Οι Τρεις Σωματοφύλακες - Sous le signe des mousquetaires (1987)

Ποιες χρονολογίες παίχτηκε ακριβώς? Για ΕΤ3 θυμάμαι κάπου το 2002. Στην ΕΤ2?

Ajax87 είπε:
Επισης για οσους δεν το γνωριζουν εχει βγει και μια ταινια περα της σειρας των 52 επεισοδιων.
Αναφέρεσαι στην ταινία (OVA) περιπέτειες του Άραμη?
 
Kambia είπε:
Ποιες χρονολογίες παίχτηκε ακριβώς? Για ΕΤ3 θυμάμαι κάπου το 2002. Στην ΕΤ2?

Kambia στην ΕΤ3 προβληθηκηκε το κινουμενο σχεδιο πολυ πριν το 2002,θυμαμαι που το παρακολουθουσα για πρωτη φορα τελη Ιουλιου με αρχες Αυγουστου στο χωριο της μαμας μου.Χρονολογικα,αυτη την προβολη θα την τοποθετουσα το καλοκαιρι του 1995 ή του 1996,οχι αργοτερα κι ουτε νωριτερα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kambia είπε:
Ποιες χρονολογίες παίχτηκε ακριβώς? Για ΕΤ3 θυμάμαι κάπου το 2002. Στην ΕΤ2?
Αναφέρεσαι στην ταινία (OVA) περιπέτειες του Άραμη?
Στην ΕΤ2 συμφωνα με την βικιπαιδεια λεει οτι ηταν 95'-96' . Δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια :p

Ναι η τανια που λεω ειναι "οι περιπετειες του Αραμη"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν με βάση την βικιπαιδεια στην ΕΤ2 παίχτηκε το 95-96 δεν νομίζω τότε Κατερίνα να παίχτηκε και στην ΕΤ3 το ίδιο καλοκαίρι. :)

Θα ψάξω κανένα πρόγραμμα της χρονιάς εκείνης να δω αν έχει σχετικές αναφορές
 
Kambia οπως εγραψα και πιο πανω,ειδα το κινουμενο σχεδιο το καλοκαιρι,δε μιλησα για ολοκληρη τη σεζον.

δε νομιζω οτι πρεπει να αποκλεισουμε την περιπτωση να προβληθηκε απ την ΕΤ3 το καλοκαιρι.Πρωινες ωρες το εβλεπα,η ΕΤ2 απ οτι θυμαμαι εβαζε τα κινουμενα σχεδια το απογευμα.

Σιγουρα ενα τηλεοπτικο προγραμμα θα μπορουσε να μας διαφωτισει,ελπιζω
 
Άλλο αν μιλάς για ένα - δυο επεισόδια Κατερίνα. Σε αυτό που λες μπορεί. Εγώ μιλάω και για τα 52 της σειράς.

Γιατί τώρα που ψάχνω για να επιβεβαιώσω αυτό που θυμάμαι όλες οι αναφορές που έχω βρει Wiki, youtube σχόλια, σχόλια σε φόρα κλπ λενε 2002 - 2003 για την ET3 αλλά και για τα 52 επεισόδια :) Τι στο καλό με χτύπησε από τώρα ο Αλτς? :D
 
σιγουρα δεν τα ειδα ολα τα επεισοδια..αλλά ειδα πανω απο 10,λογικα θα προβληθηκε ολη η σειρα.

Μονο ενα τηλεοπτικο περιοδικο της εποχης θα μπορουσε να το επιβεβαιωσει :flower:
 
Aπο τα πιο αγαπημένα κινούμενα σχέδια για μενα! Θυμαμαι την εποχή που προβαλλόταν απο την ΕΡΤ2 (1995-96) με τους φιλους μου στη γειτονια ειχαμε φτιαξει στολές σωματοφυλάκων (καπελα με φτερό, γάντια, ξυλινα σπαθια) και παιζαμε "ζώντας" τις περιπετειες των πρωταγωνιστών! Μιλαμε για απιστευτες αναμνησεις..

Σας παραθέτω και το αγαπημένο μου κομμάτι που ακουγόταν καθε φορα που γινόταν καποια συμπλοκή/μάχη έντονης δράσης:


Ειχε βγει και soundtrack που κυκλοφορησε σε βυνίλιο καθως και cd..

1_41aef3851b3036ac56380125f664bab1.jpg

πηγή εικόνων: ebay

1_41aef3851b3036ac56380125f664.jpg

1_41aef3851b3036ac56380125f6.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Jackie, σε παρακαλώ κάνε ένα edit στο ποστ σου και βάλε την πηγή των φωτογραφιών.... Οι συγκεκριμένες είναι από το internet, οπότε το σωστό είναι να αναγράφουμε τις πηγές! ;)
 
Δε θα παρέλειπα αλλα οι συγκεκριμενες φωτογραφίες ειναι απο παλια αγγελία στο ebay που δεν υπάρχει πλεον.. (Ευτυχως προλαβα να σωσω τις φωτογραφίες απο τοτε!)
 
Μια θερμή παράκληση.... Όταν ποστάρετε φωτός από αγγελίες που δεν υπάρχουν, βάζετε ως πηγή το link (αν το είχατε κρατημένο) ή στην χειρότερη περίπτωση το url του ebay.

Απ' όπου κι αν προέρχονται, πρέπει ν' αναφέρεται! :)
 
παιδια γραψτε λαθος σ αυτα που εγραψα παραπανω..μολις τωρα καταλαβα οτι ειχα στο μυαλο μου τον "Ρομπεν των δασων" οταν εγραφα κι οχι τους τρεις σωματοφυλακες:[

Αυτα που εγραψα ισχυουν για τον Ρομπεν...
 
Σημερα το μεσημερι πετυχα και αγόρασα απο δισκοπωλείο ενα dvd που ειχε κυκλοφορήσει το 2004-2005 και περιλαμβανει - δυστυχώς - μονο 2 επεισόδια της σειράς, απορω πως δε το προχώρησε η εταιρία και δεν εβγαλε και τα υπολοιπα.. Ποιο το νοημα να το κυκλοφορησουν μονο με 2 κι επειτα να το σταματήσουν?

DSCN2155.jpg

DSCN2155.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία σειρά, στην ΕΡΤ2 την έβλεπα κι εγώ, εκεί μεσημέρι ή νωρίς το απόγευμα. Ο Άραμις με σόκαρε κι εμένα, τον έβρισκα χαριτωμένο, μέχρι που μας βγήκε...γυναίκα :eek:
 
Πριν λιγο καιρο απέκτησα το βινύλιο της σειράς μεσω ebay, εκανα κι ενα ειδικο βιντεο παρουσίασης με αφήγηση για την ολη ιστορία του anime, πιστευω θα σας αρέσει!
 

https://www.youtube.com/watch?v=DMJbEDKIFpQ
 
Ωραίο το βιντεάκι! Αν θες βάλε και καμιά φωτογραφία του βινυλίου με το ένθετο από τους στοίχους (όχι πως θα καταλάβουμε τίποτα από τα λόγια :D  ) 
 
Ποιες χρονολογίες παίχτηκε ακριβώς? Για ΕΤ3 θυμάμαι κάπου το 2002. Στην ΕΤ2?


Αναφέρεσαι στην ταινία (OVA) περιπέτειες του Άραμη?
ΕΤ2 19 Φεβρουαρίου - 18 Ιουνίου 1996
 

Συνημμένα

  • 20220224_135527.jpg
    20220224_135527.jpg
    95,6 KB · Προβολές: 4
ΕΤ3
Καλοκαίρι 2002 Σάββατο Ώρα 9:00
Σεπτέμβριος - Δεκέμβριος 2002 Σάββατο Ώρα 8:30

ΕΤ2
Καλοκαίρι 1997 Ώρα 11:35
5 Ιουνίου - 2 Σεπτεμβρίου
 

Συνημμένα

  • DSC02803.JPG
    DSC02803.JPG
    90,5 KB · Προβολές: 3
  • 20181112_191959-1.jpg
    20181112_191959-1.jpg
    834,9 KB · Προβολές: 5
o τρεις σωματοφύλακες

Το θυμόσαστε αυτό το παιδικό το έδειχνε η ερτ χρόνια πριν:


είχε ιντρικες γύρω από το παλάτι του Λουλουδίκου της Γαλίας και έναν μεγάλο έρωτα μεταξύ του νεαρου Νταρντανιάν, σωματοφύλακα στην αυλή του βασιλιά και της ομορφούλας, ξανθούλας Κωνστανς #) την οποια γνωρίζει ρχόμενος στο παρίσι να γίνει σωματοφυλακας στην υπηρεσία του πανούργου καρδινάριου!

Ποσο κακός ήταν ο καρδινάριος Ρεσελιέ και οι παρατρεχάμενοι του, ακόμα τους θυμάμαι ως φαρους κακιας και μηχανοραφίας και η γυναικα με το πηθικάκι, τι ανατριχιαστική φιγουρα! αλλά η πλεκτάνη γυρω από την βασιλισσα και έναν ευγενή Αγγλο δεν θα πετυχει και το καλό θα λάμψει στο τελος! :cool:
21.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα