Οι σειρές που χάθηκαν...

Επί τη ευκαιρία πολύ ωραία και ενδιαφέρουσα η παρουσία γενικά της Γεωργίας Ζώη. Αν και τη συγκεκριμένη σειρά δεν την παρακολουθούσα (τη θυμάμαι πάντως), ήταν όμορφη κοπέλα τότε και μάλιστα συνεχίζει ακόμα να παίζει θέατρο (την είδα πριν μερικά χρόνια στην παράσταση "Σοφία σε Θυμάμαι" στην Αθηναιδα), ενώ έπαιξε και στην ταινία Destiny). Επιπλέον νομίζω εργάζεται και ως αρχιτεκτόνισσα
 
Επί τη ευκαιρία πολύ ωραία και ενδιαφέρουσα η παρουσία γενικά της Γεωργίας Ζώη. Αν και τη συγκεκριμένη σειρά δεν την παρακολουθούσα (τη θυμάμαι πάντως), ήταν όμορφη κοπέλα τότε και μάλιστα συνεχίζει ακόμα να παίζει θέατρο (την είδα πριν μερικά χρόνια στην παράσταση "Σοφία σε Θυμάμαι" στην Αθηναιδα), ενώ έπαιξε και στην ταινία Destiny). Επιπλέον νομίζω εργάζεται και ως αρχιτεκτόνισσα

Βεβαια, ειναι και αρχιτεκτων η Γεωργια. Αυτο δεν ειναι τιποτα καινουργιο. Απο την δεκαετια του '80 το διαβαζα διαρκως στα περιοδικα που εβαζαν εξωφυλλα και συνεντευξεις της.
Στο Γυμνασιο ειχα μια συμμαθητρια, την Στελλα, που αν και πολλα χρονια μικροτερη απο την ηθοποιο, της εμοιαζε καταπληκτικα. Μιλαμε για τρελη ομοιοτητα, ακομα και στο κοντο μαλλι. Οταν καποια στιγμη επιασα την Στελλα και της μιλησα για αυτη την ομοιοτητα, η απαντηση της ηταν: "Γεωργια Ζωη;....Ποια ειναι αυτη;" :D
 
Επί τη ευκαιρία πολύ ωραία και ενδιαφέρουσα η παρουσία γενικά της Γεωργίας Ζώη. Αν και τη συγκεκριμένη σειρά δεν την παρακολουθούσα (τη θυμάμαι πάντως), ήταν όμορφη κοπέλα τότε και μάλιστα συνεχίζει ακόμα να παίζει θέατρο (την είδα πριν μερικά χρόνια στην παράσταση "Σοφία σε Θυμάμαι" στην Αθηναιδα), ενώ έπαιξε και στην ταινία Destiny). Επιπλέον νομίζω εργάζεται και ως αρχιτεκτόνισσα

΄Το 2001 έπαιξε στη σειρά "Δούρειος Ίππος". Έκανε την μαμά του Δημήτρη Αλεξανδρή που πρωταγωνιστούσε στον ρόλο του Παύλου. Πολύ καλή ηθοποιός.
 
Δηλαδή η σειρά με τον Βουτσά που προβάλλονταν την πρώτη χρονιά του Αντέννα ήταν διασκευή της σειράς αυτής;
 
Πίσω
Μπλουζα