Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

Τετραποδες γατουλες; Που τις βρηκε;
Στα κεραμίδια. Οι δίποδες γατούλες αράζουν αλλού. Υποθέτω αυτό εννοεί με τις τρεις τελίτσες. Οι δίποδες γατούλες της γειτονιάς... και νοών νοείτω.
Εγώ θα σταθώ στην φωτογραφία της τραγουδίστριας Χριστίνα και στο σημείο πάνω από την πόρτα.
img20220114_18132670.jpg

Τι να είναι άραγε πίσω από την πόρτα και έχει αυτό το φωτάκι;
Μπάνιο; θάλαμος εμφανιστηρίου; Πάντως άσχημο.
 
Εγώ θα σταθώ στην φωτογραφία της τραγουδίστριας Χριστίνα και στο σημείο πάνω από την πόρτα.
Προβολή συνημμένου 246456

Τι να είναι άραγε πίσω από την πόρτα και έχει αυτό το φωτάκι;
Μπάνιο; θάλαμος εμφανιστηρίου; Πάντως άσχημο.
Αν υποψιαστώ ότι το φωτάκι είναι κόκκινο....
 
αυτά ήταν τα παλιά "καντηλάκια" δηλ. φώτα νύχτας που παίρναν κάτι ειδικά λαμπάκια πολύχρωμα, σε διάφορα χρώματα και πολύ χαμηλής ισχύος. βλέπω συνέχεια σε παλιά σπίτια. το εμφανιστήριο όντως θέλει κόκκινη λάμπα. (γιατί το φωτογραφικό χαρτί δεν "βλέπει" το κόκκινο φως αλλά μόνο το μπλε. αντίθετα τα παγχρωματικά υλικά όπως και τα έγχρωμα θέλουν απόλυτο σκοτάδι). στα γαλλικά λέγεται ecran inactinique (η ακτινική επίδραση του φωτός είναι σε διάφορα φωτοευαίσθητα υλικά άρα και στα κλασσικά αλογονίδια του αργύρου).
 
Ιμέλντα Γκιωνάκης? Εμένα γιατί κανένα κατάστημα υποδημάτων, έστω και μικρό, δεν μου έκανε δώρο ούτε μια παντόφλα Λειβαδίτική?
 
Γ
Ιμέλντα Γκιωνάκης? Εμένα γιατί κανένα κατάστημα υποδημάτων, έστω και μικρό, δεν μου έκανε δώρο ούτε μια παντόφλα Λειβαδίτική?
Γιατί δεν είσαι τζάμπα τής σαν τον Γκιωνάκη ούτε δικτάτορας στις Φιλιππίνες.
 
Εβαλα like στον Γιαννάκη Πουλόπουλο γιατι ειμαι τόσο κουρασμένη...για να δώσω σχόλιο...:anim_roll:
 
Αχ αυτοι οι μπαμπάδες...
 
Η σύντμηση του "Σου το υπόσχομαι" είναι "Σ' το υπόσχομαι" (άσχετο αλλά με εκνευρίζει).
 
Περιττά πράματα δεν υπάρχουν στο σπίτι της. Το ενάμισυ φίδι, τα παπαγαλάκια, τα χρυσόψαρα, το γκόφερ και τα γατόσκυλα είναι απολύτως απαραίτητα σε κάθε σπίτι.

Πότε από Εριέττα έγινε Αριέττα?
 
Πίσω
Μπλουζα