Οι φίλοι μας...τα ζώα!

Τις σαγιονάρες τις είχε οξυγονοκολλήσει πάνω του και απλώς τους άλλαζε χρώμα ανάλογα με τα ρούχα;
Αυτά δεν είναι σαγιονάρες, είναι πέδιλα!

Kορίτσαρος όμως η Σταθοπούλου. Χαλάλι η εκνευριστική προφορά.
΄Ισως η πιό όμορφη από όλες! Προφορά? Δεν με πειράζει.

Α, τι κουκλάκια! Αγαπάω όλα τα ζωάκια αλλά οι γάτες είναι ό,τι ομορφότερο έχει δημιουργήσει ο Θεός! :)
Οι γάτες είναι ιερά ζώα για μένα.... τις λατρεύω.
 
Αυτά δεν είναι σαγιονάρες, είναι πέδιλα!
Υπάρχει μεγάλη προϊστορία σχετικά με τις υποδηματικές επιλογές του κ. Λειβαδίτη, σε διάφορα θέματα του Retromaniax και για αρκετά χρόνια. Μόλις είδα την κορυφή της φωτογραφίας με τα κεφάλια των εικονιζομένων αμέσως έτρεξα να δω τι παπούτσια φορούσε ο Λειβαδίτης κι έβαλα τα γέλια. Το σχόλιο του miki-mik7 γίνεται πολύ πιο κατανοητό κι αστείο αν ιδωθεί μέσα από αυτό το πρίσμα.
 
Ε, νομίζω ότι είχε μια προφορά κάπως. Παλιου στυλ να την πω, Λίγο σε στυλ Μιμή Ντενίση να την πω...
Είδα πάλι ένα βίντεό της. Μάλλον λες γι' αυτήν την ελαφρά προφορά των Πατρινών (γιατί από εκεί καταγόταν). Εμείς οι "πάνω απ' τ' αυλάκι" ούτε που το καταλαβαίνουμε...
(σου στέλνω κάτι για να δεις τη διαφορά)
 
Ο Ψίψης μου, φοράει το παλτουδάκι που του είχα πλέξει, κάνει βόλτα μέσα στα χιόνια στον κήπο μας στο Λονδίνο. Του άρεσαν τα χιόνια!!!

Pari website pics 8241.jpg
 
Το εξώφυλλο είναι εικονογράφηση του γνωστού λαϊκού άσματος

Δεν το πιστεύω! Πού το θυμήθηκες;

Για το δε εξώφυλλο δεν ξέρω τι να πω. Η Σμιθ, οι τίτλοι, το σκίτσο (έλεος!), το καημένο το ερπετό (που είναι το μόνο αθώο σε όλο αυτό το τσίρκο που βλέπουμε). Δεν αντέχεται τόση "ποιότητα"! Ελπίζω τουλάχιστον το ένθετο "νησιά" να μην ήταν του ίδιου στυλ.
 
Απαίσιο και απαράδεκτο το συγκεκριμένο εξώφυλλο με το φίδι (εκτός από όλα τα άλλα που γράφονται στο εξώφυλλο).
 
΄Εζησε σχεδόν 18 χρόνια. Μου έδωσε απέραντες χαρές και μεγάλη αγάπη. ΄Εκανε πράγματα που μόνο έξυπνοι και καλοί άνθρωποι μπορούν να κάνουν. Μου λείπει 8 χρόνια. Bandito, Kookie και ένα σωρό χαιδευτικά ονόματα είχε. Αξέχαστος.

Pari website pics 7140.jpgPari website pics 8502.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα