Οι Retromaniax σε Υπερατού!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Το φαντάζομαι με 52 "χαρτάκια". Να μοιράζονται από 26 μεταξύ του παίκτη και του υπολογιστή, να "τραβάς" τυχαία ένα χαρτάκι και να επιλέγεις ποια γραμμή θα πεις. Στη συνέχεια θα εμφανίζεται η κάρτα του υπολογιστή, και αν έχεις κερδίσει θα την παίρνεις, διαφορετικά θα την χάνεις. Το παιχνίδι θα συνεχίζεται μέχρι κάποιος να πάρει όλες τις κάρτες.

Θέλω όμως τη βοήθειά σας σε κάτι, δεν μου αρέσει η κατηγορία "συνεισφορά" που έχω γράψει (από που κι ως που θα ζυγίσω εγώ την συνεισφορά του καθενός εδώ μέσα; ) ενώ και το "ύψος" ήταν κάτι που έβαλα ως προφανές αστείο για Λορένα, Rygar και Olorin αλλά γενικότερα δεν έχει ιδιαίτερο νόημα. Με τι προτείνετε να τα αντικαταστήσω αυτά;

Θα "εκπροσωπηθούν" όσοι απαντήσουν στο παρόν topic. :)
 
Μήπως να έβαζες τον αριθμό μηνυμάτων, thread, thanks και να το διαιρούσες με κάτι ώσπου να βγει το 21 από το Άλκης21; Και μετά να μας πεις: τυχαίο; Δε νομίζω! :) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα πρότεινα και ημερομηνία εγγραφής. Ο πιό παλιός είναι και ο πιό δυνατός.
 
abbey είπε:
Θα πρότεινα και ημερομηνία εγγραφής. Ο πιό παλιός είναι και ο πιό δυνατός.

Σε συνδυασμό με τα μηνύματα, o Pooky θα είναι το Super Duper Υπερατού... :p
 
Χε!Χε! Η παλαιότητα με συμφέρει !...
 
Αλκη σε AMOS θα το φτιαξεις? ξερεις καποιοα αλλη γλωσσα καλυτερα?
 
geoanas είπε:
Χε!Χε! Η παλαιότητα με συμφέρει !...

abbey είπε:
Θα πρότεινα και ημερομηνία εγγραφής. Ο πιό παλιός είναι και ο πιό δυνατός.
picture.php


Προσυπογραφω :p :p:p

Y.Γ. Αντε και μετα τα υπερατου ,,, κανενα mugen με retromaniax ....
 
Θα πρότεινα την αλλαγή του "ύψους" με την ημερομηνία εγγραφής. Επίσης - αν και το θεωρώ πολύ δύσκολο στην υλοποίησή του - με κάποιο τρόπο αν μπορείς να συγκρίνονται τα avatars των παιχτών με κάποιο τρόπο.
 
Fotis_kfor είπε:
Επίσης - αν και το θεωρώ πολύ δύσκολο στην υλοποίησή του - με κάποιο τρόπο αν μπορείς να συγκρίνονται τα avatars των παιχτών με κάποιο τρόπο.
Δηλαδη αναλογα με το υφος του Avatar , να ειναι ας πουμε καποια Avatar = Πετρα καποια Avatar=ψαλιδι και καποια Αvatar=χαρτι ,

μ αντιστοιχη λειτουργεια ???

Φλασια mode on

Με τα Αvatar αραγε ειναι εφικτο ??? να φτιαχθει ενα ... "Μαντεψε ποιος???" online (διαθεσιμο στα παιχνιδια του retromaniax ) ????

Φλασια mode off
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
alkis21 είπε:
Παιδιά αν υπάρχει ενδιαφέρον, μου είναι πάρα πολύ εύκολο να το κάνω computer game αυτό... υπόθεση 1-2 ημερών.
Δώσε με τρέλα και κορδέλα!!!!!!!!!! :D :D
 
βάλε κατηγορία αμιγκοφροσύνη και κάνε με αμέσως υπερατού σε αυτό να "τρώω" τους αταράκηδες! :p

Πέραν πλάκας οι χαρακτηρισμοί γίνονται για πλάκα οπότε ακόμα και η κατηγορία συνεισφορά δεν μπορεί να γίνει πεδίο παρεξήγησης! Κάνε ότι θέλεις για να γελάσουμε Άλκη! :)
 
Fotis_kfor είπε:
Θα πρότεινα την αλλαγή του "ύψους" με την ημερομηνία εγγραφής. Επίσης - αν και το θεωρώ πολύ δύσκολο στην υλοποίησή του - με κάποιο τρόπο αν μπορείς να συγκρίνονται τα avatars των παιχτών με κάποιο τρόπο.
Έλα ρε συ Φώτη, ένα στοιχείο έχω κι εγώ που να τους τρώω όλους... :p

//Εκτός αν το αντικαταστήσουμε με... τίτλους πρωταθλημάτων στην Αγγλία! :cool: ;) :p :D
 
Nemo είπε:
Δηλαδη αναλογα με το υφος του Avatar , να ειναι ας πουμε καποια Avatar = Πετρα καποια Avatar=ψαλιδι και καποια Αvatar=χαρτι ,μ αντιστοιχη λειτουργεια ???

Φλασια mode on

Με τα Αvatar αραγε ειναι εφικτο ??? να φτιαχθει ενα ... "Μαντεψε ποιος???" online (διαθεσιμο στα παιχνιδια του retromaniax ) ????

Φλασια mode off
Αν και είπα ότι είναι πολύ δύσκολο, απλά σκέφτηκα μιας και ο δημιουργός του παιχνιδιού είναι "adventure maker", τότε σίγουρα υπάρχει η πιθανότητα να σκεφτεί κάτι ωραιο για να το συνδιάσει κάπως... :)

Olorin είπε:
Έλα ρε συ Φώτη, ένα στοιχείο έχω κι εγώ που να τους τρώω όλους... :p
//Εκτός αν το αντικαταστήσουμε με... τίτλους πρωταθλημάτων στην Αγγλία! :cool: ;) :p :D
LOL Σε καταλαβαίνω ψηλέ, απλά πρότεινα την αλλαγή μιας και ο Άλκης είπε πως το έβαλε για αστείο αυτό το χαρακτηριστικό, εξάλλου και εγώ δεν θεωρούμαι κοντός οπότε θα με σύμφερε το ύψος και εμένα ;)
 
Olorin είπε:
Έλα ρε συ Φώτη, ένα στοιχείο έχω κι εγώ που να τους τρώω όλους... :p
Νομίζεις, κοντούλη... δεν έχεις δει ακόμα την δική μου κάρτα!

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΑΛΚΗ ! ! !

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
Τι λετε, πραγματικη φωτο ειναι, απλα κοντινε ο olorin

απο το πολυ sensible :cool:
 
Άλκη παραμονεύει ο Λιακόπουλος και ο Χαρδαβέλας!!!!

Σε βλέπω στην Area 51.....!!!!!!!!!!!!!!
 
Εμένα πάλι μου θυμίζω το James Pond 2:

James-Pond-2-Codename-RoboCod.jpg
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα