλος..

Εγώ ήμου γενικά φαν του ΝΒΑ Live..οπότε ψηφίζω ΝΒΑ Live 2000..

Υπάρχουν τα ΝΒΑ Jam, τα ΝΒΑ Pro, το Hangtime ενώ υπήρχαν αρκετά καλές κριτικές για το ΝΒΑ Courtside..

To NBA Courtside 2 που έγραψε ο φίλος από πάνω μόνο σε emulator δυστυχώς.. δεν κυκλοφόρησε σε pal έκδοση..
 
Εμ αυτα ειναι τα ασχημα ενα σωρο κορυφαια παιχνιδια και τα απολαυσαμε μονο απο emulators και καλα που ηταν και αυτοι.Παντως για μενα οπως ειπα αυτα τα δυο θεωρω τα κορυφαια.
 
Α, κρίμα δε θέλω emulator. Οπότε πάμε μάλλον σε NBA Live 2000.
 
Αρκετες παιχνιδαρες το n64 και εδω ομως πρεπει να πουμε και ενα ευχαριστω στην nintendo που προτιμησε να εχει κασετες το n64 και οχι cd γιατι μπορει τωρα αρκετα παιχνιδια που εχουμε στην συλλογη μας να μην επαιζαν η να ειχαν θεματα με συνεχομενα κολληματα απο τις φθορες στα cd οπως τις γρατζουνιες που μπορουν να κανουν το cd να ειναι και για τον καδο των σκουπιδιων.Τωρα ολες οι κασετες που εχω στο n64 απο το 1997 - 98 κλπ παιζουν αψογα.
 
Πίσω
Μπλουζα