Οι φίλοι μας...τα ζώα!

Λονδίνο 1979 τα δίδυμα Ψίψης και Μήτσος. Μεγαλώσανε αγαπημένα και καταπληκτικά απίθανα πλάσματα.

Προβολή συνημμένου 219998



Προβολή συνημμένου 219999

Ο Ψίψης με τα άσπρα συμμετρικά σχέδια ήταν δικός μου, ο Μήτσος της κόρης μου.
Εν τω μεταξύ Αγγλία, το εθνικό κατοικίδιο είναι ο σκύλος. Επιτέλους μία εξαίρεση
 
Καλά, ήταν κούκλος! Ξέρετε, πάντα σκεφτόμουν ότι το πιο βασικό είναι πως οι γάτες που έζησαν (και ζουν) μαζί μας, έζησαν πολύ ωραία ζωή και αυτό είναι το ζητούμενο τελικά... Είμαι σίγουρη ότι ο Bandito σας έζησε πολύ ευτυχισμένος κοντά σας. :) Εξάλλου, εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι ο Παράδεισος χωράει και όλα τα ζώα... :)
Τα ζώα όλα. Από τους ανθρώπους το 1/4 και αν..
 
Λοιπόν θυμάμαι που την παλιά εποχή είχα γράψει κάτι στίχους (στα αγγλικά, έπαθα πονοκέφαλο για να βρω ομοιοκαταληξίες) με θέμα την αντιμετώπιση μας προς τα ζώα στο ρυθμό του Walking on sunshine. Ο καθένας ασχολείται με ότι του κατέβει χα χα
 
Λοιπόν θυμάμαι που την παλιά εποχή είχα γράψει κάτι στίχους (στα αγγλικά, έπαθα πονοκέφαλο για να βρω ομοιοκαταληξίες) με θέμα την αντιμετώπιση μας προς τα ζώα στο ρυθμό του Walking on sunshine. Ο καθένας ασχολείται με ότι του κατέβει χα χα
Πολύ ενδιαφέρον όταν το ότι του κατέβει έχει να κάνει με στίχους
 
Πολύ ενδιαφέρον όταν το ότι του κατέβει έχει να κάνει με στίχους
Για την ακρίβεια αφορούσε εναν άνθρωπο απροσδιορίστου ηλικίας αλλά σχετικά μικρό που οι γονείς του τού έλεγαν ιστορίες για τα λιοντάρι, τους ελέφαντες, τις καμήλες, τα ελάφια και όλα τα ζώα που όλοι θαυμάζουμε να βλέπουμε αλλά στην πράξη....μηδέν εις το πηλίκον. Αυτός ο άνθρωπος το μόνο που έβλεπε ήταν έξω από το σπίτι του ήταν η τσιμεντούπολη με θόρυβο, καυσαέριο και δισεκατομμύρια ανθρώπων. Αναρωτιέται που είναι όλα αυτά και γιατί κατακλύζεται από την τσιμεντούπολη αντί για ένα φυσικό περιβάλλον και τέλος πάντων που καταντήσαμε λοχία . Ώσπου εν τέλει παίρνει τη μεγάλη απόφαση να φύγει από το σπίτι του με έναν οδηγό επιβίωσης και τα σύνεργα του κάμπινγκ και να ζήσει για πάντα στη φύση ως άλλος Μόγλης. Ξέρω λίγο τραβηγμένο αλλά πολλές φορές αναρωτιέμαι γιατί φτάσαμε ως εδώ και τι καταλάβαμε

Με ρεφραίν κάπως έτσι
Wildlife oh..oh
I have spent all my life oh oh
in order to find you

όσοι θυμούνται/ έχουν ακούσει το walking on sunshine καταλαβίνουν το ρυθμό
 
Τελευταία επεξεργασία:
Λίγο ντεμί ως προς το θέμα αλλά..
κι όμως ο γούλβεριν υπάρχει
1720042296610.png το ζώο που οι άγγλοι αποκαλούν wolverine (ελληνική απόδωση: αδηφάγος), πηγή: oneearth.com
 
Παπαμιχαήλ: Άλλη μια περίπτωση που τα δύο ζώα της φωτο είχαν παρόμοια κόμμωση.

Απορία: Γιατί είχαν άδικα ράψει κουμπιά στο πουκάμισο?
Οπου φυγει φυγει το σκυλι παπαμιχ
 
Πίσω
Μπλουζα