Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

Ακόμη προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς δείχνει το ρεπορτάζ από το σπίτι της Λεονάρδου. Μόνο το 1/3 ενός καναπέ μπορούμε να δούμε μαζί με ένα κηροπήγιο, δυο τρία ασημικά κι ένα σεμεδάκι συν το 1/2 από κάτι μπαμπουδένια έπιπλα βεράντας.
Αν είναι έτσι, κάνουμε κι εμείς ρεπορτάζ για τα σπίτια μας! Εγώ πχ. μπορώ να σας δείξω το δικό μου ποστάροντας δυομισι πλακάκια κουζίνας και μια γωνία από το πιάνο στρωμένη με το 1/4 από κάποιο από τα μισητά σεμεδάκια της προίκας μου. Και μετά θα αυτοσυστήνομαι ως Μπαχάρ η ρεπόρτερ.
 
Ακόμη προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς δείχνει το ρεπορτάζ από το σπίτι της Λεονάρδου. Μόνο το 1/3 ενός καναπέ μπορούμε να δούμε μαζί με ένα κηροπήγιο, δυο τρία ασημικά κι ένα σεμεδάκι συν το 1/2 από κάτι μπαμπουδένια έπιπλα βεράντας.
Αν είναι έτσι, κάνουμε κι εμείς ρεπορτάζ για τα σπίτια μας! Εγώ πχ. μπορώ να σας δείξω το δικό μου ποστάροντας δυομισι πλακάκια κουζίνας και μια γωνία από το πιάνο στρωμένη με το 1/4 από κάποιο από τα μισητά σεμεδάκια της προίκας μου. Και μετά θα αυτοσυστήνομαι ως Μπαχάρ η ρεπόρτερ.
Εγώ θα τους δείξω μισό πομολάκι που λέγαμε, μην πάθουν και τίποτα.
 
Καναπέδες από γιαγιά και μπαμπά, γραφείο από παπού και σκρίνιο από τη μαμά δεν δίνουν το στίγμα προσωπικού στυλ. Αυτό θα συνέβαινε αν πήγαινε σ' ενα μαγαζί και διάλεγε η ίδια ένα έπιπλο, να κάνει και τζίρο στην αγορά.

Εμείς επιλέγουμε τον τρόπο που ζούμε? Επιλέγει κανείς να σφουγγαρίζει? Αλλά αν δεν το κάνει θα τον φαν οι κατσαρίδες και τα ποντίκια. Προσωπικά θα επέλεγα χωρίς δισταγμό να ζω σαν βαθύπλουτος, να μην κουνάω το δαχτυλάκι μου και να μου προλαβαίνει το πολυπληθές προσωπικό μου κάθε μου επιθυμία. Μπορώ?

Σε ποιες αγαπημένες γωνιές του σπιτιού τη βλέπουμε με τα παιδιά της? Μόνο μια φωτό σκοτεινή βλέπω (μόνο κάποιες μπρίζες φαίνονται) κι ένα τραπέζι για το οποίο μας προειδοποιεί η λεζάντα ότι δεν είναι έτσι κανονικά αλλά στολίστηκε για τη φωτογράφιση. Άρα δεν μας ανοίγει το σπίτι της αλλά ένα στημένο σκηνικό.

Είχε όνειρο να γίνει χημικός ή βιολόγος, σπούδασε για λίγο χορό και μετά περνώντας έξω από τη Φιλοσοφική είδε φως και μπήκε. Η γυναίκα είχε πλάνο και σταθερούς σκοπούς στη ζωή της.

Δεδομένου ότι οι ειδήσεις, ειδικά οι εξωτερικές, συνήθως μιλάνε για λιμούς, λοιμούς, σεισμούς, καταποντισμούς, πολέμους και το σόι των Καρντάσιανς, πώς είναι δυνατόν να της αρέσουν? Εκτός αν εννοεί που της αρέσει που ταξιδεύει στον κόσμο μόνο νοερά και δεν πηγαίνει στην πραγματικότητα στα μέρη όπου συμβαίνουν όλα αυτά.

Αλλά τι το δημιουργικό έχει να ΛΕΣ τις ειδήσεις? Να πω ότι τις έγραφε να το καταλάβω, ειδικά όταν οι "ειδήσεις" έχουν σοβαρή δόση φαντασίας και μυθοπλασίας.
 
΄Ακυρη και άστοχη λεζάντα. Προσωπικά δεν γνωρίζω φρυγανιές που μαγειρεύονται.
 
De gustibus et coloribus non est disputandum....

(Χάλια είναι το τραπεζομάντηλο πάντως)
Δεν το διευκρίνισα. Εννοούσα ότι η πολύχρωμη ταπετσαρία (αν και η φωτό είναι ασπρόμαυρη) με το συγκεκριμένο σχέδιο θα μπορούσε να είναι ωραίο τραπεζομάντηλο. Πράγματι το τραπεζομάντηλο της φωτογραφίας είναι χάλια.
 
Δεν τρως ένα τίποτα με λίγο καθόλου....;;; Αυτό κι αν ειναι ευκολο....ή εστω ένα μαρουλάκι....για τη σιλουέτα σου...
 
Με τον πατέρα των παιδιών της, μάλιστα... όχι δηλαδή με τον άντρα της. Βέβαια, τυγχάνει να είναι ένα και το αυτό πρόσωπο αλλά... λεπτομέρειες μωρέ...
 
άλλοι κλωτσάνε στον υπνο, άλλοι τριζουν τα δόνται τους, άλλοι υπνοβατούν....άλλοι ξυπνάνε και τρωνε μες τη μαύρη νύχτα...
 
Πίσω
Μπλουζα