Ο Ιππότης της Ασφάλτου (Knight Rider)

Κόντεψε να κλάψει ο Λιάγκας από την ζήλια του...
 
Την κακια του παντως την ειπε....

Anyway....Βγαζω το καπελο στον Στελιο για το αμαξι. :worship:

Μπραβο του και παλι μπραβο του!!! :bow:
 
Καλά το βίντεο με όλα τα επεισόδια απλά δεν υπάρχει. Μπράβο Σταύρο για την ανακάλυψη.

@Imgema: Του Στέλιου είναι δικό του το αμάξι αλλά δεν είναι και ο μόνος που έχει κάνει τη μετατροπή αυτή στην Ελλάδα. Νομίζω ότι είναι ακόμη ένα τουλάχιστον. Δεν έχω στοιχεία να το αποδείξω αλλά το θυμάμαι κάπου είχα δει 2 ΚΙΤΤ.
 
johnny19818 είπε:
Καλά το βίντεο με όλα τα επεισόδια απλά δεν υπάρχει. Μπράβο Σταύρο για την ανακάλυψη.
Σε ευχαριστω Γιαννη! :thumbup:

johnny19818 είπε:
Του Στέλιου είναι δικό του το αμάξι αλλά δεν είναι και ο μόνος που έχει κάνει τη μετατροπή αυτή στην Ελλάδα. Νομίζω ότι είναι ακόμη ένα τουλάχιστον. Δεν έχω στοιχεία να το αποδείξω αλλά το θυμάμαι κάπου είχα δει 2 ΚΙΤΤ.
Λοιπον, πανω σε αυτο εχω απαντηση απο τον ιδιο τον Στελιο. :)

ΚΙΤΤ ολοκληρωμενος εξωτερικα και εσωτερικα στην Ελλαδα υπαρχει μονο του Στελιου.

Υπαρχει αλλος ενας ο οποιος κυκλοφορει στα βορεια προαστεια με γερμανικες πινακιδες αλλα εχει μονο το εξωτερικο look.

Απο εκει και περα υπαρχουν αλλα 3 Pontiac στην Κρητη, 2 μαυρα κι 1 κιτρινο, το οποια εχουν μονο το φωτακι μπροστα και τιποτα αλλο.
 
Παντως εαν ημουν ιδιοκτητης ενος τετοιου αυτοκινητου δεν θα το παρουσιαζα σε ενα πρωιναδικο με μια [edit] να λεει "εχει αυτο μπροστα που κανει φρου φρου" αλλα ουτε και σε ενα [edit] τυπου Τονυ Σφηνο να γελειοποιει την σειρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Λοιπον, πανω σε αυτο εχω απαντηση απο τον ιδιο τον Στελιο. :)
ΚΙΤΤ ολοκληρωμενος εξωτερικα και εσωτερικα στην Ελλαδα υπαρχει μονο του Στελιου.

Υπαρχει αλλος ενας ο οποιος κυκλοφορει στα βορεια προαστεια με γερμανικες πινακιδες αλλα εχει μονο το εξωτερικο look.

Απο εκει και περα υπαρχουν αλλα 3 Pontiac στην Κρητη, 2 μαυρα κι 1 κιτρινο, το οποια εχουν μονο το φωτακι μπροστα και τιποτα αλλο.
Δηλαδή ξέρεις προσωπικά τον Στέλιο; Άλλα 3 είναι στην Κρήτη; Και που ήταν τόσα χρόνια και δεν τα είχα δει ποτέ. Κοίταξε πάντως, σε γνωστό site με αγοραπωλησίες αυτοκινήτων εμφανίζεται πότε πότε και κανένα Trans Am όχι απαραίτητα μοντέλο όμως του '82 όπως είναι ο ΚΙΤΤ. Μάλιστα μια φορά είχα δει κι ένα και (ιεροσυλία) είχε διαφημιστικό αυτοκόλλητο στις πόρτες μιας κατασκευαστικής εταιρίας. Αν και ήταν μπλε πόνεσε η καρδιά μου όταν το είδα με το αυτοκόλλητο λες και είναι ένα κοινό αμάξι. Πάντως από Γερμανία μπορείς άνετα να βρεις τέτοια αμάξια. Το θέμα είναι ο εκτελωνισμός και μετά τα έξοδα συντήρησης κτλ κτλ. Συγγνώμη αν βγήκα λίγο off topic και να με συμπαθάτε αλλά έχω λατρεία για το αμάξι αυτό αλλά και γενικότερα με αυτοκίνητα με ανακλινόμενα φώτα (όχι και όλα βέβαια).
 
johnny19818 είπε:
Δηλαδή ξέρεις προσωπικά τον Στέλιο;
Προσωπικα οχι (αν και θα θελα να τον γνωρισω) αλλα μιλαμε μεσω facebook. ;)
 
Αλειευσα ενα βιντεακι ωπου ο Hasselhoff εξηγει (αν καταλαβα καλα) τι

εγινε στο σοου στο γηπεδο της Νεας Φιλαδελφειας.

Hasselhoff on Conan

https://www.youtube.com/watch?v=0ofOUPLqSoU
 
Σταύρο μιας και μιλάς με τον Στέλιο,ρώτα τον(ή αν ξέρεις) μάζευε παλιότερα φιγούρες,ξέρει τον Βασίλη απ το figuresworld,και έμπαινε παλιότερα στο φόρουμ του Vasmatoys??

Αν ναι, τον ξέρω!
 
Φανταστικό το video με τον Χάσσελχοφ που μιλάει για τι σόου στη Ν.Φιλαδέλφεια. Να'σε καλά φίλε Σταύρο που το βρήκες και το πόσταρες !
 
[edit] Δημήτρη αυτό που ζητάς υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα :) [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και οι κλασικοί υπότιτλοι της ΕΡΤ. Ωραία, αξέχαστα χρόνια!
 
"They must have picked up my sonar! DAMN IT!!!" χαχαχαχαχα αμάξι που τσαντίζεται
 
Αυτό είναι το τρέιλερ από το επεισόδιο "KITT vs KARR" της τρίτης σεζόν της σειράς στην Αμερική (1984-85). Ήταν η δεύτερη "εμφάνιση" του KARR μετά από εκείνη της πρώτης περιόδου (1982-83) στο επεισόδιο "Trust doesn't rust".

Βεβαίως, ουδέποτε δόθηκε εξήγηση του πώς "ξαναφτιάχτηκε" ο KARR αφού υποτίθεται ότι είχε καταστραφεί ολοσχερώς μετά από έκρηξη στο επεισόδιο της πρώτης περιόδου, ούτε πώς βρέθηκε θαμμένος στην αμμουδιά όπου τον βρήκε το ζευγάρι στο επεισόδιο της τρίτης σεζόν.

Αυτή η "ενότητα" μαζί μ' εκείνη του "Goliath" και "Goliath returns" (όπου ο Χάσελχοφ έπαιζε και το ρόλο του "κακού" Γκαρθ Νάιτ με την περίφημη θωρακισμένη νταλίκα) είναι σίγουρα ότι καλύτερο είδαμε στην τετραετή πορεία του Knight Rider...
 
περιοδικο "σουπερ Κατερινα" του 1984 (συμφωνα με τον πωλητη)

supka84.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
K λεω πως βρεθηκαν τοσα views στο βιντεακι μου χαχαχα. Απ τα σκουπιδακια που βρισκω κατα καιρους. Βλεπετε τοτε δεν ειχα μυαλο να γραφω εκπομπες κ εγραφα εργα απ την ΕΡΤ :(
 
περιοδικο Κατερινα του 1984 (συμφωνα με πωλητη)

kt84.jpg

ktaa84.jpg

kta84.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα