Οι Απαράδεκτοι - QUIZ

audiodee είπε:
58. Ποιο προϊόν είπε ότι διαφήμισε στον Χωριανόπουλο; Εδώ σας θέλω.


Μα τι ειναι αυτα που ρωτας...θυμαμαι οτι μου θυμιζε κατι απο Φαρεναιτ ή κατι τετοιο..κατι σαν φαρ ουαν ναιν...far one nine...κατι σαν αυτο...

Βλασσης<<Εγω περναω μια φαση τωρα που τα λεφτα δεν τα υπολογιζω καθολου>>

Σπυρος <<Δεν υπολογιζεις?εσυ μια φυσιολογικη φαση δεν θα περασεις ποτε στη ζωη σου ηθελα να ξερα.Ολο φασεις περνας..Ανωμαλε!!!>>

<<ΓΙΑΝΝΗ κρυψου η Ρενια!!!>

<<Με εντυσες γκαρσονα!! θα ρεζιλευτω τελειως!!!>>
 
Birlas_Korkos είπε:
Μα τι ειναι αυτα που ρωτας...θυμαμαι οτι μου θυμιζε κατι απο Φαρεναιτ ή κατι τετοιο..κατι σαν φαρ ουαν ναιν...far one nine...κατι σαν αυτο...
Ο Φαρενάιτ ήταν ο κύριος που είπε ο Γιάννης μπροστά στον Χωριανόπουλο ότι είναι στο τηλέφωνο από Αμερική (ο Σπύρος δηλαδή από κάτω) και του μιλάγανε "αμερικάνικα" ο Γιάννης και η Δήμητρα.

Ναι, μάλλον ήθελε να πει το προϊόν 4-1-9 στα "αμερικάνικα"!
 
Και τώρα 10 ερωτησούλες πολύ γενικού περιεχομένου που δεν αναφέρονται σε στιγμιότυπα ή σε επεισόδια, αλλά σε όλη τη σειρά!

59. Τι μουσική αρέσει στη Δήμητρα;

61. Τι δουλειά κάνει ο Βλάσης;

62. Πότε ανακαίνισε την κουζίνα η Δήμητρα;

63. Τι νοίκια πληρώνουν οι Απαράδεκτοι;

64. Ποιο είδος φαγητού είναι το αγαπημένο του Γιάννη;

65. Τι σπουδές έχει κάνει η Ρένια;

66. Τι δουλειά κάνει ο Γιάννης, κι ενώ δεν τον βλέπουμε συχνά να δουλεύει, τι εισόδημα έχει;

67. Πόσο χρονών υποτίθεται ότι είναι η θεία Βιργινία;

68. Η Δήμητρα, σύμφωνα με τα γεγονότα, είναι καλή μαγείρισσα;

69. Απάτησε τελικά ο Σπύρος τη Δήμητρα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια ας απαντησει καποιος αλλος γιατι τις απαντησεις τις ξερω και δεν εχει νοημα :p :cool: :D .Ο Audiodee και εγω ειμαστε πωρομενιδια με αυτην την σειρα και το δειχνουμε!!!αντε παιδια ..για ανατρεξτε λιγο στην σειρα ,δειτε καποια επιλεγμενα επεισοδια και πολυ παραπανω ..διασκεδαστε με την ψυχη σας ακουγοντας αυτες τις ατακες και τις γκριματσες των ηθοποιων!!

<<Συγνωμη κυριε Φωτη..κυριε Φωτη..να σας πω κατι με ολο τον σεβασμο και το θαρρος που μας δινει η φιλια μας..Γιατι ειστε τοσο πολυ Μαλακας..γιατι?>>
 
59. Λαϊκά,σκυλάδικα

68. Όχι

69. Όχι,γιατί πήγε με τη Δήμητρα,χωρίς να το ξέρει (φορούσε μάσκα η Δήμητρα)
 
thebest20 είπε:
59. Λαϊκά,σκυλάδικα
Σωστά, συγκεκριμένα της αρέσει πολύ ο Τσιτσάνης (Είμ'εγώ γυναίκα φίνα ντερμπεντέρισσα, Θα τον φάω τον Παρασκευά), και απο κει και πέρα τη βλέπουμε να ακούει διάφορα λαϊκά όπως Γιάννη Πάριο, Άντζελα Δημητρίου, Λίτσα Διαμάντη. Πιστεύω ότι είναι και το πραγματικό προσωπικό της γούστο, καθώς η Δήμητρα και στο Σ'αγαπώ Μ'αγαπάς έχει παρόμοιο ρεπερτόριο!

thebest20 είπε:
Χμμ.. Αιτιολογείστε τουλάχιστον την απάντηση!

thebest20 είπε:
69. Όχι,γιατί πήγε με τη Δήμητρα,χωρίς να το ξέρει (φορούσε μάσκα η Δήμητρα)
:eek: Σωστά εν μέρει. Η αλήθεια είναι πως όχι, αλλά ίσως αναφέρεσαι στο επεισόδιο Μόδα '91, στο οποίο φορούσε περούκα και γυαλιά ηλίου (όχι μάσκα!). Αν κοιτάξουμε σε όλα τα επεισόδια, ο Σπύρος μένει μέχρι μέχρι την απάτη, ούτε καν φιλί δεν τον έχουμε δει να ανταλλάζει! (Σπύρος: Τό'χει η μοίρα μου να ζήσω με τη Δημητρούλα; Πωωω...!)
 
Έτσι στα γρήγορα και χωρίς σκονάκι,

59. Λαϊκά;

61. Στη διαφημιστική εταιρία μαζί με τον Σπύρο

63. Κάτι σε χιλιάρικα ήταν, 50 κάτι τέτοιο. Στο επεισόδιο που ο Χαλακατεβάκης πουλάει τα σπίτια και τα αγοράζει εκείνος ο χριστιανός που θέλει να τους αυξήσει το νοίκι (ο Βλάσσης ντύνεται παπάς, ο Γιάννης καλόγρια...)

64. Φαρφάλες

65. Didacta (σχολή γραμματέων)

66. Σχεδιαστής ρούχων (κάπου λέει, έχω τάδε μήνες να σχεδιάσω ρούχω, δεν προλαβαίνω, δεν προλαβαίνω!!!)

audiodee είπε:
Και τώρα 10 ερωτησούλες πολύ γενικού περιεχομένου που δεν αναφέρονται σε στιγμιότυπα ή σε επεισόδια, αλλά σε όλη τη σειρά!
59. Τι μουσική αρέσει στη Δήμητρα;

61. Τι δουλειά κάνει ο Βλάσης;

62. Πότε ανακαίνισε την κουζίνα η Δήμητρα;

63. Τι νοίκια πληρώνουν οι Απαράδεκτοι;

64. Ποιο είδος φαγητού είναι το αγαπημένο του Γιάννη;

65. Τι σπουδές έχει κάνει η Ρένια;

66. Τι δουλειά κάνει ο Γιάννης, κι ενώ δεν τον βλέπουμε συχνά να δουλεύει, τι εισόδημα έχει;

67. Πόσο χρονών υποτίθεται ότι είναι η θεία Βιργινία;

68. Η Δήμητρα, σύμφωνα με τα γεγονότα, είναι καλή μαγείρισσα;

69. Απάτησε τελικά ο Σπύρος τη Δήμητρα;
 
kostas είπε:
Ναι, όπως είπαμε και παραπάνω.

kostas είπε:
61. Στη διαφημιστική εταιρία μαζί με τον Σπύρο
Ναι, αλλά τι ακριβώς; Είναι μοντέλο/ηθοποιός διαφημίσεων.

kostas είπε:
63. Κάτι σε χιλιάρικα ήταν, 50 κάτι τέτοιο. Στο επεισόδιο που ο Χαλακατεβάκης πουλάει τα σπίτια και τα αγοράζει εκείνος ο χριστιανός που θέλει να τους αυξήσει το νοίκι (ο Βλάσσης ντύνεται παπάς, ο Γιάννης καλόγρια...)
Dimitrissss είπε:
Ο Γιάννης πληρώνει 40.000 δρχ (Γκρέμιστα γκρέμιστα, Αναξιοπαθούντες) κι ο Σπύρος με τη Δήμητρα 80.000 δρχ (Αναξιοπαθούντες).

kostas είπε:
Γενικά τα ζυμαρικά. Φαρφάλες, ριγκατόνι (4 τυριά), μακαρόνια, σπαγγέτι!

kostas είπε:
65. Didacta (σχολή γραμματέων)
Ναι, και δουλεύει στην εταιρία ως γραμματέας και ως μοντέλο για διαφημίσεις.

Σπύρος: Η Ρένια έχει τελειώσει μανεκέν και didacta.

Βλάσσης: Εγώ πως θα την αντιμετωπίζω, σαν μανεκέν ή σαν di... dacta;

kostas είπε:
66. Σχεδιαστής ρούχων (κάπου λέει, έχω τάδε μήνες να σχεδιάσω ρούχω, δεν προλαβαίνω, δεν προλαβαίνω!!!)
Ναι, σχεδιαστής ρούχων είναι, αλλά δεν προλαβαίνει να σχεδιάσει διότι μένει ο Βλάσης μαζί του προσωρινά και τον αποδιοργανώνει. Όσο δεν δουλεύει ζει από τη σύνταξη της θείας Βιργινίας! (επεισόδιο Τα παιδιά της Ελλάδος παιδιά)
 
Και μια διασκεδαστική ερώτηση για μουσικές γνώσεις:

70. Ποια τραγούδια ακούγονται στην εισαγωγική μουσική με τη σειρά τους;

Επίσης θα ήθελα να μου απαντούσατε τις ερωτήσεις 67 & 68 που αφήσατε αναπάντητες (ή λανθασμένες)! Έχουν πλάκα.
 
Απαντάω στην 68. Ναι

Έχω χρόνια να δω τα επεισόδια αλλά θυμάμαι στο επ. που τους κλέβουν το αμάξι ότι ο Φιλιππίδης της ζητάει τη συνταγή για το γιουβετσάκι (?) που καταβρόχθισε οπότε μάλλον η Δήμητρα είναι καλή μαγείρισσα... εεε;
 
70. Αν και είναι αρκετά δύσκολο το μιξάρισμα που έκανε στα τραγούδια ο Νίκος Πατρελάκης, αναγνωρίζω τα περισσότερα, αλλά δυστυχώς σε κάποια απ' αυτά δεν γνωρίζω τους τίτλους τους. Είμαι όμως απόλυτα βέβαιος για 3 τραγούδια:

1. Stand by me του Ben E. King

2. Monday, Monday των The Mamas & The Papas

3. Wonderful life του Black
 
serano915 είπε:
Απαντάω στην 68. Ναι Έχω χρόνια να δω τα επεισόδια αλλά θυμάμαι στο επ. που τους κλέβουν το αμάξι ότι ο Φιλιππίδης της ζητάει τη συνταγή για το γιουβετσάκι (?) που καταβρόχθισε οπότε μάλλον η Δήμητρα είναι καλή μαγείρισσα... εεε;
Ναι!

Μπορεί να πούμε αμέσως ότι είναι κακή μαγείρισσα από το επεισόδιο Η Έξωση που έπεσε πολύ αλάτι ("αυτό ήταν η Αλμυρά θάλασσα!") και στο I am you are Thanasis που έκαναν πειράματα (στον ουρανίσκο του Σπύρου).

Όμως, όσες άλλες φορές έχει μαγειρέψει και έχουν κάνει το τραπέζι σε κάποιον (επεισόδιο Η Έξωση στον κύριο Βασίλη, Είμ'εγώ γυναίκα φίνα ντερμπεντέρισα στον διευθυντή, Λεβέντες οικολόγοι στο φίλο του Σπύρου, Ο τέλειος άντρας για την επέτειο, Θα τον φάω τον Παρασκευά που τρώνε με τον Βαρόγκα, Επενδύω επενδύεις στον Βαρδαξή-Κουτρουμπέση, κτλ, και γενικά σε όσα επεισόδια έχουν τραπεζώσει κόσμο) δεν έχει ακουστεί παράπονο, ίσα ίσα καλά λόγια ακούγονται, μια χαρά τα καταφέρνει.

Άρα είναι καλή μαγείρισσα!
 
Απαντάω και στο 70, με τη σειρά:

1. Ben E. King - Stand By Me

2. Sting - Fragile

3. Carole King - Too late (κουπλέ)

4. Mamas and Papas - Monday Monday

5. Nancy Sinatra - These boots are made for walking (εισαγωγή βιολοντσέλλο)

6. Black - Wonderful life

7. Carole King - Too late (ρεφρέν)

8. Marvin Gaye - Heard it through the grapevine

9. Nancy Sinatra - These boots are made for walking (εισαγωγή βιολοντσέλλο)

Τώρα, αν κάποιος μπορεί να εντοπίσει από που είναι τα drums και το πιανάκι έχει καλώς, εγώ δεν ξέρω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά πολύ ενδιαφέρουσες οι ερωτήσεις του Κουίζ! Μπράβο!

Είσαστε experts επί "Απαράδεκτων" θεμάτων ;)
 
Και για να είμαστε στην επικαιρότητα:

71. Σε ποιο επεισόδιο και ποιο τραγούδι βλέπουμε του Michael Jackson;

Απάντηση:

Στο επεισόδιο "Βιντεοκλιπάδες", ο Γιάννης με τη Δήμητρα βλέπουν το βίντεο In The Closet και μελετούν το βίντεο κλιπ.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=cupnsUDyjuA]YouTube - Michael Jackson-In the closet

Δήμητρα: - Γιάννη το ήξερες ότι ο Μάικλ Τζάκσον έγινε άσπρος; Δηλαδή κι εγώ μπορώ να γίνω μαύρη; Πληρώνω κύριε, μπορείς να με κάνεις μαύρη;

Γιάννης: - Έχω μια ιδέα, δε μου τα δίνεις εμένα να σε κάνω μαύρη στο ξύλο;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
audiodee είπε:
Και μια διασκεδαστική ερώτηση για μουσικές γνώσεις:
70. Ποια τραγούδια ακούγονται στην εισαγωγική μουσική με τη σειρά τους;
Στην αρχή πρέπει να παίζει αυτό:

Yello - Jungle Bill

[ame=[URL="http://www.youtube.com/watch?v=OtxbT2FqbWk"]http://www.youtube.com/watch?v=OtxbT2FqbWk[/URL]]http://www.youtube.com/watch?v=OtxbT2FqbWk

Επίσης, αν δεν κάνω λάθος, έχουν ακουστεί αποσπασματικά και τα παρακάτω 2:

Yello - On the run

[ame=

[MEDIA=youtube]Bi6sgW_y7Uc[/MEDIA]]http://www.youtube.com/watch?v=Bi6sgW_y7Uc


υσ. πρώτο post! :cool:
 
@kflynt

Προσκυνώ!!!!!

Προφανώς ο Μουρατίδης αγαπούσε πολύ τους Yello τότε...
 
Καθώς και το Oh Yeah, που το ακούμε όταν τρώνε από το φαΐ της Δήμητρας και παθαίνουν ότι παθαίνουν!

(Το έχουμε ακούσει και στο Terminator 2 - Judgment Day, την ώρα που τρέχει ο μικρός με το μηχανάκι)

 
@audiodee

Το ίδιο τραγούδι παίζει και στο 4ο επεισόδιο με τον τίτλο ''Χρόνια πολλά'', στη σκηνή που ο αστυνόμος (Πέτρος Φιλιππίδης) έχει στήσει στη σειρά τους πρωταγωνιστές για να τους ανακρίνει...
 
Πίσω
Μπλουζα