Ο Ελληνικός Κινηματογράφος στο παρασκήνιο!

Η Αλίκη Βουγιουκλάκη στα γυρίσματα της ταινίας "Aliki my love" στην Ίο! Προσέξτε πως οι κάτοικοι του νησιού της...ξεκουράζουν τα πόδια!!!

 


147.jpg
147.jpg
 
Φωτογραφίες από τα γυρίσματα της ταινίας "Αγάπη και αίμα".

 


154.jpg
154.jpg

153.jpg
153.jpg

152.jpg
152.jpg

151.jpg
151.jpg
 
Από τα γυρίσματα της ταινίας "Γκόλφω" της Φίνος Φιλμ.

 


162.jpg
162.jpg
 
Ο Φωτόπουλος είναι τρίτος από δεξιά; Τι φοράει τσεμπέρι;
 
Από τα γυρίσματα της ταινίας "Η θεία μου η χίπισσα".

 


7.jpg
7.jpg
 
Παρασκηνιακή φωτογραφία από την ταινία "Η αγάπη μας".

 


191.jpg
191.jpg
 
Η συνεργασία ήταν πιθανή αν ΔΕΝ λύνονταν τα προβλήματα?

και η κυρία Λεοτσίνι ήταν μακιγιέρ, όχι μακιγιέζ?

Από ποιο περιοδικό είναι αυτά, tonytony?
 
elephadas είπε:
Η συνεργασία ήταν πιθανή αν ΔΕΝ λύνονταν τα προβλήματα?
και η κυρία Λεοτσίνι ήταν μακιγιέρ, όχι μακιγιέζ?

Από ποιο περιοδικό είναι αυτά, tonytony?
Εφημερίδα "Αθηναικές νύχτες" :)
 
Μάλιστα. Ιδιαίτερα επιμελημένη έκδοση, απ' ό,τι φαίνεται. Δεν περίσσευαν λεφτά για διορθωτή.
 
Για την ιστορία, η μακιγιέζ λεγόταν Πίτσα Λεοντσίνη και μέχρι τον πρόσφατο θάνατό της (2011) θεωρούνταν η μεγάλη κυρία του ελληνικού μακιγιάζ. Ο συντάκτης του εν λόγω άρθρου από τις "Αθηναικές νύχτες" μάλλον δεν το πολυκατείχε το άθλημα.

http://www.panoramapress.gr/tv-news/%CE%AD%CF%86%CF%85%CE%B3%CE%B5-%CE%B7-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CE%B9%CE%B3%CE%B9%CE%AD%CE%B6-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B1%CF%85%CF%81%CF%8C%CE%B1%CF%83%CF%80%CF%81%CE%B7/
 
Το υποψιάστηκα διότι κι εγώ Λεοντσίνη τη θυμόμουνα αλλά σκέφτηκα ότι ίσως η τελείως αναξιόπιστη μνήμη μου να είχε αλλάξει το όνομά της σε κάτι ποιο "στάνταρ" ελληνικό
 

Μίνι κουίζ , μια σπάνια φωτογραφία της Αλίκης , παρασκήνιο από ποια ταινία;;;


 


44.jpg
44.jpg
 
Κουίζ ευκολάκι.....Το πιο λαμπρό αστερι!!!!!!! :biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:

και μαλιστα ειναι απο τη σκηνή οπου πήγε ο "δάσκαλος" Θύμιος Καρακατσανης να της μάθει καλούς τρόπους για την δεξίωση..
 
ωραία ντοκουμέντα tonytony!!!
 
Καλά ήμουν σίγουρος πως θα το βρείτε! Εδώ μια φωτογραφία από τα γυρίσματα της ταινίας "Η αγάπη μας"

 


72.jpg
72.jpg
 

Δύο παρασκηνιακές φωτογραφίες από την ταινία "Η αρχόντισσα και ο αλήτης"


 


86.jpg
86.jpg

85.jpg
85.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα