Οι πρωταγωνίστριες με τα μαγιώ τους

bambinella 100 είπε:
Σωστα. Αυτη ειναι η σειρα.Καλοκαιρι του 1966 γυριστηκε το Κατι κουρασμενα παλικαρια και καλοκαιρι του 1967 γυριστηκε το αλλο.
θεωρω οτι της ταιριαζει καλυτερα το μαγιω στην ασπρομαυρη ταινια παρα στην εγχρωμη,κατα τη γνωμη μου ειναι πιο ομορφη και πιο δροσερη η Νορα στην ταινια "τα δυο ποδια σ ενα παπουτσι"
 
51.jpg


51.jpg

Η Μαίρη Χρονοπούλου στην ταινία "Ορατότης μηδέν".
 
βρηκα καλυτερη φωτογραφια της Μεμας Σταθοπουλου με το μαγιω που φοραει στην ταινια "ενας αφραγκος Ωνασης"

attachment.php


enasafragkosonasis.JPG
 
Πριν λιγο διαπιστωσα οτι η Αλικη Βουγιουκλακη φορουσε μαγιω και στην ταινια "η Λιζα και η αλλη" (1961)

attachment.php
attachment.php


iliz.JPG

il.JPG
 
Μπετυ Αρβανιτη στην ταινια "νυχτα γαμου" (1967)

attachment.php


"Θυμησου αγαπη μου" (1969)

attachment.php
attachment.php


ni,arvaniti.JPG

thimisouagapimou.JPG

thiarvanti.JPG
 
Ένα βιντεάκι που έχει μια κάποια σχέση με το θέμα. Βλέπουμε εδώ τις ηθοποιούς Χαριτίνη Καρόλου και Γωγώ Ατζολετάκη με τα μαγιώ τους , αλλά όχι σε κάποια ταινία αλλά στη προσωπική τους ζωή!

 


http://www.youtube.com/watch?v=IfOkEOvZhHI
 
:thanx2: :thanx2: Αντωνη για το σπανιοτατο υλικο που εχεις!!! αν δεν κανω λαθος,η Γωγω πρεπει να εχει αρκετους θαυμαστες εδω στο φορουμ :flower:
 
Και στην ταινια Οργη, νομιζω βλεπουμε τη Ναντια Χωραφα με μαγιω.
 
bambinella 100 είπε:
Και στην ταινια Οργη, νομιζω βλεπουμε τη Ναντια Χωραφα με μαγιω.
:thanx2: :thanx2: ΒΒ,εκτος απ τη Ναντια Χωραφα στην ταινια "Οργη" (1962) βλεπουμε και την Αννα Φονσου και τη Μιρκα Καλατζοπουλου με μαγιω

Ναντια Χωραφα


attachment.php


Αννα Φονσου


attachment.php



Μιρκα Καλατζοπουλου



attachment.php





or3.JPG

orff.JPG

ormirk.JPG
 
Η Λιλιαν Μηνιατη με μαγιω στην ταινια "γευση απο ερωτα" (1966)

attachment.php
attachment.php


gef.JPG

g3.JPG
 
βρηκα σε ασπρομαυρο αποσπασμα ολοκληρο το μαγιω που φοραει η Γκιζελα Νταλι στην ταινια "ερωτας διχως συνορα"

attachment.php
attachment.php


gkiz.JPG

gki.JPG
 
Τα μαγιω στην ταινια "Τριτη και 13" (1963)

Μπεατα Ασημακοπουλου

attachment.php
attachment.php


Ποπη Λαζου

attachment.php


t13.JPG

Χριστινα Αποστολου

attachment.php


tr13.JPG

tri13.JPG

nanatr13.JPG

xristinapostolou13.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Μιρκα Καλατζοπουλου φοραει μαγιω στην ταινια "το μεροκαματο του πονου" (1963)

attachment.php


tomer.JPG
 
Θα θέλαμε να δουμε και κανένα μαγιό απο τα 1980s. Κατά προτήμηση απο Νανά Βενέτη & Βίνα Ασίκη !

Αν είναι εύκολο...
 
Θοδωρής Αθερίδης και Μαρία Παπαλάμπρου ("Λάμπρου" στους τίτλους), από την ταινία "Μ' αγαπάς", του Πανουσόπουλου (1986), φορώντας, λιγότερο γνωστοί τότε, μαγιώ από...φύλλο συκής και photoshop (και σε άλλα πλάνα, εννοείται, τίποτα).

Προβολή συνημμένου 68223 πηγή

Δεν ξέρω αν πρέπει να μπει εδώ ή στα thread "περί γυμνού" (άλλωστε η Μαρία Παπαλάμπρου δεν έγινε πρωταγωνίστρια, απλώς είχε ένα καλό σήριαλ, τους "Παντρεμένους που έχουν ψυχή").
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΥ:

ΣΕΙΡΕΣ: Πειρασμός (MEGA, 1995-1996, 21 επ.) / Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή (ΑΝΤ1, 1997-1998, 34 επ.+ 1 εορταστικό & 1998-1999, 34 επ. & 1999-2000, 34 επ.) /

ΓΚΕΣΤ: Εμείς & εμείς (MEGA, β σεζόν) / Ανατομία ενός εγκλήματος (ΑΝΤ1, 1992-1993, 3 επ. & 1993-1994, 2 επ.) / Τμήμα Ηθών (1992-1993, 1 επ.) / Της Ελλάδας τα απιδιά (ΑΝΤ1, 1993-1994, 2 επ.) / Το τρίτο στεφάνι (ΑΝΤ1, 1995-1996, 4 επ.) / Cheek to cheek (ΑΝΤ1, 1996-1997, 1 επ.) /
 
video80 είπε:
Θα θέλαμε να δουμε και κανένα μαγιό απο τα 1980s. Κατά προτήμηση απο Νανά Βενέτη & Βίνα Ασίκη !Αν είναι εύκολο...
αν καποιος εχει υλικο πρωταγωνιστριων με μαγιω απο ταινιες-βιντεοταινιες 80ς ας το ανεβασει,εγω προσωπικα δεν εχω

takis_drm είπε:
Δεν θα ψηφίσουμε???!!! :D

:D
ηθελες να γινει δημοσκοπηση/ψηφοφορια;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα