Οι Απαράδεκτοι - QUIZ

1. Αδάμαντος 4, Λυκαβηττός. Συνεσίου Κυρήνης και Κοσμά Μελωδού, Λυκαβηττός

2. Δεν ξέρουμε αν είναι η πρώην γυναίκα του Βλάσση ή κάποια από τις πολλές σχέσεις του. Πάντως σίγουρα είναι πρώην του και έμεναν μαζί.

3. Ο Σπύρος στο 2ο επεισόδιο "Βόλτα με κλεμμένο αμάξι" λέει ότι έχει ένα Renault 146gt αλλά στο επεισόδιο 27 "Επιστροφή στη φύση" τον βλέπουμε να οδηγάει ένα τζιπ ανοιχτό.

4. Γιάννης 33, Ρένια 25. Γι' αυτούς έχει γίνει αναφορά, όσο θυμάμαι.

5. Στο 4ο επεισόδιο "Χρόνια πολλά".

7. Στα 23ο "Καλλιστεία '92", στο 26ο "Παρακολουθήσεις πρώτου τύπου" και στο 32ο "Εργαζόμενο κορίτσι".

8. Δε φοράει περούκα. Απλώς έχουν "πειράξει" τα δικά του μαλλιά.

9. Σύμφωνα με τις πληροφορίες του Βλάσση, έχει αδυναμία στην όπερα "Casta Diva" (

). Στην πραγματικότητα πάντως είναι τσιτσανικός φανατικός! Ρεμπέτικα10. Στο καινούργιο μπαρ που άνοιξε στη γειτονιά... "Πήγασος".

11. Στον Γιάννη Κωστή λέει ότι σπούδασε στην Αμερική Executive producer, Business administration, Politics and economics scientist. Στον Χωριανόπουλο λέει ότι το πανεπιστήμιο της ήταν στο Λος Άντζελες, το Όξφορντ. (Ό,τι να 'ναι!!)

12. Βαγγέλη.

13. Steve.

14. Ο Πάριος πήρε τηλέφωνο και του λέει η Δήμητρα: "Έλα Γιαννάκη!".

15. Μοσχάρι... santigion!
 
Λοιπόν, κατ' αρχάς τις ευχαριστείες μου, audiodee, για την ευκαιρία που μου δίνεις να τσεκάρω τη μνήμη μου. Πρόσφατα είδα όλα τα επεισόδια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις με τη μνήμη... Let's go!!!

1. Αδάμαντος 4, στο Λυκαβηττό είναι, με άλλο όνομα βέβαια.

2. Νομίζω ήταν η Ναταλία Τσαλίκη, που έρχεται από το χωριό.

3. [Δεν θυμάμαι την μάρκα, αλλά το επεισόδιο που το κλέψανε ήταν ένα από τα καλύτερα!!! Και με την πανέμορφη Μαρία Αλιφέρη, που απόλαυσα και στη συνέντευξη στο forum μας!]

4. Η Δήμητρα περίπου 30, ο Σπύρος λίγο κάτω από τα 40, ο Γιάννης 40+, ο Βλάσσης στα 30, η Ρένια 20, ο Βασίλης 45.

5. ---

6. ΆΠΕΙΡΕΣ!

7. Νομίζω ένα είναι εκείνο που έρχονται από το χωριό κάποιες βλάχες...

8. Ξανθιά με μπούκλες.

9. Κλασική μουσική.

10.

11. ---

12.

13. ---

14. Ο Γιάννης Πάριος.

15. ---
 
Πίσω
Μπλουζα