Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

Εδώ δε θυμώνουν οι θαυμάστριες με τις άχαρες σαγιοναροπαντόφλες που φοράνε οι σταρς, με τρεις τρίχες που πετάνε δεξιά και αριστερά θα θυμώσουν;
 
Εδώ δε θυμώνουν οι θαυμάστριες με τις άχαρες σαγιοναροπαντόφλες που φοράνε οι σταρς, με τρεις τρίχες που πετάνε δεξιά και αριστερά θα θυμώσουν;
Ευτυχώς που δεν μπορούν να μεταδοθούν οι οποιεσδήποτε οσμές... Ελπίζω να τηρούσαν τα στοιχειώδη μέτρα ατομικής υγιεινής αλλά με τέτοιες παντόφλες δεν γνωρίζω κατά πόσο ήταν εφικτό :gun:
 
Η αλήθεια είναι ότι με τέτοιες παντόφλες τα πόδια αερίζονται πολύ καλά προφανώς και δεν μυρίζουν. Τώρα το κατά πόσο τα πλένανε κι αυτά και όλα τα υπόλοιπα είναι άλλο θέμα
 
Χιούμορ είναι ότι το σπίτι είναι μοντέρνο αλλά έχει τσεβρέ στρωμένο στο τραπεζάκι του σαλονιού (του μαύρου μη ξεχνιόμαστε). Χιούμορ είναι ότι έχει άσπρο σκυλί αλλά κάθονται στο μαύρο σαλόνι γιατί το άσπρο λερώνει (οοόχι δεν λερώνεται αλλά λερώνει). Οι άσπρες τρίχες του σκύλου δηλαδή δεν φαίνονται στο μαύρο; Ότι έχουμε άσπρο σαλόνι αλλά δεν καθόμαστε μου θυμίζει την γιαγιά μου που έλεγε "πίσω από την συρόμενη πόρτα είναι η σάλα που δεν πατάμε για να έρθει ένας άνθρωπος και να ξεντροπιαστούμε." Σούπερ μοντέρνο.
 
Αν δεν ήταν το καλώδιο κάτω από τη μασχάλη της, το σπίτι (όσο φάινεται) το στήσιμο, η ίδια, όλα θα έπαιρναν σχεδόν άριστα. Σχεδόν, γιατί κάποιες μικρές λεπτομέ θέλουν λίγο σκάλισμα. Το καλώδιο κατ'αρχάς, ο άνευ νοήματος καθρέφτης κάτω από τα λουλούδια και τα τρομακτικά της δόντια.
Αναρωτιέμαι τι να είναι εκείνο το πράγμα πίσω από το κερί και το χέρι της. Σαν φορητό καλοριφέρ που έγειρε μοιάζει.

Μπορεί κάποιος να καταλάβει που βρίσκεται το χιουμοριστικό σπίτι του κυριούλη, κρίνοντας από το μπαλκόνι;
 
Αναρωτιέμαι τι να είναι εκείνο το πράγμα πίσω από το κερί και το χέρι της. Σαν φορητό καλοριφέρ που έγειρε μοιάζει.
Μάλλον πρόκειται για πλάτη καθίσματος
 
Μάλλον πρόκειται για πλάτη καθίσματος
Νομίζω και εγώ ότι είναι η πλάτη από μια πολυθρόνα μπερζέρα με ριγέ ύφασμα. Λατρεύω το art de la table της Λέανδρος όμως. Το στυλ είναι πολύ κλασσικό για τα γούστα μου αλλά είναι πολύ ωραίο και σωστό. Οι καθρέφτες κάτω από το βάζο και στο κέντρο του τραπεζιού είναι ταμπλό παρουσίασης ορεκτικών.
 
Βάσει σχετικής ανάρτησης εξωφύλλων του περιοδικού Μανίνα από τον συνονόματο @tonytony
(βλ. https://retromaniax.gr/threads/Μανίνα.11791/post-423295 )
προκύπτει ότι οι φωτογραφίες από τα σπίτια των σταρ αποτελούσαν ειδικά ένθετα 16 σελίδων στο εν λόγω περιοδικό.
 
1) Πώς να διώξετε ευγενικά ... κάποιον ...
2) Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει...όπως λέει η παροιμία
 
To φόρεμα και άλλα τέτοια τα έχουμε σχολιάσει παλιότερα. Το καινούργιο σ' αυτή τη φωτογραφία είναι το περίπλοκο σχέδιο που βλέπω στα εσωτερικά τοιχώματα του επίπλου. Είναι αρκετά παλιατζούρα για να θεωρηθεί αντίκα, δεν νομίζω ότι ανήκε στην οικογενειακή προίκα της Μοσχολιού που υποτίθεται ήταν φτωχό εργαζόμενο κορίτσι πριν γίνει γνωστή. Υποθέτω είναι βαθύ βυσσινί με χρυσαφιά κεντήματα. Απέριττα πράματα,

Μετά το διαζύγιο τι ξεσκόνιζε?
 
Πίσω
Μπλουζα