Ο Κόσμος κι ο Κοσμάς (1981 ΥΕΝΕΔ)

Πρωτοφανης πρωτοβουλια!! Συγχαρητηρια!
 
Θαυμάσια πρωτοβουλία, παιδιά. Θερμά συγχαρητήρια!!
 
Η πρωτοβουλια ειναι παρα πολυ σημαντικη απο ολους τους συντελεστες, και τους φιλους της παλιας καλης τηλεορασης.

Ελπιζω και ευχομαι και η ΕΡΤ να το δει θετικα.
 
Μακάρι μια φορά η ΕΡΤ να ακούσει την επιθυμία του κόσμου και το κυριότερο , την επιθυμία και κάποιων συντελεστών της σειράς! Πολύ ευχάριστο νέο που ελπίζω να πραγματοποιηθεί!
 
Καταρχάς μπράβο στους συντελεστές της σειράς, γιατί τέτοιες πρωτοβουλίες πραγματικά σπανίζουν σήμερα. Ελπίζω μόνο το forum μας να το διαβάζουν αρκετοί ιθύνοντες της ΕΡΤ και να ευαισθητοποιηθούν αναλόγως, έτσι ώστε να καταφέρουμε να ξαναδούμε αυτή την πολύ αγαπημένη σειρά μετά από 30 και βάλε...χρόνια. Θα ήταν πραγματικά κάτι μοναδικό
 
Το εξώφυλλο του περιοδικού Ραδιοτηλεόραση τον Νοέμβριο του 1981 που ήταν αφιερωμένο στην σειρά.

attachment.php
 
[edit] Dead pathfinder img [edit]
 
[edit] Dead pathfinder img [edit]
 
Ένα ολοκαίνουργιο αφιέρωμα στην αγαπημένη σειρά, μέσα από τη στήλη μου...http://www.musiccorner.gr/aspromavra-ki-egchroma-o-kosmos-ki-o-kosmas-128712/
 
26.JPG27.JPG28.JPG

" Στη φωτογραφία, μαζί με τη "γλυκιά" Φιορούλα, ο υπέροχος κόντε Αλιμπράντες (Κώστας Ρηγόπουλος) και η μάνα μου (Μαρία Μαρτίκα) "

58.JPG

" Η φωτογραφία είναι στιγμιότυπο από πρόβα. Στην πρόβα πάνω ( μα πόσο πολύ γελούσαμε με τον Κώστα... και τι χιούμορ που είχε...), πάνω στην πρόβα, λοιπόν, μας πιάσανε τα γέλια- σε μια υποτίθεται σοβαρή σκηνή. Ε, και μια κι ο φωτογράφος ήταν εκεί... έπιασε τη στιγμή μας..."

31.JPG

πηγη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ααααααχ, τι ωραία!!!!! Μα τι ωραία!!!! Η Φιορούλα... Θυμάμαι ελάχιστα πράγματα από την σειρά!!!!!
 
Ααααααχ, τι ωραία!!!!! Μα τι ωραία!!!! Η Φιορούλα... Θυμάμαι ελάχιστα πράγματα από την σειρά!!!!!
Στο πρωτο βιντεο η Φιορουλα ξεφτιλιζει τις κοντεσες ως εκει που δεν παιρνει! Αλλα παντα με το γαντι ωστε να μη μπορουν να βγαλουν αχνα. :)
Αυτα τα τεσσερα βιντεακια προερχονται απο το προσωπικο αρχειο του Παρι Κατσιβελου ο οποιος επαιζε στη σειρα.
Γιατι απο την ΕΡΤ δε σωθηκε τιποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αλοίμονο! Γιατί να τα σώσει η ΕΡΤ? Σιγά το πράγμα! Τον θυμάμαι τον Πάρι Κατσιβέλο! Ο ξανθός ηθοποιός... Τον θυμάμαι συγκεχυμένα και σε άλλα σήριαλ...
 
Στο πρώτο βίντεο το σφυροκόπημα από τις κοντέσες είναι ανελέητο!..Και οι απαντήσεις της Φιορούλας?..Ποιας Φιορούλας? "Θηλυκό Πεμπονάρη" μου θύμισε παρά Φιορούλα.
Για τη σειρά,είμαι σίγουρος πως την έβλεπα ΑΛΛΑ δεν θυμάμαι τίποτα για την υπόθεση!..Και είμαι σίγουρος πως την έβλεπα,γιατί θυμάμαι πως το όνομα-ηθοποιός "Γωγώ Ατζολετάκη" το γνώρισα εδώ πρώτη φορά!..Τον Ρηγόπουλο τον αναγνώριζα ήδη (μάλλον από τις ταινίες του), αλλά την Γωγώ εδώ την πρωτοείδα.
Όσο για την υπόθεση,διάβασα αρκετούς συμφορουμίτες τι έγραψαν..Και από αυτά που έγραψαν κάτι μου θύμισαν.Αλλά και πάλι τα θυμάμαι αμυδρά.
 
Στο πρωτο βιντεο η Φιορουλα ξεφτιλιζει τις κοντεσες ως εκει που δεν παιρνει! Αλλα παντα με το γαντι ωστε να μη μπορουν να βγαλουν αχνα. :)
Αυτα τα τεσσερα βιντεακια προερχονται απο το προσωπικο αρχειο του Παρι Κατσιβελου ο οποιος επαιζε στη σειρα.
Γιατι απο την ΕΡΤ δε σωθηκε τιποτα.

Τα βιντεακια δεν ειναι απο το αρχειο του Παρι, αλλά της Γωγως.
 
Μακάρι και άλλοι ηθοποιοί να κρατούσαν (ως σήμερα) αποσπάσματα, επεισόδια από τις ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ δουλειές ώστε να μπορούσαμε σήμερα να πάρουμε έστω μια μικρή γεύση από αυτές!
 
Πίσω
Μπλουζα