Οι φίλοι μας...τα ζώα!

Τι είναι το αιλουροειδές? Πολύ τέρας για γάτα και δεν έχει τα κατάλληλα σχήματα για ocelot.
 
Να βάλω με τη σειρά μου τον μαύρο γάτο της Πλατείας Νυμφών στη Βουλιαγμένη (λήψη 26-07-2022)
Σημείωση : πριν τις λήψεις ο γάτος έφαγε καλό μεζέ (γύρο χοιρινό) από το απέναντι σουβλατζίδικο του Ζάχου...
1663608816700.jpeg

1663608952847.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:
ζουζου.JPG
η ζουζού και το...μάτι του τίγρη. @g1973tony : κανονικά οι γάτες δεν πρέπει να τρώνε φαγητό ανθρώπων, αλλά φαντάζομαι αυτή θα ήταν τόσο πεινασμένη που θα έφαγε και το χαρτί. άλλωστε οι σκύλοι και οι γάτες επιβίωσαν για χιλιάδες χρόνια τρώγοντας τα αποφάγια του ανθρώπου. δεν έχω κανένα παράπονο από τη ζουζού, εξαιρετικό ζώο, προσέχει πάρα πολύ ακόμη και όταν παίζει μαζί μου, να μην μου κάνει ζημιά, μιας και οι νυχάρες της είναι ξυράφια! μόνο τον KIng Diamond δεν αντέχει!
 
Προβολή συνημμένου 249468
η ζουζού και το...μάτι του τίγρη. @g1973tony : κανονικά οι γάτες δεν πρέπει να τρώνε φαγητό ανθρώπων, αλλά φαντάζομαι αυτή θα ήταν τόσο πεινασμένη που θα έφαγε και το χαρτί. άλλωστε οι σκύλοι και οι γάτες επιβίωσαν για χιλιάδες χρόνια τρώγοντας τα αποφάγια του ανθρώπου. δεν έχω κανένα παράπονο από τη ζουζού, εξαιρετικό ζώο, προσέχει πάρα πολύ ακόμη και όταν παίζει μαζί μου, να μην μου κάνει ζημιά, μιας και οι νυχάρες της είναι ξυράφια! μόνο τον KIng Diamond δεν αντέχει!
Δεν έφαγε όλο τον γύρο απλά του έδωσα λίγα ξεροψημένα κομμάτια .
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η ζουζού πατάει το εξώφυλλο. Το έχεις για προστατευτικό για να μην γδέρνει το κάλυμμα του πικάπ;
 
όχι καθόλου. ήταν απλώς ο τελευταίος δίσκος που άκουσα, μάλιστα βαρέθηκα να ακούσω και την δεύτερη πλευρά και έτσι τον κράτησα λίγο παραπάνω έξω. η γάτα άμα έχει μαζεμένα τα νύχια της τα μαξιλαράκια που έχει στα πόδια της είναι απαλά σαν βελούδο.
επίσης ήθελα να προσθέσω ότι στην Ινδία (πήγε η μάνα μου πρόσφατα) δεν υπάρχουν καθόλου γάτες και σκυλιά, γιατί...δεν έχουν τι να φάνε! οι Ινδοί όλοι είναι vegan λόγω θρησκείας άρα δεν υπάρχει κρέας ούτε για δείγμα! ιερές αγελάδες όμως μπόλικες!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα