Ξένοι ηθοποιοί - Ξένες ταινίες του '40, '50, '60 που αγαπήσαμε.

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Bambinella
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Παιδιά χθες κατά τύχη βρήκα στο Attica Tv αυτήν την ταινία και παρόλο που είναι γυρισμένη το 1945 με πενιχρά μέσα και ασπρόμαυρη, η ατμόσφαιρά της ήταν εκπληκτική!!

 
Παιδιά χθες κατά τύχη βρήκα στο Attica Tv αυτήν την ταινία και παρόλο που είναι γυρισμένη το 1945 με πενιχρά μέσα και ασπρόμαυρη, η ατμόσφαιρά της ήταν εκπληκτική!!

Επειδη ειναι γυρισμενη το '45 και ασπρομαυρη, γι' αυτο ακριβως εχει και καταπληκτικη ατμοσφαιρα.
Η ατμοσφαιρα των ασπρομαυρων ταινιων ειναι ασυλληπτη και μοναδικη! Ρωτα εμενα που εχω δει χιλιαδες.
 
Επειδη ειναι γυρισμενη το '45 και ασπρομαυρη, γι' αυτο ακριβως εχει και καταπληκτικη ατμοσφαιρα.
Η ατμοσφαιρα των ασπρομαυρων ταινιων ειναι ασυλληπτη και μοναδικη! Ρωτα εμενα που εχω δει χιλιαδες.
Ισχύει... εντάξει εγώ δεν έχω δει χιλιάδες αλλά αυτές που έχω δει μου έχουν μείνει στο μυαλό ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο
 
Ένα καταπληκτικό, κατά τη γνώμη μου, πολεμικό δράμα που ανακάλυψα πρόσφατα είναι "Η τελευταία γέφυρα" (Die letzte Brücke / The Last Bridge). Είναι γερμανικής παραγωγής του 1954 και πρωταγωνιστoύν η θαυμάσια ηθοποιός Μαρία Σελ και ο επίσης πολύ καλός Μπέρναρντ Βίκι.
 
Πίσω
Μπλουζα