Ξεχασμένα arcades

alexandros23

Closed
Joined
17 Φεβ 2010
Μηνύματα
44
Αντιδράσεις
0
Καλησπέρα...

Ανακάλυψα μία αποθήκη με ξεχασμένα Arcades δεκαετίας 90' με 12 καμπίνες διαφόρων μεγεθών και παιχνιδιών...

Το καλό είναι ότι δουλεύουν όλλα, και μπίκα στον πειρασμό να τα αγοράσω...

Παρακάτω ποστάρω της φοτο... Προβολή συνημμένου 36799Προβολή συνημμένου 36803Προβολή συνημμένου 36800Προβολή συνημμένου 36801Προβολή συνημμένου 36802

Ενα νανάκι με τιμόνι, μία παγόδα,δύο νανάκια, και ένα τετραπλό full cabinet...
 
Καλορίζκα...

Είσαι τυχερός που έχεις χώρο εγώ μπορούσα να πάρω πάνω από 30 αλλά δεν έχω καθόλου χώρο (και έτσι πήρα μόνο 2)..

Περιμένω ανυπόμονα να μάθω ποια παιχνίδια έχουν...
 
Ωραιος φιλε καλοριζικα.Ειδικα το nba jam ειναι εξαιρετικο.
 
Συνέχεια... IMAG0114.jpg

Η παγόδα απο άλλη οπτική μία μοτο νανακι, το arche rival original παρακαλώ και ενα ραλάκι.

IMAG0110.jpg

IMAG0111.jpg

IMAG0112.jpg
 
Ωχ ωχ, αυτό με το τιμόνι της μοτοσυκλέτας είναι το Hang-On;
 
Δεν ξέρω σίγουρα σο ΣΚ θα τα δω ένα προς ένα και θα ποστάρω αναλόγος. Σίγουρα πάντος έχει ένα Arche Rivals, ένα pac man, ένα NBA jam, η παγόδα είναι το puzle bubble, το ένα με τιμόνι είναι το spacial criminal investigation (sci). Προς το παρόν αυτά...
 
Πεθαίνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Φιλαρακι το pac man ειναι η αυθεντικη καμπινα;
 
Η καμπίνα δεν είναι η αυθεντική σήγουρα... είναι όμως η Jamma.

Παλιότερα είχαν το σινήθειο να βάζουν και μαιμού jamma γιαυτό προσοχή όταν αγοράζουμε.
 
NBA JAM!!!

ARCH RIVALS!!
 
τυπε ωραιος ρε...σου εκατσε καλο σκηνικο και εγω θα τα επαιρνα ολα εννοειται...το πρωτο με το τιμονι της ταχυτητες και το γκαζι ειναι σιγουρα ενα ραλλακι με χωματινα στιλ v rally δεν θυμαμαι ονομα αλλα θυμαμαι οτι το ελιωνα καπου 1999..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χθες έγινα ο ευτυχής κάτοχος μιας arcade καμπίνας και θα βάλω την jamma board μου με το midnight resistance.....αν δεν κάνω λάθος (μακάρι) η καμπίνα έχει rotational joysticks ...άρα θα παίζει σωστά...όταν με το καλό μπει σε λειτουργία θα κάνω ανάρτηση φωτό εδώ......ευχαριστώ τον Δημήτρη για τον κόπο του
 
Καλοπαιχτη Amigonios... περιμένουμε νεότερα...
 
Χαίρομαι που σου αρέσει και εγώ περιμένω ανυπόμονα να το ετοιμάσεις...

Όριστε και ένα ακόμα που μάλλον θα κρατήσω (ελπίζω!)...

DSC01094 (Large).jpg

DSC01095 (Large).jpg

DSC01096 (Large).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άψογος! Ελπιζω να καταφερω να αγορασω κι εγω καποια στιγμη εστω και ενα! Εχω διαμορφωσει στο σαλονι του σπιτιου μια γωνια ρετρό (με το πικαπ, το jukebox διπλα, τα βινυλια) και νομιζω πως μια καμπινα arcade απο διπλα θα ηταν τζέτ..
 
και εγω θελω να παρω καμπινες αλλα το ειναι να βρεις καμια παλια αποθηκη να της παρεις πολυ φθηνα αλλιως δεν συμφερει.
 
Φιλε cabal φαινεται σε τελεια κατασταση ειναι λειτουργικη?με τη παιχνιδι μεσα?η θα τη κανεις mame? σορρυ για τις πολλες ερωτησεις μου
 
Φίλε Dredd,

Ναί είναι πλήρως λειτουργική...Το παχινίδι έιναι...τυχερό :( Όχι θα την έχω όπως είναι αλλά θα της βάλω την 6 σε 1 πλακέτα (για JAMMA)...
 
Πίσω
Μπλουζα