Οι σταρ και τα παιδιά τους!

Μπα, είναι γενικά
Το ... κουκλίτσα ... ολικής ... σας κανει για τυπογραφικό λαθος;;;;;;
Τι ολικής τι ολκής. Τι ψυχή έχει ένα μικροσκοπικό ιώτα? (*). Άλλωστε είναι γενικά μαγειρικό το κείμενο, αφού μετά την ολική [άλεση] έχουμε και σκόρδα.

(*) Μη μου πείτε τα περί Α' Οικουμενικής και του καυγά "ομοούσιον" αντί "ομοιούσιον", τότε το ιώτα ήταν σπουδαίο γράμμα.
 
Κι αλλος που εχει ιδιο μικρο ονομα με τον πατερα του. Εν προκειμενω, Γρηγοριος ο Β'.
 
Με τον οποίο είχαμε συναυλία τον Ιανουάριο του 2020 :)

Ιδού και η σχετική φωτό:
Είναι στο κέντρο, δίπλα από την φουξομαλλούσα Σοφία Βόσσου
20ianouariou.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ο συντάκτης του αρθριδίου πάντως δεν δείχνει μεγάλη "κλήσι" στην ορθογραφία.

Πώς μπορεί κανείς να τραγουδήσει σε παιδικό στυλ το "Στου Μπελαμή το ουζερί"? (Δεν μιλάω για επιτάφιους, Ρωμιοσύνες κλπ. γιατί δεν είναι του πατέρα του)
 
Ξέρω ότι οι μόδες αλλάζουν και είναι αυθαίρετες, αλλά το συνολάκι της μικρής δεν μου δίνει την εντύπωση καλού γούστου. Τελικά τι αποδείχτηκε καλύτερη, ηθοποιός ή μπουτικτζού?
 
Δια της εις ατοπον επαγωγης, καλυτερη μπουτικτζου βεβαιως.
 
(*) Μη μου πείτε τα περί Α' Οικουμενικής και του καυγά "ομοούσιον" αντί "ομοιούσιον", τότε το ιώτα ήταν σπουδαίο γράμμα
Ευτυχώς μας το ξεκαθαρίσες ελέφαντα γιατί ήμουν έτοιμη να σας πω τα περί Α Οικουμενικής
 
¿¿¿¿¿¿"...που ξεκουράζει τον μπαμπά Δημήτρη στις αψιμαχίες του με τους παπάδες." ??????
 
1. Τι μικροσκανταλιές έκανε και τι αγωνίες είχε ένα μωρό πέντε μηνών;
2. «Ότι και να κάνει δε μπορώ να της θυμώσω....», σαν τι να κάνει δηλαδή 5 μηνών; ν αργήσει να ρευτει;;;
Με τις κλισεδιές «μάνα σημαίνει θυσία», «γι αυτό είμαστε γεννημένες» & «θέλω να γίνω φίλη της» διαφωνώ κάθετα, οριζόντια με όλο μου το είναι. Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά διαφωνώ :)
 
Πίσω
Μπλουζα