Οι πιο cool τίτλοι ρετρό παιχνιδιών!

alkis21 είπε:
:animlaugh: @ Aaargh
Ακόμα δύο χαρακτηριστικά παραδείγματα:

mutant_camels_hes_cart.jpg


leisure_suit_larry_3_01.png

Πολυ καλο μπραβο Αλκη,

κορυφαιος τιτλος, υπαρχει και σαν shareware στην αμιγκα

Και μου αρεσε τοτε ο τιτλος Brutal Paws of Fury, καπου αναφερθηκε η λεξη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Billy

Το Perils of Rosella λεγεται οτι ειναι παρωδια ενος τιτλου παλιας σειρας/ταινιας

Σε μια εκδοση του Willy Beamish υπαρχει ενα minigame που λεγεται Super Space K'Noidtrix και ειναι μειξη space invaders, arkanoid, tetris :D εχω παιξει ελαχιστα τη συγεκριμενη εκδοση και δεν πολυκαταλαβα τι ρολο βαραει το παιχνιδακι αλλα εχω υποψη εν καιρω να το ξανακοιταξω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
@Billy Το Perils of Rosella λεγεται οτι ειναι παρωδια ενος τιτλου παλιας σειρας/ταινιας
Σωστά, του The Perils of Pauline για την ακρίβεια.
 
Thanks για την πληροφορία, gentlemen. :thumbup:

Δεν την γνώριζα την εν λόγω σειρά, και σίγουρα μόνο αν έκανα "ψακτική", ίσως έβρισκα κάτι. (ευτυχώς τα υπόλοιπα puns είναι πανεύκολο να τα αντιληφθεί κανείς, χωρίς φυσικά το παραμικρό ψάξιμο).

Eπιστρέφω στο θέμα μας, με το... Dungeons, Amethysts, Alchemists and Everything. :D
 
Ωραίο θέμα! :)

Μερικά adventures

Rex Nebular and the Cosmic Gender Bender

Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards (φανταστείτε να το προφέρει Σαλονικιός :D )

Leather Godesses of Phobos

Spellcasting 101: Sorcerers get all the Girls (άτακτο παιδί αυτός ο Meretzky :) )

Bored of the Rings
 
Kλασσικότατοι τίτλοι - μπράβο Leon (και τώρα που αναφέρθηκε το Bored of the Rings, θυμήθηκα και τo Boggit, καθώς και τα Big Sleaze & Robin of Sherlock :D )
 
Cruise for a corpse

Planetscape torment

Silhouette Mirage

Metal gear solid

Panzer dragoon saga
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια εικόνα αξίζει όσο 1000 λέξεις.

Attack of the Mutant Penguins από το Atari Jaguar

AttackoftheMutantPenguins.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα