Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

Τι; Λες τελικα να ειναι σελιδα 60; Μη με τρομαζεις!
Άμα κλείσεις λίγο το 5, γίνεται 6.
Προσπαθώ να καταλάβω τι γουίντοους έχει ο εν λόγω.

Αυτή η λάμπα είναι όμορφη αλλά καθόλου πρακτική. Καλύτερη θα ήταν μια αρθρωτή, από κείνες τις τεράστιες σε σχήμα καμπάνας. Που είναι και οι μόνες που δεν ψάχνεις το διακόπτη στα τυφλά.

Αλήθεια, γιατί τα φωτιστικά έχουν τον διακόπτη πάνω στο καλώδιο και άντε να τον βρεις πίσω από το έπιπλο; Γιατί δεν τον βάζουν ΠΟΤΕ πάνω στο σώμα του φωτιστικού;
 
υπάρχουν καινούρια λαμπατέρ με τον διακόπτη πάνω τους, μερικά είναι και αφής. φαντάζομαι ότι γίνεται για ευκολία στη σύνδεση. ο μεγεθυντήρας μου έχει κανονικά το διακόπτη πάνω στο καλώδιο, σαν να είναι λαμπατέρ. και αναγκαστικά στον σκοτεινό θάλαμο ψάχνω τον διακόπτη στα τυφλά (και όταν είναι να τον κλείσω παίζουν ρόλο και τα δευτερόλεπτα μιας και μετράει η έκθεση του χαρτιού στο φως).
 
Προτου διαβασω το ονομα νομιζα πως ηταν η Μαρια Ιωαννιδου.
 
Στο post 1843 ειδα πρωτα την εικονα και μου φανηκε σαν την Νορα Βαλσαμη η Μαρία Αλιφερη...

Πολυτάλαντη καλλιτεχνις...

Οικιακα
Θεατρο
Τηλεόραση
Ήδη κατοχος πτυχιου της Παντείου
και...βάζει πλώρη και για πτυχίο Νομικής...

έχει (μάλλον είχε)...πρόγραμμα!
 
Στο post 1843 ειδα πρωτα την εικονα και μου φανηκε σαν την Νορα Βαλσαμη η Μαρία Αλιφερη...
Πολυτάλαντη καλλιτεχνις...
Πραγματικα πολυταλαντη. Ξερεις τι ειναι να μεταμορφωνεσαι τοσο ευκολα σε Μαρια Ιωαννιδου και Νορα Βαλσαμη;
 
Έλα καλέ πιο κοντα...στον τοιχο...

Α ναι, ειναι το πιανο στη μέση!
 
Πρώτα κρέμαγε την προσωπογραφία (για φωτό μου μοιάζει) η πολυλαμδούχος Δανδουλλάκη και μετά κάρφωνε το καρφί?

__________________________________________________
Χτεσινή κακία που είχα γράψει για την συμπαθέστατη κα Αλιφέρη και που ποτέ δεν πάτησα το κουμπάκι να εμφανιστεί:

Δε μου λέτε ρε παιδιά, τα πτυχία τότε τα παίρναν έτσι σαν στραγάλια? Δεν έπρεπε πρώτα να περάσουν εισαγωγικές/πανελλήνιες/πανελλαδικές στην αντίστοιχη σχολή?
 
΄Ξέρανε να γράφουν οι θαυμάστριες του καλού ηθοποιού? Νόμιζα ότι δεν είχαν φτάσει σε ηλικία σχολείου.
 
Ποτε ακριβως σταματησε ολη αυτη η διασημοτης; Οχι τιποτε αλλο, αλλα θελω να δω ποσες βιβλιοθηκες χρειαστηκε ο σταρ.
 
"Κάθε φυτό είναι ένας ζωντανός οργανισμός, σύμφωνα με τη Β Π". Άλα της η βιολόγα! Κι εμείς που νομίζαμε ότι τα φυτά δεν είναι ζωντανοί οργανισμοί (καλά, ας δει μερικά από τα φυτά μου και θα τα ξαναπούμε αν είναι ζωντανά). Τα λουλούδια βέβαια δεν συνθέτουν το πράσινο ψηφιδωτό αλλά το πολύχρωμο. Τα μόνα πράσινα λουλούδια που μου έρχονται στο μυαλό είναι τα μπρόκολα. Αν και δεν νομίζω κανείς να ενδιαφέρεται για το τι αισθάνονται τα μπρόκολα, μόνο οι βουκαμβίλιες και οι ιβίσκοι. Φυτικές διακρίσεις.
 
Πίσω
Μπλουζα