Ξένες επιτυχίες που ακούγαμε στα πάρτυ. Θυμάστε;

caprice μου, τώρα που είπες μπλουζ, το είχα θυμηθεί πριν καιρό αλλά το ξέχασα μετά!! Αυτό σε μια φάση ήταν τρελά ρομαντικό στα πάρτυ:

Bryan Adams - (Everything I Do) I Do It For You

http://www.youtube.com/watch?v=ZGoWtY_h4xo
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Butterfly είπε:
caprice μου, τώρα που είπες μπλουζ, το είχα θυμηθεί πριν καιρό αλλά το ξέχασα μετά!! Αυτό σε μια φάση ήταν τρελά ρομαντικό στα πάρτυ:
Bryan Adams - (Everything I Do) I Do It For You

http://www.youtube.com/watch?v=ZGoWtY_h4xo
Σε παραδέχομαι, όντως έπαιζε πολύ. Προσθέτω σε αντίστοιχο ύφος το ακόλουθο ηρωϊκό άσμα. (Χοροεσπερίδα στο Λαβύρινθο του Intercontinental). Πάει ... μας (τα) πήραν τα χρόνια τα ωραία. [h=1]Drive- The Cars live 1984 - 1985 [/h]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατ' αρχάς χαιρετώ το site μιας και είναι η πρώτη μου ανάρτηση! Επαναφέρω το topic στην επικαιρότητα μιας και απότι είδα δεν έχει αναφερθεί ένα τραγουδάκι από 80s που ξέρω πολλούς που τους αρέσει!!

Freiheit: Every Time

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
butch_cassidy είπε:
Κατ' αρχάς χαιρετώ το site μιας και είναι η πρώτη μου ανάρτηση! Επαναφέρω το topic στην επικαιρότητα μιας και απότι είδα δεν έχει αναφερθεί ένα τραγουδάκι από 80s που ξέρω πολλούς που τους αρέσει!![h=1]Freiheit: Every Time[/h]

Every time you need me, I'll be here, every time you leave me, I'll be near .... μα τι ωραία. Μπράβο που μας το θύμησες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
F R David-Words

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μερικά δικά μου αγαπημένα.

Gary Numan - Cars

http://www.youtube.com/watch?v=Ldyx3KHOFXw

Jennifer Rush - I Come Undone

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

Kenny Loggins - Danger Zone

[edit] Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη SME, ο οποίος το έχει αποκλείσει για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων [edit]

Kim Wilde - Cambodia

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

Klaus Nomi - Total Eclipse

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

Laura Branigan - Self Control

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω παιδιά αν και δεν μεγάλωσα με 80s είναι εκπληκτικά! Αυτή η αναδρομή των 13 σελίδων με έκανε να θυμηθώ το φετινό μας πάρτυ!

Κάθε Αύγουστο στο μπαλκόνι μας έχουμε κάνει θεσμό ένα καλοκαιρινό πάρτυ. Από περσι αρχίσαμε να βάζουμε θεματικές πχ το περσινό ήταν ένα πετυχημένο 90s! Αλλά το φετινό ήταν ακόμα πιο πετυχημένο σε 80s ρυθμούς και τα περισσότερα από αυτά που βάζατε τα είχαμε παιξει και αναπόλησα την 19/8 :p Είχαμε σαν τραγούδι μπαλλαντέρ της βραδιάς το [h=1]Ρενα Παγκρατη -ειναι φαση το αγορι[/h]

και πιο πολύ το αναρτώ γιατί μας άρεσε και η ελληνική διασκευή :[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

Πάντως πρέπει να ήταν τελείως άλλη η αίσθηση στα πάρτυ του τότε... τυχεροί πιστεύω όσοι τα έζησαν! Ευτυχώς έχουμε και τον RSO για να μαθαίνουν οι νεότεροι χιχι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πάντως θυμάμαι τa Part Time Lover, She works hard for the money, Cheri cheri lady και αργότερα, ως "μπλουζ" την γιουροβιζιονική επιτυχία του Johnny Logan "Hold me now" και ακόμα αργότερα, 88-89 το "La Luna" της Belinda Carlisle. Πιθανώς άκουγα και πολλά άλλα, αλλά αυτά ήταν από τα στάνταρ.
 
Lambanda (KAOMA)

The time of my life

All that she wants (Ace of Base)

Βeautiful life (Ace of Base)

Because the night

Be my lover (La bouche-φοβερή μουσική)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξερω αν εχει αναφερθει...

Beastie Boys - (You Gotta) Fight For Your Right (To Party)

 
Τελευταία επεξεργασία:
Ειμαι τυχερός που μένω δίπλα σε ξενοδοχείο το οποίο έχει υπαίθρια disco και διατηρεί την παράδοση, όπως..

YMCA

Rasputin

Born to be alive

Ring my bell

Hot Stuff

και φυσικά δε χορταίνω τον ύμνο I WILL SURVIVE

Απο 80 και μετά μπήκε το Another Brick και δυο ψιλορόκ

Drivers Seat - Sniff and the Tears

Rock Sugar - Rob Grill

όπως και τα πρώτα synth pop

Dont you want me

Tainted Love

New Life ( Depeche Mode στην αρχή τους, όλο synth)

Just Cant Get Enough απο τους ιδιους...χαμός στην πίστα

και λατρεμένο long play... BLUE MONDAY (New Order)

Ιταλικό που άρεσε και στους Γάλλους.. Ti Sento (Matia Bazar)

Οσο για ρεγκε και σαρδέλλε... Master Blaster (Stevie Wonder)

Τόλης
 
Τα τραγούδια των Ace of Base έπαιζαν πολύ στα πάρτυ των 90ς..
 
Hands up, baby hands up...

Samurai-Samurai...
 
Video Kids - Woodpeckers From Space!!!!

απλά δεν υπάρχει!!Το ακούγαμε μέσα στο nissan sunny 1,3 GL του 1982 του θείου μου όταν μας πήγαινε βόλτα!!

Αρε εητίλαααααα!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nikodemus, :bow:

Ντάξει, δεν ξέρω πώς το θυμόσουν, αλλά respect!!! Ειδικά αυτό το γέλιο α λα Γούντυ! :D

Είχε πολλά χρόνια που το έψαχνα!

(Το έχω λιώσει - παίζει στο repeat! :biglaugh:)
 
Θυμάμαι ένα ξένο τραγούδι που έλεγε σε ένα σημείο: ''Go! Go!...'' Ξέρετε ποιο ήταν; Δεν θυμάμαι κάτι άλλο...
 
Στα πάρτυ ακούγαμε Lambada, Mr Vain, Grid - The Swamp thing και φυσικά Chimo Bayo - Exta Si Exta No. Είχα μια κασσέτα με το τελευταίο και ένα απόγευμα το άκουγα συνέχεια μέχρι που μου την είπαν οι γονείς μου...
 
ANOTHER BRICK IN THE WALL

[video=youtube;YR5ApYxkU-U]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα