Ξένοι ηθοποιοί - Ξένες ταινίες του '40, '50, '60 που αγαπήσαμε.

Τούρτα είναι αυτή ή ολοκαύτωμα? Φαντάζομαι πώς θα ήταν η φετεινή της
Όπως λέει και μια φίλη μου εμείς στην ηλικία μας θέλουμε μανουάλι για να σβήσουμε κεράκια τι να μας κάνει μια απλή τούρτα :biglaugh:
 
Και ο Μαστρογιάννι έχει σήμερα γενέθλια
 
Για πείτε το έχει δει κανείς;
Δεν το εχω δει ποτε. Eτσι με μια πρωτη ματια νομισα πως πρωταγωνιστρια ειναι η Gena Rowlands, αλλα ειναι η Kim Stanley τελικα την οποια εχω δει και εχω θαυμασει στο εξαιρετικο Seance on a wet afternoon με συμπρωταγωνιστη της τον Richard Attenborough.
 
Δεν το εχω δει ποτε. Eτσι με μια πρωτη ματια νομισα πως πρωταγωνιστρια ειναι η Gena Rowlands, αλλα ειναι η Kim Stanley τελικα την οποια εχω δει και εχω θαυμασει στο εξαιρετικο Seance on a wet afternoon με συμπρωταγωνιστη της τον Richard Attenborough.
Bambi στηρίζετε στην ζωή της Μερυλιν τώρα το βλέπω, αμάν πως γίνεται το 58' όταν η Μερυλιν ζούσε. Πρωτότυπο για την εποχη
 
Για πείτε το έχει δει κανείς;
Το είχα δει πριν από πολλά χρόνια στην κρατική τηλεόραση, Αριάδνη. Πράγματι η ιστορία θυμίζει τη ζωή της Μαίριλυν. Είναι καλή ταινία, με ωραίο σενάριο και η πρωταγωνίστρια, η Κιμ Στάνλεϋ, είναι καταπληκτική. Πέρα από την ωραία ταινία που αναφέρει η Βιβή, η Κιμ Στάνλεϋ είχε παίξει και τη μητέρα της Τζέσικα Λανγκ στο "Φράνσις". Δεν έκανε πολλές ταινίες, αλλά θεωρείται μια από τις κορυφαίες ηθοποιούς του αμερικανικού θεάτρου.
 
Το είχα δει πριν από πολλά χρόνια στην κρατική τηλεόραση, Αριάδνη. Πράγματι η ιστορία θυμίζει τη ζωή της Μαίριλυν. Είναι καλή ταινία, με ωραίο σενάριο και η πρωταγωνίστρια, η Κιμ Στάνλεϋ, είναι καταπληκτική. Πέρα από την ωραία ταινία που αναφέρει η Βιβή, η Κιμ Στάνλεϋ είχε παίξει και τη μητέρα της Τζέσικα Λανγκ στο "Φράνσις". Δεν έκανε πολλές ταινίες, αλλά θεωρείται μια από τις κορυφαίες ηθοποιούς του αμερικανικού θεάτρου.
Αυτή η βιογραφία - ταινία της ζωής της Μέριλιν πρέπει να είναι η πιο πειστική ίσως που να έγινε ποτέ( μιας και το 22 έχουμε νεα από το νετφλιξ) .Η Μέριλιν ζούσε και το τότε παλιό Χόλυγουντ ήταν ακομα επίκαιρο , πολύ ζωντανό και ανάγλυφο.
 
Όπως λέει και μια φίλη μου εμείς στην ηλικία μας θέλουμε μανουάλι για να σβήσουμε κεράκια τι να μας κάνει μια απλή τούρτα :biglaugh:
να αγοράσω δηλαδή μανουάλι, είμαι 49 για όσους ενδιαφέρονται αλλά στις τούρτες βάζουμε νούμερα γιατί αλλιώς όντως χρειάζεται μανουάλι.
 
Ποιο πλαστικό ποτήρι θα διαλέγατε; Εγώ της Μερυλιν έννοειται. Έχει και τζοκερ

IMG_20221001_232339.jpg
 
 
Δείτε το
 
Πίσω
Μπλουζα