Ο Άνθρωπος δίχως πρόσωπο

Νικόλας

RetroN00b
Joined
2 Ιαν 2010
Μηνύματα
9
Αντιδράσεις
4
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο άνθρωπος δίχως πρόσωπο παίχτηκε απο την ΕΙΡΤ τον Οκτώβριο του 1972 και τελείωσε το Νοέμβριο του επόμενου χρόνου. Πρωταγωνιστούσαν οι Στέφανος Ληναίος και Έλλη Φωτίου. Το μόνο που ξέρω απο τη σειρά είναι οτι η μουσική των τίτλων έναρξης ήταν κάπως τρομακτική και ο άνθρωπος δίχως πρόσωπο είχε ένα σιδερένιο χέρι ( το τελευταίο με επιφύλαξη).
 
nick είπε:
Ο άνθρωπος δίχως πρόσωπο παίχτηκε απο την ΕΙΡΤ τον Οκτώβριο του 1972 και τελείωσε το Νοέμβριο του επόμενου χρόνου. Πρωταγωνιστούσαν οι Στέφανος Ληναίος και Έλλη Φωτίου. Το μόνο που ξέρω απο τη σειρά είναι οτι η μουσική των τίτλων έναρξης ήταν κάπως τρομακτική και ο άνθρωπος δίχως πρόσωπο είχε ένα σιδερένιο χέρι ( το τελευταίο με επιφύλαξη).
Πραγματι η μουσικη ηταν τρομακτικη :eek: αλλα και αρκετες σκηνες, ιδιαιτερα οταν τελειωνε καποιο επεισοδιο. Κεντρο της πλοκης μια κλινικη. Δεν μπορω να επιβεβαιωσω για το σιδερενιο χερι, παντως το ονομα του ο ανθρωπος διχως προσωπο το οφειλε στο γεγονος οτι ειχε κατεστραμμενο προσωπο, νομιζω οτι ειχε καει:burn:, και συνεπως δεν το ειδαμε ποτε. Βλεπαμε την πλατη του.
 
Α ναι, μπράβο! Σας ευχαριστώ όλους που μου το θυμήσατε. Tsalk ευχαριστώ ιδιαίτερα για το κλιπάκι, θυμήθηκα τη μουσική. Α, η όμορφη πλευρά του ίντερνετ!
 
Απο τα πλανα που εχω δει πρεπει να ηταν πολυ low-budget!!!
 
Σε ευχαριστουμε Άλκη. Το βίντεο είναι αληθινά καταπληκτικό! Μόλις το είδε ο πατέρας μου το θυμήθηκε αμέσως απο το ερωτηματικό στην αρχή των τίτλων.
 
johnalepou είπε:
Απο τα πλανα που εχω δει πρεπει να ηταν πολυ low-budget!!!
Aυτό δεν το ξέρω, όμως πάρτε μια μικρή γεύση από την σειρά.

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται to video έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα και βεβαια υπηρχε ανθρωπος με σιδερενιο χερι. Ηταν ο Κουλοχερης. Ο τυπος που στοιχειωσε τα ονειρα πολλων παιδιων τοτε. Και πολλων μεγαλων, ισως.
 
Ρε παιδιά, τα videos δεν υπάρχουν πλέον! Μπορεί κάποιος να τα ξανανεβάσει στο YouTube; Please!!!
 
Κουλοχέρης

Καλή χρονιά σε όλους! παιδιά εδώ και πολύ καιρό προσπαθούμε με την αδερφή μου να θυμηθούμε ένα σίριαλ που βλέπαμε την δεκαετία του '70 με έναν κουλοχέρη (στο ένα χέρι είχε γάντζο) . Αν ξέρει κάποιος κάτι παρακαλώ ας μου απαντήσει γιατί κοντεύουμε να σκάσουμε! Ευχαριστώ!!!
 
O Άνθρωπος δίχως πρόσωπο - σενάριο Έλενα Πανταζώνη. Με την Έλλη Φωτίου. στις 20.30 Δευτέρα-Τετάρτη. Θρίλλερ για γερά νεύρα - την εποχή εκείνη. :)
 
Σ' ευχαριστουμε nick για το αποσπασμα. Απο τις λατρεμενες σειρες.
 
504.jpg
504.jpg
 
Τα επεισόδια είχαν τίτλους; Θυμάμαι μια σκηνή που με "στοίχειωσε" από τότε που την είδα. Το επεισόδιο πρέπει να είχε τίτλο "Ο Δολοφόνος που Κλαίει" και η σκηνή ήτανε με μια νοσοκόμα που έπνιγε με μαξιλάρι έναν ασθενή στο νοσοκομείο.
 
Πίσω
Μπλουζα