Οι Φρουροί της Αχαΐας (1981 ΕΡΤ)

tsalk

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.719
Αντιδράσεις
920
Οι Φρουροί της Αχαίας (1981), ΕΡΤ - δεν προβλήθηκε ΠΟΤΕ!


Πρεμιέρα: -



RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Οι_φρουροί_της_Αχαϊας_(1981)

Άλλο ένα σήριαλ (που έγινε πολύ γνωστό από το mega channel όταν είχε προβληθεί στις αρχές των 90s) που κόπηκε προτού καν ξεκινήσει (το έκοψε η καινούργια διοίκηση της ΕΡΤ) το 1981, αφού δεν δέχτηκε να προβάλει κανένα σήριαλ που η προηγούμενη διοίκηση είχε επιλέξει να γυριστεί.

Έτσι και αφού είχε ήδη γυριστεί ένας αριθμός επεισοδίων (άγνωστο πόσα) κλειδώθηκε για πάντα στις αποθήκες της ΕΡΤ και παραμένουν εκεί μέχρι και σήμερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι λες τώρα; Κίτρινος Φάκελος, Λαυρεωτικά και τώρα Φρουροί Αχαΐας; Α-πί-στευ-το!!!!!
 
Άλκη μην ξεχάσεις και τους ΣΚΛΑΒΟΥΣ ΣΤΑ ΔΕΣΜΑ ΤΟΥΣ! Ευχαριστουμεεε
 
Δεν ξεχνώ φίλε Γιάννη μην ανυσηχείς. Για την ώρα για δείτε αυτό.

Επίσης ΑΠΑΙΧΤΟ στην ελληνική τηλεόραση

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστουμε πολυ tsalk! Παντως αν κρινω απο τις σκηνες αυτες νομιζω οτι προτιμω τελικα τους Φρουρους του 92. Το καστ ηταν καλυτερο,αλλα και η μουσικη του Κυπουργου μουρλια! Ασε που ποτε δεν "πηγα" την Νικη Τριανταφυλλιδη...
 
Μια ερώτηση: Σε αυτήν τη σειρά, έπαιζε και ο Γρηγόρης Βαλτινός;;;
 
Ορίστε μερικά πλάνα από τη σειρά που ξέχασε να αναρτήσει ο φίλος μας ο Tsalk:

http://www.youtube.com/watch?v=kT-dIinAZ-I

edit by tsalk: Tα συγκεκριμένα πλάνα φίλε μου είναι από τους ΦΡΟΥΡΟΣ ΤΗΣ ΑΧΑΙΑΣ ΤΟΥ 1992

που προβλήθηκαν στο Mega και όχι πλανα από την σειρά του 1981 που είναι το θέμα αυτού του θρεντ.

Επομένως το συγκεκριμένο βίντεο θα σβηστεί από εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φωτογραφία από τον Τύπο της εποχής. Νίκη Τριανταφυλλίδη και Νίκος Γαλανός.

triantafyllidi ke galanos frouroi axaias 81.jpg
 
FROURI AXAIAS81 FT.jpg

Άλλη μία φωτογραφία από μια σειρά που δεν προβλήθηκε ποτέ...
 
Αν και περιττό (γιατί είμαι σίγουρος ότι τα έχετε υπόψιν σας), δείτε το επεισόδιο από την εξαιρετική εκπομπή της Ρένας Θεολογίδου "Το σήριαλ των σήριαλ", όπου αναφέρεται στην τηλεόραση τις πρώτες μέρες του '81

http://www.ert-archives.gr/V3/public/pop-view.aspx?tid=49036&tsz=0&act=mMainView
 
To βίντεο δεν υπάρχει πια! :(
 
Μόλις πάτησα το λινκ και με έβγαλε στην εκπομπή! Λες να είχα παραπέμπψει σε λάθος επεισόδιο;;;
 
Σορρυ,για το βίντεο του Tsalk ελεγα!!
 
Κι εγώ πετάχτηκα αμέσως ν απαντήσω;;;;; Εγώ συγγνώμη!!!!!!
 
Οντως πολυ καλη σειρα με πολυ καλους ηθοποιουσ.Δεν ξερω τι διαφορες εχουν οι φρουροι της αχαιας που ποτε δεν παιχτηκαν στην ερτ1 και οι φρουροι της αχαιας του mega αλλα εγω εχω στην κατοχη μου και τα 40 επεισοδια της σειρας του mega και μπορω να πω οτι μαρεσει πολυ.
 
Ορίστε και τα λίγα πλάνα από την σειρά

 
Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες της σειράς από ένα εξωτερικό γύρισμα σε φίλμ 16mm.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
tsalk είπε:
Ακολουθούν μερικές φωτογραφίες της σειράς από ένα εξωτερικό γύρισμα σε φίλμ 16mm.
Καλά - είναι εξαιρετικές!! Μπράβο tsalk και σε ευχαριστούμε θερμά!
 
Υπεροχες!! Μπραβο tsalk και ευχαριστουμε πολυ που τις ανεβασες.
 
Πίσω
Μπλουζα